2566 diváků sledovalo výhru Ostravy v Ústí

Ve 3. kole Fotbalové národní ligy hostili naši fotbalisté před plným Městským stadionem v Ústí nad Labem exligový FC Baník Ostrava. Ústecký trenér Jiří Skála udělal v sestavě jednu změnu, místo Šnirce se do sestavy Výborný. Na levého beka se pak posunul Michal Leibl.

Start do utkání Armě vyšel. Už ve 3. minutě se ke střele dostal Výborný, ale jeho pokus byl zablokován na roh. Z něj přišla velká šance. Moulisův roh trefil na přední tyči Pouček, Vašek zasáhl, ale míč se dostal k Zemanovi, ten však hradbu těl před ním neprostřelil. Aktivní směrem dopředu byla také Ostrava. Lupták si za obranou naběhl na dlouhý pas a přihrával Urgelovi, ten však ve skluzu míč netrefil. A tak přišla ke slovu opět Arma. Ve 20. minutě Moulis posunul míč Zemanovi, ten našel na zadní tyči úplně volného Miskoviče, který však těžký kop z první nezvládl a překopl Vaškovu bránu. Příležitost udeřit pak dostal ostravský Baník. Stáňa se objevil za obranou a 1 na 1 se Zachardou si věděl rady - 0:1. Brzy to mohl být o dvě branky. Neradův centr napálil na zadní tyči Hučko, ale fantastický zákrok vytáhl Zdeněk Zacharda. Ve 42. minutě ještě pěkně zakombinovala Arma. Jindráček udržel míč a poté Výborný nahrál Leiblovi, který odcentroval na Moulise, jehož hlavička však byla ztlumena jedním z Baníkovců. Arma šla před odchodem do kabin do deseti hráčů, Martin Jindráček zahrál neúmyslně rukou, ale jednu žlutou kartu už na svém kontě měl a tak se musel odebrat do kabin. Baník své početní převahy využil bleskurychle. Chybu po autovém vhazování využil Stáňa, který přetavil Urgelovu přihrávku v branku - 0:2.
Do druhého poločasu Arma udělala změnu v sestavě. Miskoviče nahradil Vaněk. V deseti hráčích měla Arma před sebou těžký úkol. Navíc, v 54. minutě se za obranou opět objevil Urgela a také další šance Baníku skončila brankou - 0:3. Arma mohla zápas alespoň zdramatizovat. V 69. minutě vnikl do vápna Zeman, našel na zadní tyči Výborného, ale ten pálil po zemi, což Vašek očekával. Zápas se už od té chvíle spíše dohrával a tak mělo početné ostravské obecenstvo, které fandilo celý zápas bezproblémově a slušně, velkou radost. Ostrava si z Ústí odvezla všechny tři body.
Utkání se hrálo před skvělou kulisou, na stadion si našlo cestu 2 566 lidí, včetně zhruba tří stovek Baníkovců, kteří po celou dobu utkání skvěle fandili. "Kéž by to tak bylo na každém zápase. Atmosféra byla skvělá, jen škoda, že se nám nepodařilo uhrát lepší výsledek. Všem fanouškům bych však rád poděkoval," řekl po utkání trenér Jiří Skála.

FK Ústí nad Labem - FC Baník Ostrava 0:3 (0:2)
Branky: 25. a 45. Stáňa, 54. Urgela
Sestava Ústí: Zacharda - Zeman, Zukič, Peterka, Leibl (72. Šnirc) - Kateřiňák (61. Mysliveček), Miskovič (46. Vaněk) - Moulis, Výborný, Jindráček - Pouček
Sestava Ostravy: Vašek – Sus, Pokorný, Zápotočný, Hučko – Mičola (K) (46. Malý), Hlinka, Ožvolda (22. Nerad) – Lupták, Urgela (71. O. Šašinka), Stáňa