Aleš Křeček: Bude boj o základní sestavu. Budu rád, když ještě přijdou dva hráči

ÚSTÍ N.L. - Po zápase s Táborskem (1:2) hodnotil situaci trenér Army Aleš Křeček. Jeho svěřenci tentokrát výsledkově na dobře známého soupeře z  Fortuna Národní ligy nestačili. Na dojmy z utkání i zimní přípravy jsme se tak zeptali hlavního kouče.
Jak se vám zamlouval zápas s Táborskem?

Zápas měl kvalitu, oba celky prokázaly velké nasazení. Bylo to vyrovnané. Soupeř využil jednu rozhodující šanci. Přestože jsme měli šance, tak jsme gól nedali. Zápas splnil svůj účel, chtěli jsme ho odehrát ve velkém tempu. Byly tam dobré momenty.

S Táborskem se také střetnete ve druhé lize na jaře. Co vám naznačil zápas vzhledem k sezóně?

Samozřejmě bylo to něco jiného než zápas s juniorkou nebo prvoligovým týmem. Myslím si, že takhle nějak budou vypadat zápasy i v sezóně ve druhé lize, snad tedy s lepším výslekem pro nás. Bude to boj, hlavně o nasazení. Budeme dělat všechno proto, abychom takové zápasy na jaře vyhrávali a výsledek byl opačný.

Jaké vyhlásíte cíle pro jarní část sezóny?

Cíl je jasný. Potřebujeme na jaře získat dvacet až dvaadvacet bodů, abychom se na jaře zachránili a uchovali druhou ligu v Ústí i pro další sezónu. O ničem jiném se nemusíme bavit. Musíme získávat výsledky za každou cenu.

Soupiska Army se značně rozšířila. Bude vyšší konkurence v kádru ku prospěchu věci?

Konkurence je vždy dobrá. A hráčům může konkurence pomoct. Ještě ji chceme zvýšit příchodem některých hráčů. A bude velký tlak na základní jedenáctku.

Alexander Jakubov se v přípravě celkem střelecky prosazuje. Splní tedy roli očekáváného gólového zabijáka?

Splní.

Jak se vám s kádrem pracuje?

Všichni pracují dobře. I starší hráči k tomu přistupují zodpovědně, dávají do toho maximum. Ještě to přenést na hřiště a uhrávat dobré výsledky.

Daří se vám přenášet věci z tréninků i do praxe?

Leden byl náročný fyzicky a kondičně pro hráče, na to jsme se hlavně zaměřovali. Měli jsme i herní tréninky. Teď budeme pracovat na věcech, které chceme, aby se objevovaly ve hře, je třeba si osvojit některé automatismy, věci taktické. Tomu jsme se teď tolik nevěnovali.

Máte už jasno o základní jedenáctce, která vyběhne do jarní části sezóny?

O sestavě nemám jasno, ani tak nepřemýšlím. Pořád je to příprava, zkoušíme různé varianty. Budu rád, když dva hráči ještě přijdou.

Autor: Martin Pešout

Fotogalerie z utkání s Táborskem níže: