Aleš Křeček jako první trenér Army porazil Táborsko. Je dobře, že jsem se to dozvěděl až po zápase, oddechl si

Ústí nad Labem – Třináct vzájemných soubojů čekali fotbalisté Ústí nad Labem na vítězství nad Táborskem. Poprvé od roku 2012 se to povedlo až Aleši Křečkovi, který přiznal, že o nelichotivé bilanci nevěděl. Právě pod jeho vedením byli Severočeši blízko zdolání Táborska již 13. 4. 2018, ve 22. kole Fortuna národní ligy ČR ale inkasovali v 92. minutě vyrovnávací branku.

Autor: Zdeněk Kamínek ml.

Celková bilance z pohledu Army s Táborskem:
 1 výhra, 4 remízy, 8 proher, skóre 12:27, 7 bodů. 

Bilance v domácím prostředí: 1 výhra, 4 remízy, 2 prohry, skóre 8:10, 7 bodů. 
Bilance na stadionu soupeře: 0 výher, 0 remíz, 6 proher, skóre 4:17, 0 bodů.

Jak byste zhodnotil páteční duel 12. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR, ve kterém jste nastoupili proti Táborsku?

Poslední věta v předzápasové přípravě byla, že si zápas můžeme udělat hodně složitý nebo jednodušší. Jsem rád, že si tuto větu hráči vzali k srdci. Utkání nebylo jednoduché, v takový začátek jsme ani nedoufali. Hodně nám pomohlo, že jsme se z prvních akcí prosadili.

Bylo Vaším cílem na soupeře takto vlétnout?

Chtěli jsme být aktivní stejně jako v ostatních střetnutích, nechtěli jsme nic měnit, náš herní styl je jasně daný. Náš dobrý vstup dal dobrý ráz vývoji zápasu.

Ve druhé půli jste neproměnili nejednu brankovou příležitost. Mrzelo Vás, že jste nepřidali další branky?

Šancí a pěkných akcí, kdy jsem tleskal, bylo hodně. Pokud by zápas nebyl 3:0, byli bychom více naštvaní, takto jsem se mohl usmívat. Za stavu 1:0 bych nadával (smích). Fotbal jsem si užíval, cítil jsem velkou vnitřní sílu v týmu. Některým akcím jsem v duchu a možná i navenek zatleskal.

Jako prvnímu trenérovi Ústí nad Labem se Vám poprvé v historii podařilo nalézt recept na Táborsko …

Nevěděl jsem, že jsme Táborsko nikdy neporazili. Je dobře, že jsem se to dozvěděl až po zápase. Věděl jsem, že soupeř do tohoto utkání hodně investoval, přijel na dva dny a potřeboval body. Připravovali jsme se, že bude hrát Táborsko o život a zápas jsme chtěli za každou cenu zvládnout a dostat se přes dvacet bodů a mít větší klid na čtyři zápasy.

Potvrdili jste opět, že ústecký stadion je v letošním kalendářním roce pro soupeře nedobytným územím. Čím to je, že Arma má dvě tváře?

Hodně nad tím přemýšlím, proč to tak je, ale nejsme to jen my. Stále je stejné hřiště, stejní hráči, přesto výkon je rozdílný, i když v našem případě to venku nebylo ani o megarozdílném výkonu. Pokazili jsme většinou určitou fázi v utkání, například v Prostějově v 94. minutě. Když neberu v potaz zápas se Znojmem, výkony venku nebyly špatné, ale nedotáhli jsme je do konce výsledkově. Každé kolo chceme hrát stejně aktivně a snažit se v utkání dominovat. Možná zafunguje povědomí hráčů, pracujeme na tom a doufám, že i střetnutí venku začneme vyhrávat.

Jsou hráči před vlastním publikem podle Vašeho názoru sebevědomější?

Domácí prostředí je prostředí, ve kterém se hráči po všech směrech cítí dobře. Mají svou kabinu, svoje věci, jsou na místě, kde to znají. Venkovní zápasy jsou složitější, ale je to v hlavách, v ničem jiném. Jde jen o to přesvědčit hráče, že tento fotbal mohou hrát kdekoliv.

Pociťujete návrat na vítěznou vlnu?

My jsme si hodně věci vyříkávali, komunikovali a diskutovali. Nebyla to jen moje slova, nechal jsem hodně mluvit hráče v meziobdobí, kdy jsme po pěti zápasech neměli vítězství. Z toho, jak mluvili na tréninku a v kabině, jsem věřil, že to byla jen etapa, zaškobrtnutí na cestě, kterou jsme si vytyčili. Jsme stále na začátku, něco jsme nastartovali a chtěli bychom pokračovat.

Před sebou máte zápasy pravdy proti Varnsdorfu a Hradci Králové, lehké to nebude jistě ani v Jihlavě …

Ve hře je ještě dvanáct bodů. Přistupujeme ke každému utkání s obrovskou pokorou, protože tato soutěž je taková, že když si budeme jen chvilku myslet, že to nějak půjde, tak nás to ztrestá neskutečným způsobem. Chtěl bychom dohrát podzim tak, abychom si mohli říct, že jsme zahráli dobrý podzim bez ohledu na to, zda budeme mít v tabulce dvacet pět bodů nebo jiný počet. Budeme mít spokojenost, že jsme udělali dost pro to, abychom udělali co nejvíce.

Martina Jindráčka začíná nahrazovat Lukáš Matějka, jenž se v posledních dvou duelech zasloužil o tři góly. Cítíte to stejně?

Lukáš Matějka gólový hráč je, rozhodli jsme se ho podržet na hrotu, i když ze začátku mu zápasy nevyšly podle jeho představ. Útočník ale potřebuje jako každý hráč důvěru, on ji má a nyní ji splácí nejen mně, ale i spoluhráčům a týmu. Věřím, že v tom bude pokračovat.

PARTNEŘI:

Copyright © 2015 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.
Povolena je citace zpráv zveřejněných na tomto webu s uvedením zdroje www.fkusti.cz

Powered by GOLDMIND Marketing and Digital