Aleš Křeček: Máme dost hráčů na to, abychom hráli kvalitní fotbal

Trenér Army Aleš Křeček hodnotil středeční utkání proti Chomutovu a také probíhající zimní přípravu.
Jak byste zhodnotil utkání proti Chomutovu?
"Po zápasech s týmy ze špičky ligové tabulky, Plzní, Slavií a Spartou to byl první zápas, který jsem byl zvědavý jak zvládneme, po těchto zápasech, které se nám povedly. Jsem rád, že jsme to takhle zvládli. Zápas jsme měli od začátku pod kontrolou, nedařilo se nám dát hned ze začátku góly. Ty zápasy nejsou jednoduché, odehráli jsme poslední tři zápasy na přírodním hřišti, teď jsme se vrátili na umělou trávu, ikdyž tady trénujeme, tak je ten zápas jiný. V průběhu zápasu jsme si vytvořili hodně šancí a jsem rád, že se nikomu nic nestalo a že jsme ten zápas takto zvládli."

Na soupisce se v utkání s Chomutovem neobjevil Jonáš Vais ani Tomáš Vlček...

Po zápase se Spartou jsme zúžili kádr a oba hráči se vrátili do svých domovských klubů, do Plzně, respektive do Slavie.

Očekáváte nějaké posily do kádru?
Posily už určitě žádné nepřijdou. Máme dost hráčů na to, abychom hráli kvalitní fotbal a zvládli jarní část soutěže.

Jak trenér prožívá přípravné období, je cítit menší tlak?
To je jeden pohled na tohle dlouhé přípravné období, je to devět týdnů. Já jsem radši, když se hrají mistrovské zápasy, když jsem pod tím tlakem každý týden o víkendu. My chceme vyhrát každý zápas, ale raději hraji ligové zápasy.

Je pro trenéra těžší vymýšlet na tréninky pořád něco nového?
My máme program, který upravuji dle toho, v jakém stavu je tým, jak jsou na tom hráči zdravotně, snažíme se nějaké věci zpestřit. Už příští týden nás čeká beachvolejbal a příroda. V pondělí máme fyzické testy. Pro hráče je obrovská motivace, to jak jsme dokázali hrát s elitními českými soupeři. Je to pro ně obrovská inspirace do další práce, když se ukáže, že s takovými týmy můžeme hrát a uhrát dobrý výsledek.

Musí trenér více popohánět hráče teď nebo během sezóny?
Hráči ví, že příprava je taková, jaká je a že ji absolvovat musí. Vědí, že čím více budou něčemu uhýbat, tím více se jim to vrátí během sezóny, takže nemáme problém s tím, abychom museli hráče přesvědčovat do tréninku a pracují jak si představujeme. Trénuje se hodně, ale hráči jsou na to zvyklí a nemají s tím žádný problém.

Pro vás je to klidnější, že nemusíte dělat taktickou přípravu, nebo už se chystáte i na jaro?
My se nepřipravujeme na soupeře, ale na náš styl hry, kterým bychom se chtěli prezentovat. S taktikou si hrajeme v každém tréninku. Přípravu máme postavenou tak, že se prolíná kondiční a taktická část.

Mapování soupeřům videem tedy momentálně nemáte?
To není, ale každý zápas si na videu vyhodnocujeme. Není to tedy příprava na soupeře, kteří nás čekají, ale hodnocení našeho výkonu v zápase.

Sledujete co se děje v ostatních klubech FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY?
Tak samozřejmě zhruba víme, co se v jakém týmu děje, ale že bychom seděli u počítače a sledovali zda soupeř koupil tři nebo čtyři hráče, to ještě ne. Prostějov a Brno jsou naši první soupeři, chtěli bychom je vidět live před ligou, až se bude blížit začátek jarní části soutěže.

Copyright © 2019 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.