Arma chce navázat na dobrý výkon se Znojmem. Obere o body České Budějovice?

ÚSTÍ N.L. - Armu čeká výjezd na horký trávník jednoho z favoritů Fortuna národní ligy. Představí se totiž na hřišti českobudějovického Dynama. České Budějovice mají bohatou prvoligovou historii a letos chtějí bojovat o postup do první ligy. Utkání začíná v neděli 27. srpna v 17 hodin.
Arma ale může jet na sever Čech s odhodláním. Naposledy ve středu rozstřílela na domácím trávníku Znojmo 4:0. Připsala si tak druhou výhru v sezóně a dotáhla se do klidnějších vod druholigové tabulky. Na drtivé výhře měl zásadní podíl Daniel Richter, který vstřelil dva góly. "Dokázali jsme se prosadit střelecky a hodně nás podržel gólman, který chytil několik šancí soupeře. Znojmo mělo závary, rohové kopy, centry, ale neinkasovali jsme. Čtrnáct dní jsem nehrál, měl jsem natažené vazy v koleni. Byla smůla, že jsem se zranil na začátku sezóny, ale vrátil jsem se a hned vstřelil dvě branky, takže mám radost," vyprávěl ústecký záložník.

O další gólové zásahy proti Znojmu se postarali Michal Zeman s Lukášem Matějkou. Arma je tak v tabulce osmá se ziskem sedmi bodů. Dosud remizovala s Vítkovicemi, porazila Sokolov a Znojmo, naopak se musela sklonit před Opavou a Pardubicemi.

Kouč Jiří Skála musí pro zápas na jihu Čech počítat s některými změnami v sestavě. Proti Znojmu nedohrál stoper Pimpara a kapitán Peterka nebude hrát pro čtyři žluté karty.

"Budeme muset skládat sestavu bez typického středního obránce. Varianty už mám v hlavě a řeknu jí hráčům. Navíc teď chybí i Martykán. Ale věřím, že to pro nedělní zápas v Budějovicích dáme dohromady," dodal trenér našeho týmu.

České Budějovice letos mají formu

Armu čeká v neděli těžký a ambiciózní soupeř. Dynamo dosud neprohrálo a s jedenácti body v tabulce je třetí. O skóre je za Opavou a bod ztrácí na vedoucí Pardubice.

Naposledy České Budějovice remizovaly na pražském Strahově s Olympií 0:0. Tahle ztráta je poslala v tabulce až za Opavu. I tak mají náladu na jihu Čech dobrou.

Budějovice v rámci ohlédnutí za jejich posledními pěti zápasy zatím v sezóně remizovaly se Žižkovem a Olympií, naproti tomu porazily Vlašim, Varnsdorf i Hradec Králové.

"Doma musíme vyhrávat. Budeme chtít navázat na povedený výsledek a výkon proti Hradci Králové a vrátit se na vítěznou vlnu," řekl na webu Dynama Lukáš Pouček, který minulou sezónu strávil v Ústí nad Labem! Fotbalisté Army jistě budou chtít bývalému spoluhráči naznačit, že nejsou žádná ořezávatka a budou chtít přivézt body z venku.

České Budějovice mají s Ústím lepší vzájemné zápasy. Arma s Jihočechy šestkrát prohrála, dvakrát remizovala a dvakrát zvítězila. V obou vítězných zápasech vypálila budějovický Střelecký ostrov (v sezóně 2013-2014 Arma vyhrála 2:0 a v ročníku 2015-2016 uspěla venku 1:0).

Rozhodčí zápasu: Lerch - Ratajová, Vitner

Sestavy obou týmů z posledního zápasu:

Č. Budějovice:
Křížek – Řezáč, P. Novák, Kladrubský, Helešic – Wermke (76. Pouček), Čavoš, Javorek, Pešek – Mashike Sukisa (86. Kadula), Táborský (65. Benát).

Arma:
 Kotěra – L. Vaněk, Pimpara (63. Jindráček), Leibl (83. D. Procházka), Šnirc – M. Zeman, J. Peterka, Miskovič (C), Richter (86. Matějka) – Kacafírek, P. Pilík.

Autor: Martin Pešout

Úvodní foto: skcb.cz

Podívejte se na fotogalerii z posledního zápasu proti Znojmu: