Arma chce navázat na úspěšné dvě ligová utkání venku, v pátek ji bude v cestě stát sokolovský Baník

Ústí nad Labem – Duel 8. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR v pátek 13. 9. 2019 bude ve znamení souboje FK Ústí nad Labem a FK Baník Sokolov. Ústečtí fotbalisté jsou po výhrách ve Vlašimi a Varnsdorfu natěšení a spoléhají i na Vaši podporu! Nepropásněte úvodní výkop v 18:00 hod.!

Autor: Zdeněk Kamínek ml.

Ve střetnutí 8. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR hostí ústečtí fotbalisté FK Baník Sokolov. Nynější svěřenci Františka Šturmy a Davida Vaněčka zahájili soutěžní ročník 2019/2020 domácí bezbrankovou remízou s FC Hradec Králové, na Žižkově utrpěli prohru 1:2. Sokolov nestačil následně doma na brněnskou Zbrojovku (0:1), venku si nesmlsl ani na Slavoji Vyšehrad (1:2). V pátém kole Baník přelstil Vlašim 2:1, když přišla prohra v Pardubicích 0:4. Před reprezentační přestávkou uhráli žlutozelení doma remízu s Prostějovem (1:1; všechny výsledky z pohledu Sokolova), a tak se ziskem pouhých pěti bodů okupují až čtrnáctou pozici.

Z obou vzájemných ligových duelů loňské sezóny se radovali z výhry hráči pod vedením Aleše Křečka, kteří v zahajovacím kole ročníku 2018/2019 nalezli v krajské metropoli recept na Sokolov (2:1), v odvetě v závěrečném kole se fotbalisté Ústí nad Labem radovali z výhry 5:1 (oba výsledky z pohledu Army).

V letošním MOL Cupu si Sokolov v prvním kole věděl rady s FK Baník Souš (3:0), v kole druhém poté s TJ Štěchovice (4:1; oba výsledky z pohledu Sokolova). Ve třetím kole pohárové soutěže čeká na Baník Sokolov prvoligový tým Slezský FC Opava.

Vzájemná ligová střetnutí v sezóně 2018/2019:

1. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR
20. 7. 2018, 17:00 h

FK Ústí nad Labem – FK Baník Sokolov
2:1 (2:1)

Branky: 19. Jindráček, 36. Strada – 17. Stropek.
ŽK:
81. Leibl, 90+4. P. Výborný (oba UNL).
Rozhodčí:
Nenadál – Myška, Vlček.

Delegát: Tasch.
Technický delegát: Trešlová.
Diváci: 1 212.

30. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR
25. 5. 2019, 15:00 h

FK Baník Sokolov – FK Ústí nad Labem
1:5 (0:2)

Branky: 48. Voleský – 59. z penalty a 71. Nágl, 1. Drame, 21. Matějka, 53. Strada.
ŽK:
 30. Mejdr, 45+2. Hlavatý – 34. Brak.

ČK: 51. Stropek (SOK).
Rozhodčí: Petřík – Batík, Dohnálek.
Delegát: Helebrant.
Technický delegát: Brutar.
Diváci: 490.

Delegace rozhodčích

Hlavní rozhodčí: Jana Adámková.
Asistenti: Marek Podaný, Lukáš Lakomý.
Delegát svazu: Lubomír Martinec.
Technický delegát: Petr Kolbaba.

Copyright © 2019 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.