Arma jako první v letošní sezóně zvítězila v Líšni, kvůli karetnímu trestu chyběl kapitán Peterka, dvakrát se trefil Drame

Brno – Ve střetnutí 11. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR se utkal SK Líšeň s FK Ústí nad Labem. Tým Aleše Křečka měl většinu utkání pod kontrolou a díky dobré kombinační hře a splnění taktických úkolů odváží tři body. Marián Tvrdoň přišel o čisté konto v 87. minutě, kdy se trefil Jan Hladík. Za Armu dvakrát skóroval Youba Drame a jeden přesný zásah zaznamenal Václav Prošek.

Autoři: Karel Hladiš, Zdeněk Kamínek ml.

11. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR, 5. 10. 2019, 16:00 hod.
Líšeň
SK Líšeň – FK Ústí nad Labem
1:3 (0:2)

Branky: 87. Hladík – 43. a 46. Drame, 2. Prošek.
ŽK: 41. Hlavica, 82. Bačo – 22. Krátký, 82. Matějka.

SK Líšeň:
Šustr – Bačo, Hlavica (C), Suchý – Adrián Čermák – Reteno Elekana, Demeter (46. O. Vintr), Hladík, M. Vintr (43. Minařík) – T. Machálek, Zikl (55. Rolinek). Trenéři: Miloslav Machálek, Róbert Kafka.

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Krátký, Brak, Pimpara (C), Strada (76. O. Jakubov) – M. Valenta, M. Bílek – Drame, D. Richter (90+2. Kolařík), Prošek (53. Miskovič) – Matějka. Trenéři: Aleš Křeček, Petr Vrabec, Juraj Šimurka.

Poprvé v letošním ročníku byla líšeňská tvrz pokořena. Postaral se o to soused v tabulce z Ústí nad Labem, jehož trenér Křeček si minule při své návštěvě utkání domácích s Prostějovem, dobře prohlédl útočný styl hry, spojený s hranicí rizika s trojicí obránců. A odhadli své šance dokonale. Jeho svěřenci uhodili poprvé v čase 1:55 min. hry, pak těsně před přestávkou a třetí hřebíček do líšeňské rakve zatloukli krátce po otevření hry ve druhé půli.

Minutáž vstřelených branek těsně po zahájení hry, či krátce před jejím ukončením o něčem svědčí. Především o nekoncentrovanosti, či nepozornosti. Branky padly po chybách, jichž se soupeři podařilo dokonale využít, když přečíslili zadáky a měli před sebou branku hlídanou jen Šustrem. Na první brance nese spolupodpis Čermák, na druhé Reteno, na třetí Hladík. Ten už měl namále v prvním poločasu, kdy po ztrátě míče na polovině hřiště dospurtoval unikajícího útočníka a v pokutovém území jeho pokus zablokoval. Nutno však dodat, že Hladík v tomto utkání naběhal nejvíce kilometrů, protože velmi často pomáhal obraně po ztrátách míče.

Branky zřejmě domácí vyvedly z míry, až jim chyběl zápal ke hře, který se marně snažil znovu zažehnout Machálek střídáním. Ale to vyšlo jen ve třetím pokusu, kdy Rolinek kapku oživil hru a tak Líšeň dala alespoň čestný gól. Zajímavé bylo první střídání, kdy chtěl trenér odvolat ze hry Demetera, na němž bylo vidět fyzické manko kvůli předchozímu výpadku z tréninku kvůli zranění, ale na poslední chvíli vyměnil Marka Vintra, protože se vyvztekal nad jeho několikátým chybným řešením šance v útočné fázi.

Ohlasy trenérů:

Miroslav Machálek (SK Líšeň): „Zásadním problémem byla kvalita prvního doteku s míčem. Na kluzkém terénu to svědčilo více hostům. Náš výkon nebyl tak špatný, jak se zdá z výsledku, ale trpěl individuálními chybami, jichž zkušené mužstvo protivníka, které je déle pospolu, dokonale využilo. Neodvedli jsme kolektivní výkon, jenž nás zdobil v minulosti. Zápas se vůbec nevydařil bratrům Vintrovým, či Ziklovi.“

Aleš Křeček (FK Ústí nad Labem): „Do utkání jsme šli s respektem k soupeři, ale dobře věděli, že můžeme využít rizika, s nímž hraje Líšeň v obranné formaci. A to se nám povedlo. Důležitá byla první branka, ale uvědomovali jsme si, že nás čeká ještě velká porce utkání. Za klíčový okamžik vedoucí ke třem bodům považuji náš třetí gól.“

Copyright © 2019 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.