Arma jde vstříc jarní části Fortuna národní ligy: Jasným cílem je záchrana!

ÚSTÍ N.L. - Ve středu 28.2. proběhla v press centru Městského stadionu tradiční tisková konference před startem jarní části Fortuna národní ligy. Za klub se události účastnili výkonný ředitel Petr Heidenreich, předseda představenstva Libor Zajíček, trenér Aleš Křeček a kapitán týmu Jan Peterka.
Arma přezimovala na 15. místě tabulky, proto jí na jaře čeká boj o holé přežití ve Fortuna národní lize. Situace nebyla růžová, v důsledku toho přes zimu nové trenérské duo Křeček - Šimurka přivedlo na sever Čech sedm nových posil. Naopak čtyři fotbalisté skončili.

Na úvod si vzal slovo předseda představenstva FK Ústí nad Labem Libor Zajíček: "Děkuji partnerům a městu, kteří nás podporují za všech okolností i v současné situaci, kdy jsme na chvostu tabulky. Naším úkolem je se z chvostu tabulky dostat a zachránit pro město Fortuna národní ligu, což je pro nás tradiční soutěž. Co se týče ekonomiky, nevedeme si špatně, jsme klub saturovaný. Jsme ale nízkorozpočtový klub, což ale neznamená, že musíme hrát o záchranu."

V podobném duchu pokračoval i výkonný ředitel Petr Heidenreich: "Je pro nás důležitá podpora města. Město významně podporuje nejen ústecký fotbal, ale i ostatní sporty. Za to vedení města patří velký dík a máme od nich bezpodmínečný úkol zachránit druhou ligu v Ústí nad Labem. Všichni si uvědomujeme, že v krajském městě by měla být alespoň druhá liga. Potřebovali jsme doplnit kádr. To jsme řekli hráčům i partnerům, kteří se na to ptali. Kádr máme tedy vhodně doplněn, jak si trenér přál. Nebylo to vůbec ekonomicky snadné kádr doplňovat. Musíme se zachránit, a proto jsme potřebovali získat i hráče, kteří by tu jinak za normálních okolností nebyli."

Pak už byl nejčastěji u mikrofonu trenér "A" týmu Aleš Křeček. Také na něj nejvíce směřovaly dotazy přítomných novinářů.

Nejprve trenér Křeček hodnotil zimní průběh přípravy a aktuální situaci v týmu:

"Kádr se změnil, odešli čtyři hráči, naopak jich sedm přišlo. V této oblasti jsme s vedením klubu odvedli maximum. Hráči, kteří přišli, byli mnou vytipovaní, byla tam dobrá souhra, když se dávala dohromady sportovní stránka s ekonomickou stránkou klubu. Podle mě je tým silnější než na podzim. Hráči, kteří přišli, by měli být posilami a měli by přispět k záchraně soutěže," začal své vyprávění ústecký kouč.

"Příprava se odehrávala v našich domácích podmínkách. Odtrénovali jsme, co jsme chtěli, přístup hráčů byl dobrý. Hráči vědí, že bez tvrdé přípravy, která někdy bolí, to nejde. V únoru jsme odjeli na soustředění do Roudnice. V přípravě jsme odehráli 12 zápasů. Nejlepším střelcem byl Jakubov s osmi góly, druhým byl Drame se čtyřmi zásahy. Udrželi jsme zdravotní stav hráčů na vysoké úrovni. Nikdo z hráčů nevypadl z přípravy na delší dobu," pochvaloval si Křeček.

"Klaplo nám soustředění v Roudnici, dostali jsme se tam na přírodní hřiště a odehráli tam dva zápasy s Olympií a Sokolovem. Změnili jsme tam prostředí a narušili stereotyp přípravy z domácích podmínek. Jaro odehrajeme ve složení devatenácti hráčů a dvou brankářů," prozradil zkušený lodivod.

Jaro má začínat Arma zápasem 17. kola Fortuna národní ligy 3. března v Opavě. "Připravujeme se na sobotní zápas v Opavě. Předpokládáme, že se bude hrát přes složité zimní podmínky. Máme i plán B, ale počítáme, že zápas odehrajeme a rádi bychom v Opavě udělali dobrý výsledek," přeje si šéf ústecké lavičky.

Křeček ví, že situace Army pohledem na tabulku není komfortní. "Soutěž bude náročná, mezi závěrem dubna a květnem odehrajeme osm zápasů, tam se asi bude rozhodovat o osudu sezóny. Věřím, že jsme dobře nachystaní, abychom soutěž zvládli a zachránili."

Dále kouč dodal, že na jaře Arma potřebuje získat 20 bodů. Momentálně jich má 12 a k záchraně v soutěži většinou stačí bodů 30 až 32. Současně kouč ví o tom, že přes zimu posilovaly i další konkurenti z konce tabulky, jako Frýdek-Místek či Vítkovice.

Novináře také zajímala pozice nových hráčů. Arma přivedla zkušené borce, jména jako Petr Vašek či Alexander Jakubov jsou rozhodně zvučná.

"Nezískali jsme nové hráče, aby seděli na lavičce. Jména jako Vašek, Jakubov, Pokorný a další mají ligové zkušenosti. Všichni to ale musí potvrdit svými výkony, nikdo nemá základní sestavu jistou. Kádr devatenácti hráčů je nyní velmi vyrovnaný a ať už nastoupil třeba Výborný nebo Miskovič či Ťok, tak se obraz hry nezhoršil či nezměnil. Konkurence se zvýšila. Také bude záležet, na jakých terénech a proti komu budeme hrát. Proto se sestava může pozměňovat. Jakubov potvrdil roli střelce, také jsme ho kvůli gólům přiváděli. Je to ambiciózní hráč. Má ambice potvrdit svou pozici a posunout se výše," nastínil Křeček.

Vedení klubu potěšily i zimní výkony Youby Drameho. Tento mladý hráč přišel do Ústí na zkoušku ze třetí francouzské ligy a zaujal.

"Drame potvrdil informace, které jsme o něm měli. Vzali jsme ho na dlouhou zkoušku. Odehrál méně minut v zápasech než ostatní a byl druhým nejlepším střelcem v přípravě. Je to gólový hráč. Také je investicí pro klub do budoucna," popsal 46letý kouč.

Petr Heidenreich, ředitel klubu, dodal: "Youba je také historicky prvním hráčem tmavé pleti, který bude hrát za Armu. Hráč velmi dobře zapadl do kabiny, přestože mluví francouzsky a ne tak dobře anglicky. Kdyby se ho nám povedlo do budoucna zpeněžit, byli bychom spokojení. Je to také signál hráčům, i našim mládežníkům, že konkurence se zvyšuje a nemusíme si vystačit jenom s místními hráči. I český fotbal celkově se začíná opírat o zahraniční tváře."

Dalším hráčem tmavé pleti je Olivier Kingue. Ten přišel na hostování ze Slavie Praha po dlouhých jednáních. V přípravě se ale zranil, laboroval s kolenem, a tak musí dohnat tréninkové manko. V úvodních zápasech sezóny asi nenastoupí.

Kapitán Jan Peterka pak doplnil na závěr:

"Konkurence v týmu se zvedla. Jak říkal trenér, tým je teď jistě silnější. I Youba se prosazuje a dobře zapadl do týmu. Herní styl neměníme, to je spíše otázka na trenéra. Snažíme se hrát kombinačně."

Křeček pak ještě popisoval, že se přes zimu hráči věnovali organizaci hry a především defenzivy. "Snažíme se hrát účelný fotbal. Potřebujeme získávat body. Nemůžeme se dívat na to, abychom hráli jako Barcelona, ale potřebujeme bodovat. Na podzim jsme dostali 32 gólů, což je strašné číslo. Proto jsme se věnovali organizaci hry. Nesmíme dělat hloupé taktické chyby. Na podzim hrál tým dobře na oko, ale tým neměl body a dostával góly. Klademe velký důraz na organizaci defenzivy a disciplínu. Když útočíme, musíme také dobře hrát do obrany."


Autor: Martin Pešout

 


 
PARTNEŘI:

Copyright © 2015 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.
Povolena je citace zpráv zveřejněných na tomto webu s uvedením zdroje www.fkusti.cz

Powered by GOLDMIND Marketing and Digital