Arma je dál stoprocentní! Třinec porazila 1:0

ÚSTÍ N.L. - Arma zůstává i po třetím kole nového ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY stoprocentní! Třinec porazila brankou Marka Krátkého z 23. minuty těsným výsledkem 1:0. A v neúplné tabulce 3. kola se dostala na průběžné druhé místo!
Arma šla do zápasu v roli mírného favorita, protože vyhrála předchozí dva duely, zatímco Třinec se v tabulce krčel u dna bez bodového zisku. Po vlažném začátku utkání zaujala žlutá karta pro hostujícího Janošíka z 13. minuty. Postupem času si Ústí získávalo větší herní převahu, kterou zužitkovalo už v 23. minutě. To po přihrávce od Procházky si připravil míč na hranici vápna Marek Krátký a technickou střelou po zemi přes obránce rozvlnil poprvé síť soupeře - 1:0.

Vedoucí branka hráče Ústí povzbudila a ti i ve velkém vedru prokazovali opravdové odhodlání a bojovnost. Do toho fanoušci několikrát zatleskali sprintům Michala Leibla, který dokázal nabourávat rozehrávku třineckých obránců. Po půlhodině hry pak musel odstoupit zraněný Miskovič, na jehož místě ho zastoupil Výborný. Až v nastaveném čase prvního poločasu Třinec zahrával svůj první rohový kop, ale neprovedl ho podle svých představ.

Třinec podnikl poločasové střídání a v 52. minutě mohl vyrovnat, když po přihrávce Šumbery mířil k tyči Janošík a efektním zákrokem se blýskl gólman Army Lindr. Po hodině hry Krátký vysunul Procházku, který ale nezakončil ideálně. V 68. minutě vyrobil minelu hostující gólman Paleček, jenž při rozehrávce trefil domácího Výborného, ten si míč navedl na svou lepší nohu, ovšem svou střelu nasměroval do gólmana, který tak napravil svou hrubku.

V závěru utkání dostal Třinec Armu pod tlak a ústecké vítězství musel několikrát zachraňovat brankář Lindr. Po rohu Šumbery například zakončoval Buchvaldek k tyči a reflexivně se předvedl gólman Army, jenž míč zastavil na brankové čáře. V posledních okamžicích utkání ještě několikrát Lindr prokázal své kvality, těsnou výhru už ale Arma uhájila.

FK Ústí nad Labem - FK Fotbal Třinec 1:0 (0:0)
Branka: 23. Krátký
ŽK: 13. Janošík, 67. Hejný, 88. M. Čelůstka (všichni TRI)
Střely na branku: 6:5.
Střely mimo: 6:4.
Rohy: 3:2.
Ofsajdy: 4:5.
Fauly: 14:18.
Diváci: 1 054

Sestavy:
FK Ústí nad Labem: Lindr – Strada, Brak, Pimpara, Leibl – J. Peterka (C) – Krátký, Miskovič (39. P. Výborný), D. Richter (85. Nágl), D. Procházka (64. M. Bílek) – Jindráček. Trenéři: Aleš Křeček, Juraj Šimurka, Petr Vrabec.

FK Fotbal Třinec: Paleček – Ilko, Bedecs (C), Reintam, Janoščín – Omasta (46. Buchvaldek), M. Čelůstka, R. Vaněk I., Dedič (64. Hejný), Janošík (82. Cienciala) – Šumbera. Trenér: Jiří Neček.

Ohlasy trenérů:

Aleš Křeček (FK Ústí nad Labem): "Třinec je svým herním stylem hrozně nepříjemný soupeř. Nenapadali nás, nechali nás dojít až k vápnu, kde to zavřeli. Nemohli jsme se k nim dostat. Nejdůležitější bylo, že jsme vstřelili gól. Do plných se hraje každému velmi těžko. Naštěstí jsme vedli po poločase 1:0. Druhý poločas byl hodně o vůli. Soupeř neměl moc šancí, ale když už ano, tak to byly velké příležitosti, které chytil Lindros (Jiří Lindr). Podle mě naše defenziva pracovala dobře, i když na můj vkus jsme soupeře pustili k hodně standardním situacím. Máme mladí mužstvo a každá standardka je nebezpečná."

Jiří Neček (FK Fotbal Třinec): "Vstup do soutěže nám nevychází, ale proti poslednímu domácímu zápasu bylo tohle úplně jiné utkání. V prvním poločase jsme udělali jedinou chybu, po které jsme dostali gól. Ve druhé půli jsme byli aktivnější a nebezpečnější než domácí, tam náš gól visel na vlásku. Bohužel jsme branku nevstřelili."

Autor: Martin Pešout
Foto: Tereza Kymličková