Arma jede do Vlašimi, potřebuje získat tři body

Ústí n.L. – O tomto víkendu je na programu už 10. Kolo Fortuna národní ligy. Arma zajíždí na trávník Vlašimi. Tam ji rozhodně nebude čekat snadný zápas. Utkání začíná v neděli od 16 hodin.

Ústecká Arma se naposledy představila na domácím trávníku proti Varnsdorfu. Jistě měla vyšší ambice, než s regionálním rivalem remizovat 1:1. Za domácí se trefil útočník Štěpán Kacafírek, za Varnsdorf v 44. minutě srovnával Stanislav Klobása.

„Vedli jsme 1:0. Ať už zápas vypadal jakkoli, měli jsme vedení udržet. Stalo se nám to nejhorší, co se mohlo stát, tím, že jsme inkasovali gólem do šatny ze standardky. A to je obrovská chyba,“ říkal Kacafírek bezprostředně po utkání s Varnsdorfem. A dodával. „Zabrat v domácích zápasech, zvítězit, zabrat. Chceme hrát důstojnou roli v soutěži, což zatím nehrajeme. Nikoho z nás momentální situace netěší a snažíme se zlepšit. Čím víc chcete a bojujete, tím je to náročnější.“

Kouč Jiří Skála k situaci poznamenává. „Před sezónou jsme přišli o dva kvalitní ofenzivní hráče a zatím se s tím nedokážeme úplně poprat. V zápasech máme herní výkyvy, ale věřím, že se s tím srovnáme. Nyní se připravujeme na Vlašim, pak je reprezentační pauza, zahrajeme si MOL Cup.

Ústečtí navíc v posledních třech zápasech pokaždé inkasovali červenou kartu, ve Vlašimi tak bude mít stopku naposledy vyloučený Martin Jindráček. Diváky už rovněž můžeme pozvat na středeční souboj 3. Kola MOL Cupu proti Slovácku na Městském stadionu.

Momentálně se Arma nachází na 13. místě tabulky se ziskem osmi bodů.

FC Sellier & Bellot Vlašim

Vlašim už několik sezón prokazuje kvalitní výkonnost a dlouhodobě patří k předním týmům Fortuna národní ligy. Klub spolupracuje s pražskou Spartou, a tak fanoušci v jejím dresu mohli a stále mohou vidět řadu šikovných mladých fotbalistů. Ostatně také z Vlašimi se odrazil k trenérské štaci u Bohemians 1905 kouč Martin Hašek.

Aktuálně je Vlašim v tabulce ale až na 9. místě se ziskem třinácti bodů. Středočeši určitě pomýšlí na vyšší umístění.

V minulém kole prohrála Vlašim v Opavě 1:3. Jediný gól Vlašimi zaznamenal Pavel Vyhnal z penalty v 34. minutě.

Mezi osobnosti týmu patří útočník Vojtěch Hadaščok, který získal ligový titul se Slovanem Liberec v roce 2012. Záložník Luboš Tusjak pak v roce 2011 působil ve Slavii Praha. Filip Hašek je pak synem Martina Haška, trenéra Bohemians 1905. Z výčtu zajímavých jmen ještě můžeme zmínit Oskara Fotra, slávistického odchovance, jenž si vyzkoušel druhou ligu už ve Varnsdorfu.

Sestavy obou týmů z posledního zápasu:

VLAŠIM: NGUYEN – PIŠKO, J. ŠTOCHL, TUSJAK, WIESNER – MIL. KADLEC (71. JANDA), HAŠEK, VODHÁNĚL (71. FOTR), SKOPEC – VYHNAL, HADAŠČOK.

ARMA: KOTĚRA – M. ZEMAN, M. RICHTER, L. VANĚK, LEIBL (69. ŠNIRC) – J. PETERKA, MISKOVIČ – P. PILÍK, MATĚJKA, D. PROCHÁZKA (61. P. VÝBORNÝ) – KACAFÍREK (61. JINDRÁČEK).

Podívejte se na fotogalerii z posledního zápasu Army proti Varnsdorfu: