Arma jede v rámci MOL Cupu do Turnova. Splní roli favorita?

ÚSTÍ N.L. - Fotbalisty Ústí nad Labem čeká už v úterý 8. srpna pohárový souboj na hřišti Turnova. Utkání na hřišti divizního soupeře začne v 17 hodin.
Armu čeká 2. kolo MOL Cupu! Nastoupí na hřišti divizního Turnova a nebere nic jiného, než postup do dalšího kola. Ústečtí by rádi na vlastní stadion přivedli prvoligového soupeře, nejdříve se ale musí poměřit s týmem Turnova.

Turnov je účastníkem Divize skupiny C. Soupeř Army v cestě do 2. kola MOC Cupu vyřadil už dva soupeře. Nejprve v předkole Nový Bor po výsledku 5:1 a v 1. kole přetlačil Benátky nad Jizerou 3:2. To Arma si poradila s Vykáni 4:0.

Našemu soupeři ještě ligová soutěž nezačala, divize startuje Turnovu až po pohárovém souboji s Armou.

„Pokud sečtu tréninky se zápasy, tak na hřišti jsme byli v týdnu celkem pětkrát, takže natrénováno určitě máme. Bohužel drobné zdravotní problémy postihly Štěpána Havla, v poháru se v Novém Boru zranil brankář Majer, proto jsme přípravu absolvovali prakticky jenom s jedním. V každém případě jsme hráli s kvalitními soupeři, kteří nás dostatečně prověřili,“ řekl trenér našeho soupeře na webu turnovskovakci.cz Josef Petřík.

Pozorní fanoušci českého fotbalu si všimnou, že jméno kouče Josefa Petříka je poměrně známé. V minulosti trenér pod tímto jménem vedl prvoligový Slovan Liberec a na jeho lavičce odtrénoval i několik zápasů v evropských pohárech (konkrétně v Evropské lize a Intertoto Cupu). Současný kouč Turnova je právě synem bývalého libereckého trenéra. Jedná se tedy o Josefa Petříka mladšího.

Navíc za Turnov nastupuje bývalý ligový fotbalista a ikona Slovanu Liberec Petr Papoušek. Ten v Liberci současně trénuje mládež. Donedávna ještě za Turnov hrával i obránce Tomáš Janů, který v sezóně 2010-2011 nosil i dres ústecké Army v první lize!

A jak se v Turnově těší na souboj s Armou? „Soupeř z první ligy by byl pro diváky samozřejmě mnohem atraktivnější, ale i Severočeši mají svou kvalitu. Už v pátek jim pokračuje liga, proto ten pohárově nezvyklý termín,“ dodal trenér Petřík.

Arma zažije těžký týden, protože po úterní pohárové bitvě v Turnově nastoupí už v pátek doma proti Opavě. Proto lze očekávat změny v sestavě.

"Nastoupí náhradníci ze zápasu proti Sokolovu a sestavu doplníme dorostenci," nastínil po posledním druholigovém zápase trenér Army Jiří Skála. Hned v pátek čeká Armu SFC Opava, a to bude pro fanoušky ústeckého fotbalu šlágr kola - Opava je jedním z aspirantů na postup do HET ligy.

"MOL Cup bereme s veškerou vážností a chceme postoupit. V nahuštěném programu ale musíme promíchat sestavu. Čeká nás divizní soupeř, věřím, že prokážeme naší kvalitu," dodal lodivod Army.

Autor: Martin Pešout