Arma loupila i ve Vlašimi

Vlašim – Ve 4. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY Vlašim přivítala na svém domácím stadionu severočeský celek FK Ústí nad Labem. Vlašim litovala po skončení utkání svých neproměněných šancí z počátku utkání a poté jen sledovala produktivitu soupeře, který nakonec dokázal zvítězit ve Vlašimi 2:1.

Autoři: Jiří Paýr (fcsb.cz), Zdeněk Kamínek ml.

FC Sellier & Bellot Vlašim – FK Ústí nad Labem 1:2 (0:2)
Branky: 72. Fortelný – 24. D. Richter, 45+2. Leibl.
ŽK:
14. M. Kadlec, 33. Hadaščok, 56. Janda, 68. Piško, 72. Plechatý – 41. Krátký, 70. Miskovič.
Rozhodčí:
Mikyska – Dobrovolný, Dohnálek.
Diváci:
706.

Sestavy:
FC Sellier & Bellot Vlašim:
Le Giang - Milan Kadlec, Plechatý, Piško, Mizerák (62. Selemani) - Janda (75. Pavlík), Mareček, Ivanko-Macej, Badocha (35. Fortelný) - Hadaščok, Fotr. Trenéři: Petr Havlíček, Miloslav Brožek.
FK Ústí nad Labem:
Lindr – M. Bílek, Brak, Pimpara, Krátký – D. Richter (68. Miskovič), Leibl (89. R. Dvořák), J. Peterka, Strada – Jindráček, Matějka (76. Nágl). Trenéři: Aleš Křeček, Juraj Šimurka, Petr Vrabec.

Utkání mezi Vlašimí a severočeskou Armou začalo pro domácí celkem nadějně, když se v osmé minutě domácí po rohovém kopu málem dostali do vedení. Po Badochově přizvednutí centru totiž míč letěl pokutovým územím před odkrytou brankou, ale nikdo v modré na míč nedosáhl. I další šance patřila domácím, když Hadaščok nahrál do ideální pozice Badochovi, ale jeho ránu obětavě zastavil na brankové čáře obránce.

Hrozba ze strany Ústí přišla až po šestnácti minutách hry. Ale stála za to. Bílek si navedl míč a dalekonosnou střelou rozezněl břevno. To bylo pro domácí celek první a poslední varování. Ve 24. minutě totiž uspěl po centru z levé strany Daniel Richter – 0:1. Domácí se ihned vrhli do útoku, ale dlouhé dobývání obranného valu ovoce nepřineslo. Naopak v nastaveném čase prvního poločasu přišel další šok. Po precizně rozehraném rohovém kopu se hlavičkou prosadil Michal Leibl.

Ve druhém poločase se tedy očekával velký tlak domácího týmu, který bude chtít s výsledkem rychle něco udělat. Místo tlaku vlašimských barev však přicházelo velké množství nepřesností a dlouhou dobu to trvalo, než domácí tým zatlačil soupeře na jeho polovinu.

Gólové šance však nepřicházely a hosté velmi pozorně bránili. Domácí zkoušeli všemožné cesty až v 72. minutě přišla rychlá akce, kterou zakončil Jan Fortelný a vrátil domácí do zápasu. Od té doby se hrálo převážně na polovině Army. Hosté tahali čas a dokázali tak drobit domácím jejich snahu o souvislý tlak.

Poslední minuty zápasu přinesly několik centrů a střel, ale Lindr v brance Ústí odolal a nakonec pomohl svému týmu ke zisku tří bodů.