Arma musí zabrat. Přejede Viktorku Žižkov i s novým trenérem?

ÚSTÍ N.L. -  V 11. kole Fortuna národní ligy hostí v pátek od 18:00 na Městském stadionu Viktorii Žižkov. Arma se potřebuje bodově chytnout a zatím se nedaří ani Pražanům. Ti navíc vyměnili trenéra. Zabere Arma?
Arma po deseti odehraných zápasech má na kontě 8 bodů, což zatím stačí na 13. místo. Ve druhé lize ústecký tým nevyhrál již pět zápasů v řadě a během této doby získal jeden bod za remízu s Varnsdorfem. Navíc Arma skončila ne 3. kole MOL Cupu po porážce 0:2 se Slováckem. Je proto nejvyšší čas zabrat.

Svěřenci trenéra Jiřího Skály nepředvádějí špatný fotbal, dokáží hrát kombinačně, ale zatím to mnoho bodů nepřináší. Záložník Pavel Pilík mluví spíše o smůle, svůj postřeh dodal i kouč Jiří Skála: "Je to o hlavách. Musíme být více pozitivní. Do konce podzimu zbývá šest kol a my musíme začít sbrat body. Začátek ligy nám moc nevyšel. Nevychází nám koncovka, nedáváme góly. Musíme zápasy zlomit vůlí, bojovností a pracovat na tom, abychom do konce podzimu nasbírali více bodů a zapracovali na tom přes zimu."

A trenér dodává směrem k zápasu proti Viktorce Žižkov: "Souboj se Žižkovem je teď pro nás stěžejní. Žižkov provedl změnu na trenérském postu, nějaký impuls tam asi bude, ale hráče budou mít pořád stejné. Mohou něco změnit, přijedou s motivací nového trenéra, ale za týden úplně svou hru nezmění. My se na ně každopádně velmi tvrdě připravujeme."

Pavel Pilík k současné situaci Army pověděl: "Za celou kabinu říkám, že nám to není jedno. Štve nás naše postavení v tabulce a předpokládali jsme, že budeme mít v tabulce třeba o osm bodů více a budeme na lepším místě. Musíme teď makat. Momentálně nám nepřeje štěstí. Ve Vlašimi nebo v Táboře jsme nehráli špatně. Třeba když to vezmu podle sebe. Trefím břevno a za tři minuty dostaneme gól. Výkony nemáme špatné. Ale i vyrovnané zápasy prohrajeme."

FK Viktoria Žižkov

Ani pražské Viktorce se letos příliš nedaří. Nedávno proto trenéra Davida Vavrušku nahradil Bohuslav Pilný. Žižkov je téměř tabulkový soused Army, v současné době se nachází na 11. místě tabulky se ziskem 10 bodů.

Žižkov prohrál tři zápasy v řadě, a to po nelichotivých výsledních. Naposledy padl doma s Opavou 1:5, předtím v Pardubicích 1:3 a se Sokolovem 0:2. Poslední výhra Žižkova se tak datuje k 9. září, kdy Viktoria vyhrála ve Frýdku-Místku 2:0.

Ohledně osobností týmu, gólmanem Žižkova je Karel Hrubeš, který nasbíral několik startů ve Slavii Praha. Jistotou v obraně je Pavel Hašek. Nejzkušenějším hráčem je pak Ondřej Švejdík, který prošel zahraničím i Spartou. Ve Slavii si to zkusil i Josef Bazal. A Petr Kodeš přišel na Žižkov z Teplic.

Sestavy obou soupeřů z posledního zápasu ve FNL:

FK Viktoria Žižkov: Hrubeš – Pardubský, Toml, Mareš, Hašek – Kodeš (84. Šandera) – Bazal, Čermák, Podrazký, Engelmann (71. Volek) – Stratil (78. Jelínek).

FK Ústí nad Labem: Kotěra – L. Vaněk, Pimpara, Gilián, M. Richter – D. Richter (46. Miskovič), J. Peterka, Šnirc (76. Leibl), Matějka – P. Výborný (46. D. Procházka), M. Zeman.

Autor: Martin Pešout

Úvodní foto: fkvz.cz