Arma na České Budějovice nestačila

V rámci 22. kola Fotbalové národní ligy hostila Arma na svém hřišti celek z Českých Budějovic. Utkání se hrálo v rámci Víkendu otců, takže zaregistrovaní otcové měli se svými dětmi vstup zdarma a jeden z nich, konkrétně Petr Krýsl se synem, vyhrál vůz s plnou nádrží na víkend od našeho partnera AUTON CZ.
Hned v úvodu utkání se fotbalisté Českých Budějovic dostali do tlaku a to díky sérii rohových kopů, která se brzy vyšplhala na číslo osm. První gólový úder však přišel po centru z levé strany. Kalod odcentroval na Čavoše, který z první prostřelil Zachardu - 0:1. O čtyři minuty později mohla Arma vyrovnat prostřednictvím Leibla. Jeho první pokus však Křížek zlikvidoval a po práci Smoly pak Leibl bránu přestřelil. Ve zbytku druhé půle už moc šancí k vidění nebylo. Ve 40. minutě vysunul Veverka Eliáše, který přihrával pod sebe, kde se k míči dostal Králík, ale při zakončení ho zradil terén.
Do druhého poločasu nastoupil místo Veverky Jiří Miskovič a hra Army nevypadala zle. V 55. minutě zahrával rohový kop Králík, našel hlavu Smoly, ale zakončení nebylo přesné. Lekci z produktivity tak domácím uštědřili hosté. Další ztrátu Ústečanů potrestal po centru zprava Richard Kalod - 0:2. Arma mohla odpovědět o několik minut později. Miskovič si pěkně narazil s Králíkem, ale přízemní střela prvně jmenovaného mířila o kousek vedle. České Budějovice naopak hrozily z brejků. Šimákova střílená přihrávka z 62. minuty ještě nebezpečí nepřinesla, ale v 66. minutě už Šimák našel Kaloda, který křižnou ranou skóroval - 0:3. Ústečanům se nedařilo a jen díky Zachardovi nebyl výsledek ještě vyšší, a to když vykopával zakončení Šimáka. Arma na silný kádr Českých Budějovic nestačila a odešla ze hřiště s porážkou 0:3.
"Musíme hrát pořád dál. Když porovnáte náš kádr a kádr Budějovic, tak je to nesrovnatelné. Nám chybí Martykán, Peterka a po odchodech Hyčky a Novotného se nemáme na koho spolehnout. Mrzí mě, že jsme inkasovali opět po našich ztrátách, i když to hráčům opakujeme neustále, a ne po kombinacích soupeře. Budějovice jsou velmi kvalitní tým a nám nezbývá nic jiného, než nadále bojovat," těžko hledal po utkání slova trenér Petr Němec.

FK Ústí nad Labem - SK Dynamo České Budějovice 0:3 (0:1)
Branky:
57. a 66. Kalod, 16. Čavoš
Sestava Ústí nad Labem: Zacharda - Zeman (K), Zukič, Vaněk, Šnirc - Eliáš (70. Výborný), Králík (74. Bourenane), Křapka, Veverka (46. Miskovič), Leibl - Smola
Sestava Českých Budějovic: Křížek – Klesa, Novák, Funda, Hájovský – Pešek, Čavoš, Mareš (85. Kadula), Benát – Šimák (89. Jurdík) – Kalod (76. Ujec)
ŽK: 66. Jurdík (mimo hřiště; České Budějovice)
Rozhodčí: Lerch - Melichar, Myška
Diváci: 884

Vybrané fotografie od Miroslava Solaře ze zápasu se nachází níže, pokud chcete navštívit celou galerii, tak klikněte na TENTO ODKAZ - Miroslav Solař, velká fotogalerie (67 fotografií).

Copyright © 2019 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.