Arma na domácí půdě přetlačila Chomutov 2:1

ÚSTÍ N.L. - V předposledním přípravném utkání letošní zimy se Arma střetla s fotbalisty divizního Chomutova. Značně omlazený a kombinovaný ústecký kádr porazil dvizního soupeře výsledkem 2:1.
Arma se představila v modré sadě dresů, hostující Chomutov nastoupil v bílém. Znalci fotbalu ocenili přítomnost zkušeného Patrika Gedeona v dresu Chomutova, který ve svých 42 letech pomáhá svému rodnému klubu a má za sebou štace ve Slavii Praha, Blšanech, Mostu, Dukle Praha či si vyzkoušel angažmá ve Wisle Plock a Vadúzu.

Přestože ústecký tým nastoupil proti soupeři z divize, nakonec jej nečekala úplně snadná šichta. Za zmínku rovněž stojí, že v dresu Army nastoupili do zápasu i mladí odchovanci. Ve druhém poločase do hry naskočili Daniel Chodora, Jan Mužík, Radim Příhonský a Bohumil Hudec, který si v ostrém utkání už připsal start v "A" týmu v srpnu při zápase MOL Cupu v Turnově. Všichni tito mladíci jsou ročník 2000.

Arma vstoupila do utkání v roli favorita a to chtěla také potvrdit. Několik desítek diváků vidělo aktivní hru ústeckého týmu a územní převahu svěřenců trenérské dvojice Křeček - Šimurka. Přestože domácí měli více ze hry, dobře bránící Chomutov vykrýval prostory a nenechával domácí hráče unikat do jasných příležitostí.

Klid na kopačky dodal domácím ostrostřelec Alexander Jakubov, který otevřel skóre v 30. minutě - 1:0. Jakubov v přípravě pálí ostrými pravidelně a je velkým příslibem do jarní části Fortuna národní ligy. S koncovkou se Arma na podzim potýkala a právě Jakubov by tento problém mohl vyřešit. Ústecká defenziva rovněž nechybovala, a tak do druhého poločasu šla s jednobrankovým náskokem.

Ve druhé půli se hrál opět bojovný fotbal a na hráčích Army byla vidět snaha přidat druhý gól. Postupem času si domácí vytvářeli čím dál větší převahu a ohrožovali branku soupeře. Až do závěrečných minut ale stále drželi pouze těsný náskok. V 77. minutě se ale hráči Army mohli radovat. To aktivní Výborný hrající s číslem 15 vysunul na hranici vápna Youbu Drameho, který zkušeně střelou k pravé tyči rozvlnil síť - 2:0. Nutno podotknout, že Drame hrál velmi aktivně a byl vidět, i proto si gólové zakončení zasloužil.

Vedení Army ale netrvalo dlouho, protože už o minutu později po rychlém kontru hosté střelou zblízka překonali Kotěru - 2:1. A na drama do závěrečných minut bylo zaděláno. Následně pokračoval boj ve středu hřiště a v závěrečných minutách Chomutov aktivní hrou usiloval o vyrovnání. V 79. minutě se museli činit domácí zadáci, když zablokovali nepříjemnou střelu. Následoval bojovný závěr zápasu.  V 86. minutě agilní Drame napřáhl z hranice vápna, ale svou střelu nasměroval doprostřed branky na připraveného gólmana. V 89. minutě se hosté dostali do zakončení hlavou po rohovém kopu, záhy ale vyvezl míč do brejku Drame a nakonec po odrazu pak zakončoval Laňka nad bránu. V 90. minutě pak hosté zahrávali trestný kop z hranice vápna, hostující exekutor ale míč trestuhodně napálil nad bránu.

FK Ústí nad Labem - FC Chomutov 2:1 (1:0)
Branky Ústí: 30. Jakubov, 77. Drame

Sestava Ústí n.L.: Kotěra - Gilián, Pimpara (63. Hudec), Šnirc (63. Příhonský), Kingue, Pokorný,  Richter (53. Mužík), Drame, Laňka, Výborný, Jakubov (63. Chodora).

Ohlasy trenéra:
Aleš Křeček (Ústí n.L.): "Soupeř hrál velmi dobře, tvrdě, agresivně a podle mě byl lepší než řada týmů ze třetí ligy, se kterými jsme hráli. Dali jsme prostor širšímu kádru a ve druhém poločase i dorostencům, aby ukázali jestli jsou na druholigový fotbal konkurenceschopní. První poločas byl kvalitní, ten druhý byl už střídáními ovlivněn. Celkově jsme si vypracovali málo šancí a ty co jsme měli, jsme neproměnili. Šancí bylo málo. Jsem rád, že se nikdo nezranil, protože v některých momentech to jiskřilo. Chtěli jsme vyzkoušet některé hráče, z tohoto pohledu utkání splnilo účel. Naskočili mladíci: levý obránce byl Příhonský, útočník Chodora, ve středu hřiště nastoupil Mužík a Bohumil Hudec. Také nastoupil Jakub Pokorný, kterého jsme přivedli na hostování z Baníku Ostrava."

Autor: Martin Pešout
Foto: Eva Kotěrová