Arma na Duklu nestačila

ÚSTÍ N.L. - Arma poprvé v rámci zápasů v zimní přípravě prohrála. Tentokrát do Ústí nad Labem přijela Dukla Praha se značně omlazeným kádrem a na UMT proti Armě uspěla, když vyhrála na severu Čech 4:1. Jediný zásah Army si připsal Pavel Pilík z penalty.

Armu čekal tentokrát velmi těžký protivník. Dukla je už tradičním prvoligovým účastníkem, a bylo pro to jasné, že ústecké hráče čeká náročná šichta. O těžké práci napovídal už hned úvod utkání. Ve 3. minutě se totiž poprvé měnilo skóre. Brandner se po straně prosmýkl kolem Dramého a předložil míč před branku, odkud se z první trefil hostující Uroš Djuranovič - 0:1.

Ústečtí se pak postupem času dostávali více a více do hry, ale naráželi na pevnou obranu Dukly. Občas z toho byl i střelecký pokus domácích, větsinou však mimo tyče hostující branky. Domácím nešla upřít snaha, ale Dukla hrála kompaktně. Po dvaceti minutách hry se znovu měnilo skóre a z pohledu Army můžeme říci - bohužel. Dukla vytvořila zmatek v ústeckém vápně a nakonec hosté udeřili podruhé a jmenovitě se znovu prosadil Uroš Djuranovič - 0:2. Jeho střelu chtěl ještě z brankové čáry vykopávat Michal Zeman ve skluzu, míč ale přesto skončil v síti.

Arma se sice snažila, ale více se dařilo fotbalistům Dukly. Záhy pálil na branku Brandner a ústecká obrana se měla co ohánět. Ve 26. minutě se navíc prosadil zblízka Ivan Schranz, který dostal přihrávku za obranu a přehodil vybíhajícího gólmana Vaška. - 0:3.

Domácím se ale také zadařilo, když proměnili penaltu. V 28. minutě si míč k pokutovému puntíku vzal Pavel Pilík a střelou k tyči se nemýlil. Gólman Hruška sice vystihl směr střely, na míč ale nedosáhl - 1:3.

Nedlouho poté Arma mohla snížit na rozdíl jediné branky, když centr před bránu nezužitkoval Jkubov, který hlavičkoval vedle. Domácí po vstřelené brance přece jen ožili a začali hrát aktivnějši směrem do útoku. Branku soupeře ohrozili i z rohového kopu. Ke konci poločasu se tempo hry zklidnilo. Dukla se už tolik nehnala do útoku a hrálo se více ve středu pole. V závěru prvního poločasu Armu více přitvrdila a přinutila Duklu se bránit. Ke střele se napřahoval Dramé, pak hosté unikali do brejku, ale přesný obranný zákrok zachránil Armu od steřeckého pokusu Dukly.

V přestávce před druhým poločasem udělaly oba celky mnoho změn v sestavě. Mimo jiné do ústecké branky nastoupil Jakub Kotěra. A ten inkasoval v 55. minutě, kdy ho z penalty nekompromisní střelou pod břevno překonal Uroš Djuranovič, a sám tím završil svůj hattrick - 1:4.

Dukla si vytvořila patřičný náskok a ve zbytku utkání už to pro hráče Army bylo složité. Postupem času se hra vyrovnala a domácí měli příležitosti, kontaktní branku se jim ale přidat nepodařilo. A tak FK Ústí nad Labem prohrálo s pražskou Duklou 1:4.

FK Ústí nad Labem - FK Dukla Praha 1:4 (1:3)
Branky: 28. Pilík (pen). - 3. 20. a 55. (pen.) Djuranovič, 26. Schranz

Sestavy:

FK Ústí nad Labem:

1. poločas: Vašek - Zeman, Vaněk, Kingue, Hanzlík, Peterka, Miskovič, Vopat, Pilík, Procházka, Jakubov.

2. poločas: Kotěra - Hanzlík (60. Šnirc), Gilian, Vaněk, Vopat, Pimpara, Peterka (60. D. Richter), Martykán, Výborný, Procházka (60. Dramé), Jakubov (60. Jindráček).

FK Dukla Praha:

Hruška - Douděra, Ostojič, Bezpalec, Preisler - Brejcha, Kozel, Doumbia - Brandner, Djuranovič, Schranz.

Náhradníci: Czehowsky, Neca, Dancák, Bareš.

Ohlasy trenérů:

Aleš Křeček (FK Ústí nad Labem): "Zápas jsme odehráli špatně. Na hráčích byla vidět únava. Hráči za sebou měli asi nejnáročnější týden přípravy, což bylo znát. Odskakovali nám balóny, nedařila se nám kombinace, v soubojích jsme byli pozdě. Soupeř byl ve všem lepší, mladí kluci z Dukly byli dynamičtí a rychlí. Nedokázali jsme na to reagovat. Soupeř si vytvářel šance z brejkových situací, nezachytávali jsme míče směřující za naší obranu. To byla otázka naší komunikace a organizace. Ve druhém poločase se to z této stránky zlepšilo. V organizaci hry jsme byli už lepší. Vytvářeli jsme si šance, poměrně v prvním i druhém poločase. Pak je tu fakt, že soupeř své šance proměnil a my ne, a proto je z toho takový výsledek."

Jaroslav Hynek (FK Dukla Praha): "Přistoupili jsme na toto utkání, protože jsme měli volný termín. Ústeckým vypadl soupeř. Měli jsme už nějaký program, který se nedal změnit. Proto jsme přijeli s týmem, který nehrál ve středu. Druhá desítka hráčů, která dostala příležitost, hrála přesně to, co jsme si řekli. Výsledek je krásný. Djuranovič vstřelil tři branky, což je pro útočníka velice důležité. A ostatní hráči se také v utkání ukázali ve velmi dobrém světle. Pro mladé hráče by to mělo být povzbudivé, že dokáží takhle zahrát. Polovina kádru je ale zkušená i z ligy, na to, aby druholigového soupeře převyšovali, pokud jsou v ligovém kádru."

Autor: Martin Pešout