Arma na jaře prokázala svou sílu, hlásí nová posila Marek Krátký

ÚSTÍ N.L. - Zajímavou posilou Army je bezesporu obránce či záložník Marek Krátký. Odchovanec Teplic už v Ústí v minulosti působil a nyní se stěhuje na sever Čech z Hradce Králové. 
Jak hodnotíte své angažmá v Hradci Králové?
V Hradci jsem byl dva a půl roku. Zažil jsem tam postup do první ligy i následný sestup. A strávil jsem tam uplynulou kompletní sezónu. Vzpomínám na Hradec rád, protože v sezóně, ve které jsem přišel do týmu, jsme hned postoupili do nejvyšší soutěže. Trénoval nás Bohuslav Pilný. Rok jsme kopali ligu a byla škoda, že jsme jí neudrželi. Měli jsme tým, který měl na záchranu. Po pozdějším odvolání kouče Pilného nás převzal trenér Havlíček. 

V uplynulé sezóně, v 25. kole, jste sestřelil v dresu Hradce soupeře z Frýdku-Místku hattrickem. Coby obránce jste se tak prokázal i jako střelec. Jak jste to vnímal?
Byl jsem obránce, ale pod novým trenérem jsem hrál na postu záložníka. Byl to můj první hattrick v dospělém fotbale, užil jsem si to. Doufám, že nějaký hattrick ještě v budoucnu vstřelím. Samozřejmě se vám hraje lépe, když dáváte góly.

Proč jste v Hradci nezůstal?
Skončila mi smlouva. Můj odchod se patrně upekl ještě před příchodem nového trenéra Frťaly. V průběhu sezóny byly náznaky na prodloužení smlouvy, už jsme byli skoro domluvení, ale nedopadlo to. 

Proč jste zamířil do Ústí nad Labem?
Ústí bylo v jednání nejrychlejší, věděli, že mi v Hradci končí smlouva. Proběhly kontakty a jsem tady. Mluvil jsem přímo s panem Heidenreichem. Do Ústí budu dojíždět z Teplic, kde bydlím.

V Ústí jste už ale působil.
Vracím se po třech letech, mezitím jsem byl ještě půlroku v Teplicích. Znám v Ústí vedení i řadu dalších lidi, takže jdu do známého prostředí. 

Jaké dojmy zatím máte z ústeckoho prostředí?
Už jsem zažil zmodernizovaný stadion. Když jsem tu předtím působil, tak jsme se zrovna z bunkoviště stěhovali do nových kabin. Rok jsem už odkopal na novém stadionu.

Arma na konci poslední sezóny chytal formu a vyhrála pět posledních zápasů. V novém ročníku ale vše začne nanovo, že?
Vždy to tak je, z minulých úspěchů se žít nedá. Mužstvo ukázalo, že sílu má a může na to navázat. Je před námi ale ještě celá letní příprava. 

Do Ústí se vracíte po třech letech, už jako přece jen zkušenější hráč...
Přesně tak. Dříve jsem druhou ligu také vnímal jinak, když jsem tu působil. Teď už vím, o čem je druhá liga. Je to hodně soubojová soutěž, více o důrazu, než třeba někdy o fotbale. Mám asi přes padesát zápasů ve druhé lize a něco v první lize, takže vyzrálejší jsem. 

Jaký je váš post na hřišti?
Poslední sezónu jsem strávil na postu krajního pravého záložníka. Při mém posledním působení v Ústí jsem hrál také záložníka, v Hradci pod trenérem Pilným jsem hrál krajního obránce. Svědčí mi ale záloha, rád útočím, střílím, centruju, z pozice záložníka je dopředu blíže. 

Zavzpomínejte ještě na své angažmá v pražské Spartě z roku 2014. 
Půlroku jsem byl na hostování na Spartě. Tehdy tam cesta do sestavy byla složitá. Sparta vyhrála ligu i pohár, na začátku další sezóny získala Superpohár. Kluci v sestavě v té době byly úplně jinde. Když to vezmu postově, na mém místě hrál Pavel Kadeřábek, dneska hráč německého Hoffenheimu nebo Bořek Dočkal, dnes hrající v USA. Věděl jsem, že v té době cesta přes ně nevede. Poznal jsem, jak to chodí v českém velkoklubu a tyto skutečnosti mi mohou pomoct v další kariéře.


Autor: Martin Pešout
PARTNEŘI:

Copyright © 2015 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.
Povolena je citace zpráv zveřejněných na tomto webu s uvedením zdroje www.fkusti.cz

Powered by GOLDMIND Marketing and Digital