Arma na Třinec nestačila, podlehla mu 0:3

V rámci 7. kola Fortuna národní ligy přijel do Ústí nad Labem tým FK Fotbal Třinec. Armě se utkání nevydařilo a soupeř si na dalekou cestu domů odváží vítězství 3:0.
Ke svému premiérovému utkání se postavila čerstvá posila Marek Richter. Armě se vůbec nepovedl vstup do utkání, už ve 4. minutě našel Ižvolt za ústeckou obranou úplně volného Václava Juřenu, který poslal míč na zadní tyč a poslal Třinec do vedení. V osmé minutě se do šance dostala Arma, hlavička Daniela Richtera ale skončila vedle tyče.

V 9. minutě fauloval Peterka ve vápně Václava Juřenu a sudí nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Imrich Bedecs a s přehledem jí proměnil. Absolutně nepovedený začátek zápasu od domácích fotbalistů v zápětí podtrhl Lukáš Vaněk, který zastavil slibně se rozvíjející akci Třince a od rozhodčího vyfasoval červenou kartu. Arma tak hrála od 11. minuty v deseti hráčích.

Na hřišti se poté přiostřilo a přišla i žlutá karta pro hostující celek. Z následné akce vznikl před třineckou brankou zmatek a Mikk Reintam zachraňoval situaci, když odkopl poskakující míč z brankové čáry.

V 25. minutě se k teči dostal Michal Zeman, ale tento pokus mezi tři tyče nezamířil. V závěru prvního poločasu přišel třetí třinecký úder. Ilko v přečíslení našel Jiřího Kateřiňáka a bývalý hráč Army bez potíží trefil odkrytou branku - 0:3.

Ve druhé půli se toho příliš zajímavého nestalo. Arma se nadále herně trápila a Třinec si hlídal svůj bezpečný náskok. Arma tak bez chybějících hráčů podlehla v domácím prostředí Třinci 0:3.

FK Ústí nad Labem - FK Fotbal Třinec 0:3 (0:3)
Branky: 4. Juřena, 10. Bedecs (pen.), 45. Kateřiňák

FK Ústí nad Labem: Kotěra – Gilián, M. Richter (C), L. Vaněk, M. Zeman – J. Peterka, D. Richter (75. Miskovič) – P. Pilík, Matějka, D. Procházka (78. P. Výborný) – Kacafírek (14. Jindráček). Trenéři: Jiří Skála, Petr Fousek.
Náhradníci: Tvrdoň – Leibl, Zoubek, Miskovič, P. Výborný, Jindráček.

FK Fotbal Třinec: Paleček – Ilko, M. Čelůstka (C), Reintam, Janoščín – Ižvolt (78. Joukl), Bedecs, R. Vaněk, Kateřiňák (78. Janošík), Šumbera – Juřena (70. Dedič). Trenéři: Jiří Neček, Svatopluk Schäfer.
Náhradníci: Adamuška – Velner, Joukl, Hošek, Janošík, Masař, Dedič.

Ohlasy:

Jiří Skála (FK Ústí nad Labem): "Soupeř vyhrál zaslouženě. Výsledek odpovídá stavu v kabině. Před zápasem chybí tři obránci, k tomu vypadne další stoper. Bylo to pro nás strašně složité. Kluci, kteří tam hráli, bojovali, ale situace není jednoduchá, když hráči nehrají na svých postech. Musíme se zaměřit na to, abychom dali dohromady zdravé hráče na Táborsko, věřím, že se nám někteří hráči vrátí."

Jiří Neček (FK Fotbal Třinec): "Pro domácí byl první poločas hodně krutý, udělali hrubé chyby v obraně. Třetí gól do kabiny byl pro domácí studenou sprchou, druhý poločas jsme zkušeně dohráli. Utkání se definitivně zlomilo po třetím gólu do šatny. Do druhé půle jsme šli jako za stavu 0:0, abychom nic nepodcenili."