Arma na úvod přípravy porazila Dobrovice 3:1

V prvním utkání v rámci Zimní přípravy 2018 narazila Arma na Dobrovice, které hrají třetí nejvyšší českou soutěž - ČFL.
Arma v utkání prozkoušela celou řadu hráčů. Na postu brankáře se spravedlivě prostřídali Marian Tvrdoň a Jakub Kotěra. Nejnovější posila Army, Petr Vašek, se v brance neobjevila.

Do utkání vstoupili lépe hosté. Arma měla sice územní převahu, ale ve hře se objevovaly nepřesnosti a ústečtí fotbalisté se tak nedostávali do šancí. Hosté se do šancí dostávali zřídka, ale jednu z nich proměnil ve 41. minutě Adam Fotr a poslal je do vedení. Arma se snažila rychle odpovědět, ale nepovedlo se, a tak vedly Dobrovice po prvním poločase 0:1.

Do druhého poločasu nastoupila značně pozměněná sestava a Arma měla více ze hry. V 57. minutě bylo vyrovnáno. Do míče se z dálky opřel Olivier Kingue a jeho střela skončila až v hostující brance. O dvacet minut později se Arma dostala do vedení. Povedenou kombinaci zakončil Daniel Richter. V 89. minutě pak potvrdil vítězství Army Lukáš Matějka.

FK Ústí nad Labem - FK Dobrovice 3:1 (0:1)
Branky: 57. Kingue, 77. D. Richter, 89. Matějka - 41. Fotr

Sestava FK Ústí nad Labem:
1. poločas: Tvrdoň - Gilian, Pimpara, Kingue, Šnirc, Procházka, Miskovič, Dramé, Martykán, Ťok, Essomba
2. poločas: Kotěra - M. Richter, Kingue, Vaněk, Leibl (Gilian), Miskovič, Peterka, D. Richter, Pilík, Výborný, Matějka

Ohlasy trenéra Aleše Křečka (FK Ústí):
Byl to klasický přípravný zápas, kdy jsme zkoušeli hráče, kteří se námi od začátku už více než týden připravují. První poločas nebyl úplně podle našich představ, trochu v některých momentech vázla souhra, protože spolu ti hráči hráli poprvé. Cílem takových zápasů je právě zkoušet hráče a myslím si, že to se podařilo, protože nám utkání některé věci ukázalo a musím říct, že hlavně Olivier Kingue odehrál dobrý zápas. Tím neříkám, že ostatní hráči ne, ale Kingue dnes vypadal velmi dobře.