Arma na Žižkov nestačila, byla z toho porážka 0:3

Ústí n.L. - V 11. kole Fortuna národní ligy přivítali fotbalisté Ústí nad Labem soupeře z Prahy, když se utkali s Viktorií Žižkov. Bohužel hráči Army utkání nezvládli a Viktorce podlehli 0:3.
Do branky Army nastoupil místo gólmana Kotěry Marián Tvrdoň. A v utkání se opravdu činil, když chytil řadu vyložených šancí soupeře. Přesto třikrát lovil míč ze sítě.

Úvod zápasu se nesl v opatrném duchu. V 8. minutě ale Arma zahrozila. Leibl hledal ve vápně Jindráčka, ale v nejlepším jej zastavil hvizd sudího kvůli ofsajdu. Ve 13. minutě zajímavě pálil Miskovič, ale mířil jen těsně vedle branky. Pak přišla pohroma. Protože v 17. minutě se Viktoria Žižkov ujala vedení. Po rohovém kopu Čermáka se u tyče dostal k míči Vojtěch Engelmann a dostal míč do sítě - 0:1. Po slibném úvodu tak přišla pro Armu komplikace.

Ve 24. minutě se ke střele zblízka dostal hostující Jan Jelínek a mířil mezi nohy gólmana Army, Tvrdoň měl ale nohy u sebe a míč vyrazil. Ústí se následně dostávala do prostoru branky soupeře a zahrávala několik rohových kopů. Stále se jí ale nedařilo vyrovnat.

V závěru poločasu ohrožoval ústeckou branku hostující Josef Bazal, ale z dobré pozice do branky míč neposlal. Ve 42. minutě pak z dobré pozice přestřelil branku domácí Procházka.

Po poločase bylo zřejmé, že Arma se bude snažit o vyrovnání. Nakonec to ale dopadlo přesně opačně, protože v 55. minutě zasáhl druhý hřebík do ústecké rakve Vojtěch Engelmann, když z úhlu a dálky překonal Tvdoně, avšak ten byl pravděpodobně přistrčen soupeřovým hráčem, a proto na míč nemohl dosáhnout - 0:2.

Arma bojovala, ale stále se nemohla střelecky prosadit. A například Lukáš Matějka v 72. minutě pálil z velkého vápna mimo prostor branky. Záhy ale mohla opět udeřit Viktorka, když střelu Jelínka vyrazil gólman Tvrdoň a ten následně zastavil i dorážku Galušky. Arma pak měl závary a náznaky šancí, ale když už se dostala do zakončení, vše zastavil hostující gólman Hrubeš.

V 90. minutě pak upravil konečně skóre ještě Petr Galuška, který posílal míč do odryté branky poté, co centr Stratila přeskočil vybíhajícího brankáře Army - 0:3.

FK Ústí nad Labem - FK Viktoria Žižkov 0:3 (0:1)
Branky:
17. Engelmann, 55. Engelmann, 90. Galuška
ŽK: Miskovič - Kodeš, P. Hašek, Hurka
Rozhodčí: Berka – Kubr, Poživil

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – M. Zeman, Pimpara, L. Vaněk, Leibl (40. Šnirc) – P. Pilík (60. Matějka), J. Peterka (C), Miskovič, D. Procházka (60. Gilián) – Jindráček, Kacafírek. Trenéři: Jiří Skála, Petr Fousek.

FK Viktoria Žižkov: K. Hrubeš – Šandera, Toml, V. Mareš, P. Hašek (C) – Kodeš, M. Čermák – Bazal, Volek (65. Stratil), Engelmann (73. Galuška) – Jelínek (85. Hurka). Trenéři: Bohuslav Pilný, David Oulehla.

Ohlasy trenérů:

Jiří Skála (FK Ústí n.L.):
"Nezvládli jsme důležité utkání. Zlomový byl úvodní gól Žižkova po standardní situaci. Inkasovaný gól nám narušil plány. Ve druhé půli jsme se snažili zjednodušit hru. Žižkov byl ale psychicky nahoře. A vstřelil nám pak další branky z brejkových situací. Nic jsme ale nezabalili, do druhého poločasu jsme šli s tím, že to otočíme, ale soupeř nám utíkal do otevřené obrany."

Bohuslav Pilný (FK Viktoria Žižkov): "Utkání se mi hodnotí velmi příjemně. Byl to zajímavý zápas pro diváky. I Ústí mělo šance, skrumáže a hrozilo ze standardek. My jsme naopak už v první půli mohli vstřelit více než jeden gól. Pak přišlo rozhodnutí naší druhou brankou, ačkoli Ústí mělo do té doby tlak. Pak už jsme to uskákali, ubránili a nakonec přidali třetí gól. I když šance na třetí zásah jsme měli už dříve."

Autor: Martin Pešout