Arma napravila porážku z Pardubic. Kouč Jiří Skála byl po Znojmu spokojen

Ústí n.L. - Fotbalisté Ústí nad Labem ve středu zažili nejlepší večer sezóny, když na domácím trávníku rozstříleli Znojmo 4:0. Pochopitelně byl tak spokojený po zápase i trenér Army Jiří Skála, který se pustil do rozboru utkání 5. kola Fortuna národní ligy.

Co říkáte drtivé výhře 4:0 nad Znojmem?
Hráči si za výkon v devadesáti minutách vyhrát zasloužili. Znojmo patří k lepším týmům ve druhé lize a pro ně to je možná krutý výsledek. Ale už jsme potřebovali vyhrát. 

Arma má v soutěži poměrně divoké výsledky. Poslední tři zápasy: 2:5, 1:3 a 4:0...
Pokud bychom 4:0 vyhrávali, tak pro mě by to byl super výsledek. Pro trenéra Znojma to je horší. Chtěl bych hráčům poděkovat za předvedený výkon. Bylo to z naší strany mnohem lepší, než v sobotu proti Pardubicím. Teď už to mělo fotbalové atributy. Musím také smeknout před Pimparou či Leiblem, kteří hráli se zraněním a sebezapřením. I před zbytkem týmu, hráči byli velmi bojovní. Pimpara si podvrkl koleno a vypadalo to, že bude muset střídat už o poločase.

Daniel Richter se ukázal dvěma vstřelenými brankami. Bude příslibem do budoucna?
Jsem rád, že se prosadil. Hned v autobuse při cestě zpět z Pardubic v minulém kole jsem mu řekl, že ve středu bude hrát. Dal tam nadstavbu, dokáže se dostat do finální fáze i zakončit. Jsme rádi, že ho máme v týmu.

Už můžete hodnotit vstup do sezóny po pěti kolech?
Máme za sebou několik divokých výsledků. Ani mě tak netrápí prohra s Opavou jako výkon z Pardubic. Tam to bylo žalostné. To mě mrzí, protože kdybychom pravidelně podávali výkony jako proti Znojmu, a hráči na to mají, tak bychom mohli uspět i v Pardubicích.

Jak hodnotíte letní posily? Matějku, Giliána, Kacafírka, Kotěru a další?
S novými hráči jsme spokojení. Štěpán Kacafírek je důrazný, stopeři soupeře s ním mají problémy, což bylo vidět proti Znojmu. Kacafírek nastoupil se Znojmem od začátku, protože jsme chtěli zjednodušit hru. V Pardubicích jsme chtěli kombinovat a hrát po zemi, což nevycházelo. O kvalitách Lukáše Matějky vím, protože pochází z Plzně, kde jsem trénoval. Na svůj věk (ročník 1997) je velmi silný. Jako střídající hráč dal Znojmu gól, což je v pořádku. O Richterovi jsme mluvili a Kotěra také chytil asi tři gólové šance Znojma. Všichni hráči mají kvalitu a jde o to, aby jí prokazovali pravidelně.

Tabulka se začíná dělit, asi už budete burcovat tým k pravidelnému sbírání bodů...
Přesně tak, navíc jedeme nyní do Českých Budějovic. Pro tento zápas nám vypadl kapitán Peterka pro čtyři žluté karty, Pimpara se zranil a budeme muset skládat sestavu bez typického středního obránce. Varianty už mám v hlavě a řeknu jí hráčům. Navíc teď chybí i Martykán. Ale věřím, že to pro nedělní zápas v Budějovicích dáme dohromady.


Autor: Martin Pešout

Podívejte se na fotogalerii ze zápasu Army proti Znojmu:

PARTNEŘI:

Copyright © 2015 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.
Povolena je citace zpráv zveřejněných na tomto webu s uvedením zdroje www.fkusti.cz

Powered by GOLDMIND Marketing and Digital