Arma nastřelila břevno a záhy inkasovala rozhodující branku

V rámci prvního jarního kola FNL hráli fotbalisté Ústí nad Labem v sobotu dopoledne na půdě Třince. Trenér Lukáš Přerost nemohl počítat se zraněnými Martykánem, Leiblem, Zukičem, Růžičkou a Píchou. Poprvé v dresu Ústí se v základní sestavě v rámci soutěžního utkání představili Rilke a Teplý.
Utkání se hrálo ve vyrovnaném duchu, ale více šancí na vstřelení branky měli naši fotbalisté. Ve 23. minutě předvedl pěknou individuální akci Tomáš Jursa, míč se dostal ve vápně až k Veverkovi, který skákající míč poslal těsně vedle Palečkovy svatyně. Oba týmy zodpovědně bránily a dostat se do šance nebyl ani pro jeden celek snadný úkol.
Druhý poločas se nesl v podobném duchu, jako ten první. Domácí zahrozili po přímém kopu Cepláka, na který jen těsně nedosáhl Hupka. Po půlhodině hry napálil odražený míč Jan Peterka, jeho pohotová střela růžek brány minula. Ústí hrozilo z rohových kopů, kterých kopalo v utkání hned několik. Dvakrát se do šance mohl dostat Dvořák, nejprve hlavičkoval na přední tyči, ale jeho pokus byl zablokován. Poté podběhl Jursův centr brankář Paleček, ale Hupka před Dvořákem odvrátil. A do třetice Dvořák po rohovém kopu. V 73. minutě si vyskočil na roh Emila Rilkeho, ale jeho důrazná hlavička trefila břevno! Bohužel Arma pár minut po této situaci inkasovala. Nový muž na hřišti Dedič našel ve vápně Hašu, který přiťukl Wojnarovi, jenž zamířil k tyči a takřka z ojedinělé vyložené šance Třince otevřel skóre - 1:0. Arma však nesložila zbraně. V 80. minutě našel krásným centrem Michal Pavlata Tomáše Smolu, ten však hlavou mířil nad bránu. Další obrovskou šanci na vyrovnání měl Veverka, ale ani nadvakrát se mu nepodařilo prostřelit z blízkosti obranný val Třince. Třinec už se v závěru dokázal ubránit a bral všechny tři body, které mu hodně pomůžou v boji o záchranu. Arma by si minimálně bod zasloužila, ale neproměnila své šance a tak jede z Třince s prázdnou.

FK Fotbal Třinec - FK Ústí nad Labem 1:0 (0:0)
Branka: 76. Wojnar
Sestava Třince: Paleček - Lisický, Čelůstka, Vomáčka (K), Kubáň - Malíř, Hupka, Wojnar (90. Málek), Ceplák - Gavlák (74. Dedič) - Haša (82. Motyčka)
Sestava Ústí nad Labem: Novák - Pavlata, Valenta (K), Vaněk, Dvořák - Jursa, Peterka, Veverka - Rilke (81. Králík), Smola, Teplý (90. Hanich)
ŽK: 24. Ceplák, 50. Lisický - 21. Peterka, 50. Veverka
Rozhodčí: Bílek - Pelikán, Urban