Arma nestačila na Opavu, Slezanům podlehla 2:5

ÚSTÍ N.L. - V rámci třetího kola Fortuna národní ligy přicestovala do Ústí nad Labem ambiciózní Opava, která si odvezla tři body za výhru 5:2. Ačkoli se herně jednalo o vyrovnané utkání, Slezané krutě Armě ukázali, jak má vypadat gólová produktivita.
Tohle byl pro Armu krutý zápas. Fotbalisté Ústí se na šlágr kola Fortuna národní ligy těšili a byli odhodlaní podat kvalitní výkon. Jejich plány jim však rozbořily hned úvodní minuty zápasu. Zápas ovlivnilo celodenní páteční počasí a na dešťěm nasáklém trávníku se více dařilo Opavě.

Ta se dostala do vedení už ve 4. minutě. Dlouhou přihrávku hostujícího Zavadila nezachytil nikdo z krajních hráčů Army, a tak samostatně unikal do nájezdu Nemanja Kuzmanovič, který tvrdou ranou zblízka nedal Kotěrovi v brance Army šanci - 0:1.

Ještě hůře bylo hned o minutu později, kdy se u brankové čáry prosmýkl směrem k brance hostující Kayamba a jeho střílenou přihrávku před branku si snad kolenem srazil do vlastní sítě obránce Army Michal Zeman - 0:2.

To tedy byla studená sprcha pro domácí.

Před Armou stál rázem velmi složitý úkol, ale pozitivní bylo, že domácí fotbalisté před sebou stále měli v podstatě celý zápas. A postupem času se dostávali stále více do tempa a skutečně se pokoušeli o zdramatizování duelu i případné vyrovnání.

Ve 25. minutě už mohl zvedat ruce ústecký Procházka, když po přihrávce Matějky pálil jen o centimetry vedle tyče. I nadále byli Ústečtí aktivní a snažili se ohrozit branku hostující Opavy, která chtěla udržet výsledek a stáhla se do obranného bloku. Ve 31. minutě mohl snížit Pavel Pilík, ale svůj trestný kop z hranice vápna nasměroval nad branku.

I ve zbytku prvního poločasu se Ústečtí dostávali do šancí, ale snížit se jim nepodařilo.

Veseleji bylo hned po přestávce. Ve 47. minutě si počkal na odražený míč po centru Jiří Miskovič a pohotovou ranou snížil - 1:2.

Už to vypadalo, že se Arma nadechne k boji o vyrovnání, ale nestalo se. Domácí fanoušky totiž v 55. minutě uzemnil pohlednou ranou doe levé šibenice z hranice vápna znovu Nemanja Kuzmanovič - 1:3.

Ústečtí chtěli ještě zápas zdramatizovat, ale poslední šance na bodový zisk jim sebral čtvrtý gól Michala Stříže, který se prosadil hlavou z malého vápna - 1:4.

Necelá tisícovka diváků smutnila popáté, když střelu Joela Kayamby protečoval do vlastní sítě znovu Michal Zeman - 1:5. Ten byl ale v situaci poměrně nevinně, když míč zasáhl skluzem poté, co balon zasáhl i jeho spoluhráč.

Skóre pak uzavřel Pavel Pilík, který se proboural hned mezi třemi obránci SFC do vápna a nakonec propálil i gólmana Fendricha - 2:5.

Ohlasy trenérů:

Jiří Skála (Ústí nad Labem):
"Rozhodl už začátek utkání. Paradoxně jsme odehráli asi nejlepší zápas v prozatimním průběhu sezóny, ale paradoxně jsme vysoko prohráli. V prvních deseti minutách jsme soupeři darovali strašně lehce dva góly, a to rozhodlo. Jinak jsme odehráli naprosto vyrovnané utkání, ale nebyli jsme vůbec produktivní. Zatímco Opava proměnila většinu šancí a z toho dva naše góly byly vlastní."

Roman Skuhravý (SFC Opava): "Spokojen jsem pouze s výsledkem. V úvodu jsme vstřelili dva góly a tam to bylo podle našich představ. Pro nás byl klíčový Nemanja Kuzmanovič, který zaznamenal dvě branky. Pro domácí se ale jedná o krutý výsledek. Hráli jsme špatně, přesto jsme zvítězili 5:2."

FK Ústí nad Labem - SFC Opava 2:5 (0:2)
Branky: 47. Miskovič, 87. P. Pilík – 4. Kuzmanović, 5. M. Zeman (vla.), 55. Kuzmanović, 71. Stříž, 84. Kayamba.

ŽK: Leibl (UNL)

Diváci: 936

FK Ústí nad Labem: Kotěra – M. Zeman, Pimpara, L. Vaněk, Leibl – J. Peterka (C), Miskovič (74. P. Výborný) – P. Pilík, Jindráček, D. Procházka (61. Kacafírek) – Matějka.

SFC Opava: Fendrich – Stříž, Simerský, Žídek (C), Helebrand – Kayamba (88. Mozol), Schaffartzik, Zavadil (46. Jursa), Zapalač (68. Jurečka) – Smola, Kuzmanović.

Autor: Martin Pešout

PODÍVEJTE SE NA FOTOGALERII Z UTKÁNÍ OBJEKTIVEM MIROSLAVA SOLAŘE: