Arma nestačila na Opavu

V 18. kole Fotbalové národní ligy přijela do Ústí nad Labem favorizovaná Opava, která zvítězila nejtěsnějším rozdílem 1:0. Rozhodující branku vstřelil exústecký Tomáš Smola.
V prvním poločase měla více ze hry Arma, první šanci mohl mít ve 4. minutě Moulis, jeho samostatný postup na brankáře ale zastavil ofsajd. Ve 13. minutě zahrávala Arma standardní situaci, Martin Jindráček branku těsně přestřelil. 19. minuta přinesla další šanci domácích, Kateřiňák vyslal vpřed Poučka, ten ale ve vápně upadl a z šance tak nic nebylo. V dalším brejku mířili na branku tři hráči Army, Moulis si však ukopl míč a další šance se tak nekonala.

35. minuta a další šance Army, nepříjemnou střelu Moulise brankář vyrazil jen před sebe, Pouček v dorážky hlavičkoval těsně nad. Před poločasem našel Kateřiňák Poučka, ten ale nemířil přesně.

Ve 48. minutě přišla studená sprcha pro domácí, chyby obrany využil Tomáš Smola a poslal Opavu do vedení. Šance na vyrovnání přišla v 58. minutě, střelu Moulise ale brankář vyrazil. V 61. minutě se do šance dostal Smola, který prošel ústeckou obranou jako nůž máslem, jeho střelu Tvrdoň vyrazil, z dorážky už Smola míč do branky protlačil, ta ale nebyla uznána pro ofsajd.

Arma dál pokračovala ve spalování šancí, Moulis ani Jindráček však nedokázali skórovat. I přes velký počet šancí se Armě nepodařilo skórovat a Opava si tak odvezla těsné vítězství 1:0.

FK Ústí nad Labem - SFC Opava 0:1 (0:0)
Branky: 48. Smola
Diváci: 658

Sestava Ústí: Tvrdoň – M. Zeman, Pimpara, L. Vaněk, Šnirc – J. Peterka (C), Kateřiňák – Moulis, Pouček (73. P. Výborný), Leibl (73. Pícha) – Jindráček.

Sestava Opavy: Fendrich – Hrabina, Žídek (C), Simerský, T. Čelůstka – Zapalač (89. Radić), Schaffartzik, Jursa (86. Mozol), Janetzký (77. Jurečka) – Smola, Kuzmanović.