Arma nestačila na Znojmo a ani tentokrát se neprosadila

Znojmo - Z utkání 9. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR vyšli fotbalisté Ústí nad Labem na prázdno. Ve Znojmě se stejně jako v Prostějově svěřenci Aleše Křečka neprosadili a po půl roce bez tří dnů Znojmo zopakovalo vítězství 3:0.

Autoři: Milan Šoba, Zdeněk Kamínek ml.

9. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR, 21. 9. 2018, 18:00 hod.
1. SC Znojmo FK - FK Ústí nad Labem
3:0 (2:0)

Branky: 16. Strada vlastní, 27. Teplý, 81. Hlůže.
ŽK:
24. Helísek, 67. J. Kučera – 36. Brak, 57. D. Procházka.
Rozhodčí:
Machálek – Boček, Dohnálek.

Diváci: 453.

Sestavy:
1. SC Znojmo FK:
Buček – J. Kučera (80. Hlůže), Avdić, Dramé, Helísek – Cihlář, Ordoš (69. Ambrozek), Lacko – Štrombach (46. Krčík), Teplý, Mudra. Trenéři: Leoš Kalvoda, Darko Šuškavčević.
FK Ústí nad Labem:
Lindr – Brak, Pimpara, Leibl, M. Bílek (72. P. Výborný) – D. Richter (46. Krátký), J. Peterka, D. Procházka (63. Drame) – Miskovič, Strada, Šup. Trenéři: Aleš Křeček, Juraj Šimurka, Petr Vrabec.

Hned ve třetí minutě se hosté jako třetí tým tabulky dostali do velké šance a trefili břevno! Branková konstrukce domácí branky se otřásla ve formy tyčky v 16. minutě po rohu a bohužel platilo otřepané fotbalové pravidlo nedáš-dostaneš. V téže minutě ke vstřelení branky pomohl soupeři Marek Strada, jenž si vstřelil balón do vlastní sítě - 1:0! Uplynulo pouhých 11 minut a na světelné už svítilo 2:0 ve prospěch Znojma. Druhou branku obstaral Jakub Teplý, jenž se dostal k míči a nekompromisně jej umístil pod břevno! Z náskokem dvou branek se hrálo domácím lépe, ale Arma se nevzdávala. Moc nechybělo Marku Stradovi, který míč namířil ve 35. minutě jen těsně vedle tyče! Do poločasu už žádná branka nepadla a tak možná pro někoho překvapivě vedl třetí tým od konce nad třetím týmem tabulky!

Zároveň vedení 2:0 v poločase bývá v kopané označováno za nejhorší možný výsledek, neboť celek ve vedení může být uspokojen a ten druhý nemá co ztratit. I proto se hosté hned od začátku vrhli do útoku ve snaze zápas zvrátit. V 63. minutě chybělo jen málo, aby se Severočechům podařilo snížit - jenže bránu Znojma hájil Antonín Buček, který vytěsnil umístěnou střelu na roh. Ale ani hráči domácích nebyli v druhé bez šance. Obrovskou brankovou příležitost měli v 71. minutě, kdy se nejprve neprosadil přes gólmana Jakub Teplý a poté už téměř Jan Mudra umísťoval prudkou střelou míč do sítě, ale najednou se vytáhl svůj klenot i gólman hostů a míč v poslední chvíli vykopl! V 79. minutě se opět projevilo umění brankáře Antonína Bučka, který nedovolil se Ústí nad Labem radovat. Se střídáním měl šťastnou ruku trenér Leoš Kalvoda. Na hřiště poslal Nicolase Hlůžeho, kterého po několika sekundách na hřišti našel naprosto přesným pasem Jakub Teplý a mladý útočník zvýšil na 3:0! Za zmínku pak už stojí jen to, že Jakuba Teplého chytla křeč do obou nohou zároveň a musel v nadějném protiútoku přenechat míč soupeři. Nic už to ale nezměnilo na tom, že znojemští fotbalisté podruhé v sezoně zvítězili a posunuli se v tabulce výše.

Ohlasy trenérů:

Leoš Kalvoda (1. SC Znojmo FK): „Nebyl jsem nervózní, že by se mělo hrát o můj post. Nervózní jsme před každým zápasem, navíc Ústí nad Labem je kvalitní soupeř a musím přiznat, že jsme dnes měli i to štěstí, které se od nás v minulých zápasech odvracelo.“

Aleš Křeček (FK Ústí nad Labem): „Zápas jsme si prohráli v prvním poločase nepochopitelným výkonem. Takto se o body nebojuje a nehraje. S takovým výkonem nemáme nikde venku šanci uspět. Druhý poločas byl o něčem jiném, kdybychom takto hráli v prvním poločase, tak jsme ve Znojmě neprohráli. Urazili jsme fotbalového Boha, a pokud nebudeme pracovat, tak všechny týmy nás budou trestat. Ke všemu si dáme vlastní gól, který hráči samozřejmě nevyčítám, ale to je vyústění našeho přístupu, který jsme v prvním poločase měli a výkonu, který jsme předvedli. První poločas rozhodl o výsledku zápasu. Gratuluji domácím, ti bojovali, pracovali, hlavně v prvním poločase. Skutečnost, že soupeře jsme celý druhý poločas přehrávali, to už nevrátíte.“