Arma nevyužila svých šancí včetně penalty a z půdy Vyšehradu odjíždí s prázdnou

Praha – Na střetnutí 2. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR budou chtít svěřenci Aleše Křečka rychle zapomenout. Vyšehrad poprvé v historii ligových vzájemných zápasů přemohl Severočechy, kteří spálili několik brankových příležitostí. V 69. minutě si při pokutovém kopu vylámal Marek Krátký zuby na Martinu Otáhalovi, premiéru v „A“-týmu si odbyl odchovanec Martin Jirkovský.

Autoři: slavojvysehrad.cz, Zdeněk Kamínek ml.

2. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR, 28. 7. 2019, 17:00 hod.
Stadion Evžena Rošického, Praha-Strahov
FC Slavoj Vyšehrad – FK Ústí nad Labem
4:1 (1:0)

Branky: 26. a 90+3. z penalty Verner, 66. Vejvar, 90+1. Čvančara – 81. Peterka.
Neproměněná penalta: 69. Krátký (UNL).
ŽK: 18. Verner, 68. Drozda, 85. Otáhal, 90. Čvančara, 90+1. Čvančara – 17. Pimpara, 25. Strada, 90+2. Tvrdoň.

Rozhodčí: Ardeleanu – Hurych, Matoušek.
Delegát: Míka.
Technický delegát: Rampáček.
Diváci: 658.
Střely na branku: 4:3.
Střely mimo branku: 4:4.
Rohové kopy: 6:8.
Ofsajdy: 1:4.
Držení míče: 47 % : 53 %.

Sestavy:
FC Slavoj Vyšehrad:
Otáhal – Pardubský, Švejdík, Drozda, Mareš – Brejcha, Verner – Vejvar (73. Žežulka), Drobílek, L. Veselý (60. Čvančara) – Pouček (71. Rataj). Trenéři: Roman Veselý, Oldřich Pařízek.

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Strada, Brak, Pimpara, Písačka – Krátký (76. Jirkovský), Valenta (66. Matějka), J. Peterka, M. Bílek (60. Drame) – D. Richter – Bassey. Trenéři: Aleš Křeček, Petr Vrabec, Juraj Šimurka.

První polovina první půle přinesla oboustranně opatrnou hru – výjimkou byl jen pokus Basseye, krále střelců loňské ČFL, jenž střelou po zemi o kousek minul Otáhalovu bránu. Ve 23. minutě poté zpětnou přihrávkou připravil šanci nabíhajícímu Bílkovi, který ale nezasáhl míč.

O tři minuty později se dostali domácí hráči ke své první vážnější akci, která hned znamenala první změnu skóre. Z Pardubského autového vhazování převzal míč Drobílek, zatáhl ho směrem k bráně a zpětnou přihrávkou našel Vernera, jenž stál těsně za malým vápnem. Defenzivní záložník Vyšehradu nejprve zblízka trefil Stradovu ruku, od ní se balon odrazil zpět, a tentokrát ho už Miroslav Verner napálil s jistotou pod břevno: 1:0!

Po půlhodině hry Mareš zblokoval Basseyho střelu na roh, po němž se dostal znovu k zakončení mladý nigerijský forvard, ale Otáhal byl na místě. Z protiútoku se dostal do koncovky Vejvar: trefil jen boční síť,

Ve 35. minutě znovu zahrozil Bassey, leč zblokovaná střela skončila v zámezí. Poté Otáhal vytáhl na další roh hodně nebezpečnou Stradovu střelu, zatímco bývalý hráč Vyšehradu Písačka, po sedmém ústeckém rohu, hlavičkoval ve velmi dobré pozici nad.

Severočeši měli další příležitost hned po návratu ze šaten, Richterovu takřka gólovou střelu ale zkušeně odvrátil Švejdík. Richter vzápětí dostal balon patičkou přece jen do sítě, nicméně z ofsajdu, branka v tomto případě neplatila.

Ne druhé straně to zkusil z trestného kopu Verner a hostující brankář Tvrdoň musel míč vyboxovat na roh. Po jeho rozehrání Švejdík hlavičkoval mimo tři tyče.

V 64. minutě vypálil dělovku zdálky ústecký záložník Krátký, Otáhal vyrazil na roh. Pak už přišly rozhodující chvíle utkání. V 66. minutě vyrobili hosté velkou hrubou chybu při rozehrávce, zpětnou přihrávku chytře vystihl Jan Vejvar, upaloval sám na Mariána Tvrdoně a střelou po zemi ho propálil: 2:0!

O dvě minuty později byl Drozdovi odpískán faul ve vápně na Basseye, následovala penalta. Martin Otáhal se vyznamenal, střelu Marka Krátkého z bílého bodu nohama vyrazil!

Hráči Ústí nad Labem ale rozhodně nerezignovali, v 75. minutě měl obrovskou šanci Richter, který byl na malém vápně sám před gólmanem Slavoje, ale minul jeho bránu. Co se nepovedlo jemu ani předtím Krátkému, zvládl kapitán Jan Peterka, jenž v 81. minutě snížil na 2:1.

Šanci na vyrovnávací branku si už ale hosté nevytvořili. Naopak v 87. minutě Tvrdoň vyrazil Vernerovu střelu na roh a po něm těsně minul Rataj. V první minutě nastaveného času Rataj trefil tyč, míč se odrazil k Tomáši Čvančarovi a ten střelou z úhlu nezaváhal: 3:1! Ve třetí minutě nastaveného času pak po další akci Čvančary Tvrdoň na zlomek vteřiny zaváhal a vzápětí fauloval Miroslava Vernera, který následně sám bezpečně proměnil penaltu: 4:1!

Ohlasy trenérů:

Roman Veselý (FC Slavoj Vyšehrad): „Pro naše mladé mužstvo je každý takový zápas těžký a poučný, protože to je i o zkušenostech. V první půli se nám podařilo udržet na uzdě silnou středovou trojici Ústí nad Labem a šli jsme do vedení. Ve druhém poločase bylo hráčů hostí plné hřiště a nám ubývaly síly, takže se zdálo, že je jen otázkou času, kdy nás potrestají. Naštěstí pro nás koncovku nevyřešili tak, jak by chtěli. My jsme byli zatažení, ale i proto, že jsme hráli hodně bez balonu. Musím však pochválit tým za přístup a bojovnost, všichni pracovali dozadu, jak jen mohli. Nakonec tedy pro nás krásný výsledek, za který jsem samozřejmě rád, protože Ústí nad Labem prokázalo opravdu velkou kvalitu.“

Aleš Křeček (FK Ústí nad Labem): „Fotbal se hraje na góly a domácí dali po našich hrubých chybách čtyři. Pro nás je to krutý výsledek, debakl. Z toho jsem hrozně zklamán, ale bohužel i takové zápasy jsou. Na druhou stranu musím říct, že v náš neprospěch rozhodlo neproměňování šancí, a to včetně penalty. To byl asi klíčový moment. V poli jsme hráli dobře, měli převahu a soupeře přehrávali, takže jsme i za stavu 2:0 věřili, že to otočíme v náš prospěch. Dva góly jsme dostali až v úplném závěru, kdy už to bylo z naší strany vabank. Finální fáze je o kvalitě hráčů: buď to umíte vyřešit, a máte pak výsledky, nebo můžete hrát několik zápasů a gól nedáte.“

Copyright © 2019 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.