Arma obrala o body i Chrudim a je stále stoprocentní!

CHRUDIM - Fotbalisté Ústí nad Labem jsou na vítězné vlně! Svěřenci Aleše Křečka potvrdili tříbodový zisk proti Sokolovu a vyloupili i stadion Chrudimi!
Ústí vyhrálo na východě Čech 3:2. Po dvou kolech má tak šest bodů a v úvodu sezóny se usazuje ve vrchních patrech tabulky. Že Armu čeká těžký soupeř, bylo zřejmé hned od úvodních minut. Už v 6. minutě po rohu Kesnera hlavičkoval domácí Krčál a skvělým zákrokem se musel zaskvět gólman Ústí Lindr. Chrudim pak byla nadále aktivní, byť v 15. minutě mohla jít Arma do vedení, když Krátký využil zmatků v domácí rozehrávce a mířil si sám na bránu, nakonec jej ale vychytal brankář Mrázek. Vzápětí ale opět zahrozili domácí, když Vašulín zkrotil míč na hranici vápna a poslal ostrou střelu na ústeckou branku.

Po půlhodině hry se pak chrudimský nováček dostal do vedení. David Sixta se uvolnil s míčem, obešel ústeckého zadáka a poměrně z dálky uklidil míč do sítě - 1:0. Před koncem prvního poločasu pak domácí Rybička obral o míč Kingueho a našel volného Vašulína. Ten ještě hledal pasem nabíhajícího Kesnera, jenž mířil jen těsně vedle branky. Po poločase ústecký trenér podnikl dvojité střídání. Kingueho nahradil Brak a Bílka pak Procházka. V 53. minutě následně domácí Vašulín uháněl na ústeckou branku, na gólmana Lindra si však nepřišel. Záhy bylo z ústeckého pohledu zle, protože sudí nařídil penaltu po ruce ústeckého hráče ve prospěch Chrudimi. Tu však fantastickým zákrokem vytáhl Lindr!

Chrudim i nadále hrozila, ale v tom se povedlo Armě srovnat. V 57. minutě po několika šancích domácích nakonec udeřil na druhé straně hřiště Daniel Richter, jenž po efektní narážečce se spoluhráčem nedal domácímu brankáři šanci - 1:1.

O tři minuty později zakončoval po rohovém kopu do odkryté klece opět Daniel Richter a Arma během chvilky otočila stav utkání - 1:2.

Záhy mohl navýšit vedení Ústí unikající Daniel Procházka, jenž už překonal gólmana, ale na brankové čáře míč odkopl do bezpečí domácí Krčál. V 87. minutě přidal třetí zásah Army Martin Jindráček, jenž vystihl nepřesnou rozehrávku chrudimských stoperů, po získání udělal kličku brankáři a uklízel míč do sítě - 1:3. V samém závěru ale bylo ještě zaděláno na drama, protože v nastaveném čase snížil Jakub Šípek na rozdíl jediné branky - 2:3. Těsnou výhru už ale Arma uhájila!

MFK Chrudim - FK Ústí nad Labem 2:3 (1:0)
Branky: 31. Sixta, 90. Šípek – 59. D. Richter, 62. D. Richter, 87. Jindráček
ŽK: Drahoš, Langr (oba CHR) – Bílek, Miskovič, Jindráček (všichni UNL)
Neproměněná penalta: 56. Rybička (CHR), brankář Lindr zneškodnil
Rozhodčí: Lerch – Melichar, Ratajová
Diváci: 1190

Sestavy:
MFK Chrudim: Mrázek – Řezníček, Drahoš, Krčál, Mastík – Langr (C) (80. Sulík) – Kesner, Sixta, Dostálek – Rybička (71. Froněk), Vašulín (63. Šípek).
FK Ústí nad Labem: Lindr – Strada, Pimpara, Kingue (46. Brak), Leibl (84. Nágl) – Krátký, D. Richter, J. Peterka (C), Miskovič, Bílek (46. D. Procházka) – Jindráček.

Ohlasy trenérů:

Pavel Jirousek (trenér MFK Chrudim): „Do prvního domácího zápasu jsme nastupovali velmi odhodlaně. Snažili jsme se hráče připravit tak, aby nebyli nervózní, což je vždy důležitá stránka výkonu. Odehráli jsme solidní první poločas, kdy jsme se ujali vedení střelou ze střední vzdálenosti. Za zlomový okamžik považuji ještě před penaltou neproměněný samostatný nájezd Vašulína, pak přišla penalta a to jsou dvě rány, po kterých jsem tušil, že bude problém. Dostali jsme vyrovnávací gól a spoustu hráčů začne přemýšlet, že je něco špatně. Položila nás hluchá desetiminutovka. Můžu tým pochválit za to, že se nesložil a ještě snížil. Nyní je před námi těžká práce, jsme hodně dole a před těžkým zápasem je úkolem číslo jedna se psychicky zvednout."

Aleš Křeček (trenér FK Ústí nad Labem): „Hráčům jsem před zápasem říkal, že nás čeká mnohem těžší duel než proti Sokolovu. Chrudim je dlouho pohromadě, ví, co chce hrát, má agresivní hráče a dnes to ukázala. První půlku nás přehrávala a zaslouženě šla do vedení, nám se nedařilo hrát nahoře, soupeř do útoku přecházel jednoduchým způsobem. V poločase jsme si řekli, že musíme věci změnit. Ukázali jsme obrovskou bojovnost a vůli. Jako rozhodující moment vidím neproměněnou penaltu, díky Lindrově zákroku jsme přežili, zůstali ve hře a nakonec zápas i otočili.“

Autor: map
Ohlasy trenérů: mfkchrudim.cz