Arma odehrála přátelský duel v Norimberku, skórovali Krátký a Procházka

Norimberk (SRN) – O sváteční sobotní odpoledne 17. 11. 2018 si svěřenci Aleše Křečka udělali výlet až do německého Norimberku, kde sehráli o reprezentační přestávce přátelské utkání s místním celkem první německé Bundesligy. Po nepříliš výsledkově vydařené první půli Arma druhý poločas zabrala, přesto odjížděla poražena.

Autor: Zdeněk Kamínek ml.

Přátelský zápas, 17. 11. 2018, 15:30 hod., Stadion Schwaig
1. FC Nürnberg - FK Ústí nad Labem
4:2 (3:0)

Branky: 2. Ishak, 29. Tillman, 33. Salli, 75. Kubo – 58. Krátký, 90. D. Procházka
Hlavní rozhodčí: Benjamin Cortus.
Diváci: 1000.

Sestava 1. FC Nürnberg (není podle rozestavení): Bredlow (46. Mathenia), Goden, Mühl (61. Jäger), Ewerton, Rhein (76. Leibold), Erras (76. Petrak), Tillman (76. Fuchs), Pereira (76. Kerk), Kubo (76. Behrens), Salli (76. Misidjan), Ishak (46. Palacios).

Další statistiky a sestava hostů nejsou k dispozici.

Videosestřih naleznete zde.

Ohlasy trenérů:

Michael Köllner (1. FC Nürnberg): „Jednalo se o dobrý test, jak zůstat v rytmu. Během prvního poločasu jsme předvedli dobrý výkon a vytvořili si několik šancí. Pro Ishaka bylo důležité si zahrát, příležitost dostali také hráči, kteří jinak tolik prostoru nedostávají, mohli se ukázat.“

Aleš Křeček (FK Ústí nad Labem): „Obdrželi jsme nabídku od Norimberka, utkání s týmem z fotbalové první německé Bundesligy jsme nemohli odmítnout. Pro hráče i pro mě to byla dobrá konfrontace, i když cestování bylo dlouhé a náročné. Hrálo se na menším stadionu na předměstí Norimberka, kam přišlo přibližně tisíc lidí. Duel hodnotím kladně, rozdíl v individuálních věcech jako rychlost, práce s míčem, byl patrný. Zápas ale nebyl na jednu branku, chtěli jsme hrát aktivně, soupeře napadat. Pro fanoušky to muselo být zajímavé utkání, kromě šesti gólů viděli další čtyři gólové šance domácích a naše dvě stoprocentní brankové příležitosti. Z mé strany splnilo střetnutí očekávání, i když za Norimberk nastoupili hráči širšího kádru.“