Arma po čtyřech vítězstvích padla těsně na Žižkově

Praha – V duelu 15. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR přerušil fotbalistům Ústí nad Labem šňůru výher FK Viktoria Žižkov. Pražané otevřeli skóre ve 14. minutě, pojistku přidali o šedesát minut později. Jediný gól Army zaznamenal Lukáš Matějka v 82. minutě, na vyrovnání se již svěřenci Aleše Křečka nezmohli.

Autoři: fkvz.cz, Zdeněk Kamínek ml.

15. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR, 10. 11. 2019, 10:15 hod.
Seifertova ulice, Praha-Žižkov
FK Viktoria Žižkov – FK Ústí nad Labem
2:1 (1:0)

Branky: 14. Jaroslav Diviš, 74. Halgoš – 82. L. Matějka.
Bez karet
Rozhodčí:
Vojkovský – Myška, Mikeska.

Delegát: Dofek.
Technický delegát: Kořínek.
Diváci: 1 058.

Sestavy:
FK Viktoria Žižkov:
Švenger – Tusjak, Březina, Jaroslav Diviš (90+2. Muleme), Řezáč – Urbanec, Petrlák, Cabadaj, Gil (84. T. Zeman) – Halgoš (88. Egidio), Martan. Trenéři: Daniel Veselý, Zdeněk Hašek.

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Krátký, Strada, Pimpara, T. Vlček – M. Valenta (71. Bassey), J. Peterka – Drame, M. Bílek, Prošek (82. Miskovič) – L. Matějka. Trenéři: Aleš Křeček, Petr Vrabec, Juraj Šimurka.

Před rokem se touto dobou Viktoria Žižkov ukládala k zimnímu spánku na posledním místě se skromným ziskem deseti bodů. Po nedělním zápase jich má na kontě více než dvojnásobek.

Ústí nad Labem od prvních minut dokazovalo, že vítězná šňůra a postavení v tabulce nejsou dílem náhody. Už po pár minutách prosvištěl míč nad Švengerovým břevnem, chvíli na to kontroloval domácí gólman další střelu, která jen těsně minula levou tyč. Ve 14. minutě Jaroslav Diviš dostal míč do běhu a z pravé strany ho uklidil přesně za bližší tyč.

Arma přeřadila na vyšší rychlost a od této části zápasu to bylo hlavně o bojovnosti a morálce. Švenger dokazoval, jak důležitým článkem současné Žižkova je, jednou pomohlo domácím i štěstí, když střelu soupeře zastavilo až břevno. Po tlaku Severočechů Urbanec rozvlnil boční síť, Halgošovi chyběl metr.

Do druhé půle vletěla Viktorka jako politá živou vodou, ovšem po deseti minutách zatrnulo nejen domácí lavičce, ale i všem v hledišti. David Březina zůstal po ostrém střetu ležet a hřiště opouštěl evidentně silně otřesený. Kouč Hašek poslal rozcvičovat náhradníky a na mladíkovi Petrlákovi v tu chvíli ležela odpovědnost, jakou zažíval poprvé ve své fotbalové kariéře.

Druhý gól byla paráda slovenského hračičky Filipa Halgoše. Závěrečný tlak soupeře otupil trenér Hašek nasazením vyšších hráčů a na veledůležitém vítězství Viktorie nezměnila už nic ani parádní trefa Lukáše Matějky v závěru. Ústí nad Labem se v soutěžní tabulce propadlo na šestou pozici pronásledovanou právě Žižkovem, který má o dva body méně.

Ohlasy trenérů:

Zdeněk Hašek (FK Viktoria Žižkov): „Ústí nad Labem se prezentovalo nejlepším výkonem, co se týče fotbalovosti na míči a kombinace. Pro nás to po středečním poháru bylo těžké, vypadli nám čtyři nosní hráči ze základní sestavy. Pro mladé hráče bez herní praxe to nebylo jednoduché. Musím uznat, že jsme přežili první poločas, kdy soupeř jasně dominoval, přesto jsme se dostali do vedení. Druhý poločas jsme změnili rozestavení a nepouštěli jsme Armu do větších šancí. Více jsme zavřeli středový blok a čekali na brejkové nebo standardní situace, ve kterých jsme silní. Strachovali jsme se v závěru o výhru, ale hráče musím pochválit za přístup a bojovnost. Vítězství byla spíše vůle a nasazení než o fotbalovosti, protože Ústí nad Labem předvedlo výborný výkon.“

Aleš Křeček (FK Ústí nad Labem): „Gratuluji domácím k vítězství. Prezentovali jsme se především v prvním poločase velmi dobrým výkonem. Hru jsme měli pod kontrolou a vytvářeli si brankové příležitosti, které jsme neproměnili. Soupeř šel ale do vedení. Druhá půle z naší strany již neměla kvalitu, více se bojovalo, kombinovali jsme, ale nedostávali jsme se do šancí. Žižkov vstřelil krásný druhý gól, my nic nevzdali a v závěru jsme chtěli zápas zdramatizovat, zjednodušit. Podařilo se nám prosadit se Lukášem Matějkou, který vsítil nádherný gól přes hlavu. Věřili jsme, že urveme alespoň bod. Celkově je to pro nás zklamání, body jsme ztratili, přestože jsme věděli, že Viktoria je v domácím prostředí dobrá a má s tímto zápasem šest vítězství.“

Copyright © 2019 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.