Arma podlehla Táborsku 1:2

ÚSTÍ N.L. - V sobotním přípravném duelu přivítala Arma na domácím hřišti Táborsko. Jihočeskému soupeři podlehla 1:2, když pár minut před koncem zápasu inkasovala rozhodující branku. Za Armu rozvlnil síť Alexander Jakubov v prvním poločase, když vyrovnával na 1:1. Jeho branka však nakonec nestačila.
Arma se poprvé v přípravě střetla se soupeřem, se kterým se setká i v ostré jarní části sezóny - a to s FC MAS Táborsko. Na podzim ve Fortuna národní lize ústecký tým s tímto soupeřem prohrál, a tak bylo jasné, že v sobotu do Ústí přijel protivník, který má rozhodně kvalitu.

A to se potvrdilo i na hřišti. Hrál se oboustranně vyrovnaný a svižný fotbal, ale bylo jasné, že proti Táborsku se nebude Armě úplně jednoduše prosazovat. Hosté se také dostali do vedení a předváděli aktivní hru. To se stalo ve 20. minutě, když se prosadil Matěj Mršič - 0:1. Postupem času se ke slovu také dostali ústečtí hráči a dávali o sobě vědět čím dál více.

Ve 24. minutě se povedlo vyrovnat domácímu Alexanderu Jakubovovi - 1:1. Pro něj už to byla několikátá branka v dresu Ústí v rámci momentální zimní přípravy. Jakubov tak potvrzuje, že pro Ústí bude na jaře výraznou posilou.

Po prvním poločase byl stav vyrovnaný 1:1.

Ve druhé půli se hrál urputný a vyrovnaný fotbal. Oba celky si vytvářely šance, ale často pálily mimo tyče. V druhé části druhého poločasu se do šance například dostal domácí Martin Jindráček. Opět byl vidět i stále aktivní Daniel Procházka.

Nakonec ale v 74. minutě přišla studená sprcha pro domácí. To se v blízkosti vápna zorientoval hostující Pavel Vandas a překonal zblízka ústeckého gólmana Kotěru - 1:2. Táborsko bezprostředně po vstřelené brance znovu zahrozilo, ale další gól už nepřidalo. Naopak v závěrečné desetiminutovce si Arma vytvořila nápor a chtěla vyrovnat. Závěrečný tlak dokumentovalo několik rohových kopů a při tom posledním vyběhl do vápna dokonce i ústecký gólman Kotěra a skutečně dostal centr na hlavu, ale pořádně se mu nepodařilo zakončit ve skrumáži mezi obránci, a tak Arma prohrála s Táborskem 1:2.

FK Ústí nad Labem - FC MAS Táborsko 1:2 (1:1)
Branky: 24. Jakubov - 20. Mršič, 74. Vandas

Sestavy:

FK Ústí nad Labem: Vašek (46. Kotěra) - Zeman (54. Procházka), Peterka, Pimpara, Šnirc, Martykán, Ťok, Pilík, Miskovič (46. Vopat), Dramé (46. Jindráček), Jakubov.

FC MAS Táborsko:  Zadražil - Navrátil, Zavadil, Nešický, Kučera, Prošek, Musiol, Vandas, Pisačka, Šandera, Mršič.

Náhradníci: Peterka, Ngimbi, Valenta, Stevanovič, Kopřiva, Toma.

Ohlas trenéra Aleše Křečka (FK Ústí nad Labem):

"Zápas měl kvalitu, oba celky prokázaly velké nasazení. Bylo to vyrovnané. Soupeř využil jednu rozhodující šanci. Přestože jsme měli šance, tak jsme gól nedali. Zápas splnil svůj účel, chtěli jsme ho odehrát ve velkém tempu. Byly tam dobré momenty."