Arma podlehla účastníkovi Ligy mistrů

V prvním čistě přípravném utkání v rámci zimní přípravy se Arma střetla s aktuálním českým mistrem, účastníkem letošní Ligy mistrů a také účastníkem jarní části Evropské ligy Viktorií Plzeň. Armu na západě Čech nečekal jen silný soupeř, ale také zajímavý herní systém.
Západočeský tým již poněkolikáté v přípravě vyzkoušel herní systém na 4x30 minut. Hráče tak čekalo 30 minut nad rámec běžného zápasu.

Utkání se hrálo na vyhřívaném přírodním trávníku a začalo velmi pozvolna. Do první šance se dostal v 19. minutě Patrik Hrošovský. Hráč, kterého mohou fanoušci znát i z působení v Armě se dostal ke střele, ta byla ale zablokována. Ve 21. minutě zahrozila Arma a to výrazným způsobem. Rána Radka Dvořáka skončila na spojnici obou tyčí Hruškovi branky.

Ve 37. minutě se do šance dostal Petržela, ale Tvrdoně nepřekonal. V 56. minutě se diváci dočkali prvního gólu. Odražený míč uklidil do branky Tomáš Chorý - 1:0. Tento stav platil i po prvním poločase, tedy po odehraných 60 minutách.

Do druhého poločasu nasadila Plzeň silnější kádr, včetně navrátilce Marka Bakoše a ten v 63. minutě zvýšil na 2:0. V 72. minutě zachytili domácí rozehrávku Army a Pačinda poslal hlavou míč do branky - 3:0. V 81. minutě se pohotovým zakončením z hranice vápna prezentoval Tomáš Hořava a zvýšil na 4:0. V samém závěru první části druhého poločasu se dočkala i Arma. Lukáš Matějka dostal krásnou přihrávku a nekompromisně snížil.

V 99. minutě to bylo 5:1, Havel se prosmýkl do vápna, kde našel Kayambu a ten uklidil míč do branky. O poslední zásah se postaral ve 109. minutě Beaguel. Plzeň tak zvítězila 6:1.

Za Armu nastoupila celá řada dorostenců. Do hry se mimo Daniela Chodory dostali také Jáchym Bechyně, Radim Příhonský a Jan Mužík.

FC Viktoria Plzeň - FK Ústí nad Labem 6:1 (1:0)
Branky:
 56. Chorý, 63. Bakoš, 72. Pačinda, 81. Hořava, 99. Kayamba, 109. Beauguel – 90. Matějka

Plzeň: 1. poločas: Hruška – Ekpai, Hejda, Piroch, Limberský – Petržela, Bucha, Hrošovský, Šulc – Kepl, Chorý.
2. poločas: Sváček – Havel, R. Procházka, Pernica, Kovařík – Pačinda, Hořava, Čermák, Kayamba – Beauguel, Bakoš.

Ústí n. L.: Tvrdoň – Bílek (61. Brak), Peterka (91. Bechyně), Pimpara (61. Richter), Šimeček (61. D. Procházka) – Valenta (61. Chodora), Kingue (61. Matějka) – Krátký (105. Příhonský), Miskovič, Dvořák (61. Nágl) – Šup (105. Mužík).

Ohlasy trenéra Aleše Křečka:
„Domácí chtěli vytížit všech dvacet hráčů, pro nás to bylo v náročném programu trochu složitější, i tak jsme ale soupeři vyšli vstříc. Šedesát minut jsme byli kvalitním soupeřem, po prostřídání, kdy jsme s sebou vzali i několik dorostenců, už jsme logicky celku, který hraje i Evropskou ligu, tolik vzdorovat nemohli."