Arma pokřtila knihu o historii ústeckého fotbalu

FK Ústí nad Labem pokřtil zbrusu novou knihu mapující dosavadní historii klubu. Publikace se zaměřuje na celý vývoj klubu od samotného vzniku až po současnost. Kniha je v prodeji za cenu 299 korun a k dostání bude na sekretariátu fotbalového klubu.

Za účasti primátorky města Ústí nad Labem Ing. Věry Nechybové a jejího náměstka MUDr. Jiřího Madara proběhl v pátek 22. září před zápasem Fortuna národní ligy proti Varnsdorfu slavnostní křest knihy „HISTORIE ÚSTECKÉ KOPANÉ, aneb Arma slaví 90 let“ od autorů Františka Pličky ml., Martina Beneše a Svatopluka Štefla. Křtu významné publikace se účastnili i výkonný ředitel klubu Ing. Petr Heidenreich či místopředseda představenstva Jiří Dušek.

Kniha se věnuje bohaté historii klubu od jeho vzniku v roce 1927 po jednotlivá období, kromě toho obsahuje i mnoho unikátních dobových fotografií a jmenný seznam všech hráčů, kteří v klubu k dnešnímu dni působili. Významní hráči klubové historie a představitelé jednotlivých generací před zraky fanoušků převzali z rukou sportovního manažera Stanislava Pelce vlastní výtisk knihy.

Knihu převzali bývalý fotbalisté Václav Rys, který je rovněž členem síně slávy ústeckého fotbalu. Od roku 1974 vedl Spartak Ústí nad Labem jako trenér dorosteneckých kategorií, později převzal Ústí nad Labem jako hlavní trenér. Vedl ústecký tým ještě pod jmény Spartak Ústí nad Labem, Pozemní stavby Ústí nad Labem, FK GGS ARMA, MFK Ústí nad Labem. Své trenérské působení v našem klubu ukončoval v roce 2008 jako trenér mladšího dorostu. Dále Stanislav Ehnert, který v prosinci 2014 byl uveden jako první do nově vznikající síně slávy ústeckého fotbalu. S fotbalem začínal v pražském klubu SK Hlubočepy. Po válce se vrátil do Bystřan, poté hrál za Hvězdu Trnovany. Od roku 1949 nastupoval za Armaturku/Spartak Ústí nad Labem. Mezi dalšími obdarovanými a významnými hráči byli: Karel Koubek, Jiří Čmejla, Jiří Bernát, Judr. Jiří Vecko, Karel Chlapec, Jaromír Pokorný, Oldřich Pelc, Rudolf Novotný, Ladislav Pražan, František Kadeřábek, Václav Běhounek, Václav Kameník, Vlastimil Ryška, Antonín Beneš, Dušan Herda, Milan Daranyi, Jiří Šumpík, Václav Kožíšek, Josef Mikeš, Vratislav Brabenec a Pavel Čapoun.