Arma porazila v generálce Litoměřicko

Týden před ostrým startem Fortuna národní ligy a na závěr roudnického herního soustředění sehrála Arma generálku proti účastníkovi ČFL FK Litoměřicko.

Utkání se hrálo na přírodní trávě v roudnickém areálu za krásného slunečného počasí. V prvním poločase byl houževnatý litoměřický tým rovnocenným protivníkem, přesto si ústečtí fotbalisté vypracovali několik příležitostí, které mohly skončit brankou, ale jediným střelcem se stal v první půli Martin Jindráček, který usměrnil do branky centr Zemana z pravé strany. Ve druhé půli se začala projevovat větší herní a taktická vyspělost druholigového týmu, přesto litoměřické mužstvo několikrát prověřilo kompaktnost ústecké obrany. Utkání přece jen ovlivnil také zhoršující se terén, který připravil hráčům obou týmů náročné podmínky. Výsledkovou podobu dala v 90. minutě střela Daniela Procházky a Arma tak zvítězila ve své generálce na jarní část FNL 2:0.

Trenér Skála zhodnotil nejenom utkání, ale také průběh týdenního soustředění v Roudnici: „Jsem moc rád, že jsme mohli tento týden strávit na přírodní trávě v roudnickém areálu, kde nám byly vytvořeny výborné podmínky pro herní soustředění. Celý týden jsme se připravovali na přírodní trávě, což je pro nás velmi cenné, zvlášť po letošní dlouhé a mrazivé zimě. Věřím, že tým je připravený na vstup do jara a doufám, že se to projeví také v mistrovských zápasech. Je velmi dobře, že jsme hráli s houževnatým týmem Litoměřicka, který nás na náročném terénu velmi prověřil před prvním mistrovským zápasem, který hrajeme příští týden v Ostravě.“

FK Ústí - FK Litoměřicko 2:0 (1:0)
Branky: 22. Jindráček, 90. Procházka

FK Ústí: Tvrdoň, Šnirc (45´ Leibl), Vaněk, Pimpara, Zeman (60´Gilian), Pícha (60´Procházka), Miskovič (60´Martykán), Peterka, Moulis, Výborný (45´Pouček), Jindráček