Arma porazila Žižkov a vyhrála tak i pátý ligový zápas!

Arma dál vítězí! V 5. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY porazila Žižkov 4:1 a vyhrála tak i pátý ligový zápas! V součtu s minulou sezónou se počet výher v řadě posunul na číslo 10! Arma je po dnešních zápasech navíc na průběžném 1. místě tabulky!

Arma zažila parádní vstup do utkání, když už v 12. minutě vedla o dvě branky po trefách Martina Jindráčka. Ústecký útočník se nejprve prosadil střelou do odkryté brány po přihrávce Daniela Richtera. Posléze se Jindráček prosadil přesnou střelou po přihrávce Miskoviče.

Žižkov utkání zdramatizoval už v 15. minutě. Z nepřehledné situace dokázal vytěžit maximum a zblízka poslal míč do sítě Petar Musa. Za čtyři minuty ale mohl Martin Jindráček zkompletovat hattrick, v jasné šanci ale nedal. Následně rozhodčí neuznal branku Army kvůli ofsajdu. V 35. minutě hostující Žežulka fauloval Šupa a nabídl tak trestný kop domácím z dobré pozice. Trestňák využil přesným obstřelem Jiří Miskovič a Ústí vedlo už 3:1. Před přestávkou ještě zahrozil Marek Krátký, trefil ale boční síť.

Po poločase byl v akci znovu Martin Jindráček. Tentokrát nahrál Danielu Richterovi, jeho ránu ale zpacifikoval gólman Viktorky. V 75. minutě se Arma dostala do další šance. Miskovič našel Stradu, ten centroval na Šupa, mladý útočník už ale nezakončil.

V 85. minutě mohl skórovat Daniel Procházka, jeho ránu ale vytáhl gólman Viktorky Otáhal. O minutu později se Arma prosadila počtvrté. Po rohovém kopu doklepl míč do branky Michal Leibl. V samém závěru měla Arma další dvě gólovky z kopaček Michala Bílka a Marka Krátkého. Ústí tak vyhrálo 4:1, přestože mohlo Žižkovu nasázet ještě o pár gólů více. Před rekordní návštěvou (1 835 diváků) tak Arma po pátku vedla celou druhou ligu!

FK Ústí nad Labem - FK Viktoria Žižkov 4:1 (3:1)
Branky: 8. Jindráček, 12. Jindráček, 36. Miskovič, 86. Leibl – 15. Musa
ŽK: 44. Dočekal, 84. Žežulka (oba ZIZ).
Diváci: 1 835
Střely na branku: 7:4
Střely mimo branku: 7:6
Rohové kopy: 2:5
Ofsajdy: 4:2
Fauly: 14:19

FK Ústí nad Labem: Lindr – Strada, Brak, Pimpara, Leibl – J. Peterka (C) – Krátký, D. Richter (87. Nágl), Miskovič, Šup (78. M. Bílek) – Jindráček (82. Matějka).

FK Viktoria Žižkov: Otáhal – Žežulka, Švejdík, Opluštil, Stříž – Dočekal, M. Čermák (46. Trapanovski), Podrazký (C), Batioja (65. Bazal) – Sintean (46. Urbanec), Musa.

Ohlas trenéra:
Aleš Křeček (FK Ústí nad Labem):
 "Do zápasu jsme vstoupili dobře. Od začátku bylo vidět, že se bude víc útočit, než bránit. To muselo být pro diváka zajímavé. Některé fáze prvního poločasu byly ale moc hektické. Dostali jsme rychle gól na 2:1 a byly tam další situace, kdy nám Žižkov utíkal přes střed hřiště. O přestávce jsme si něco řekli, upravili rozestavení a ve druhé půli to bylo lepší. Měli jsme šance i na zvýšení vedení, mohli jsme dát další góly. Před hráči smekám, závěr jsme si pohlídali. Jsme rádi, že jsme to zvládli."