Arma přivítá Vítkovice, k záchraně stačí bod!

ÚSTÍ N.L. - Druholigové finále je tu. V 30. kole Fortuna národní ligy hostí Arma soupeře z Vítkovic. Jedná se o přímý souboj o záchranu. Utkání začne v pátek 25.5.2018 od 17 hodin.
Situace je jasná. Arma potřebuje alespoň bod k druholigové záchraně. Výhra i remíza jistí záchranu, porážka by znamenala sestup do ČFL. K tomu snad ale nedojde. Druholigové finále je každopádně tady, v pátek je na programu přimý souboj s Vítkovicemi. Ty jediné ještě mohou Armě zkomplikovat situaci.

Arma je v tabulce na 14. místě se ziskem 33 bodů. K definitivní jistotě záchrany potřebuje ještě minimálně bod. Ústečtí ale v závěru soutěže chytili formu, když vyhráli poslední čtyři zápasy v řadě. Díky tomu se vyhoupli na nesestupovou pozici. Naopak poslední výhrou 2:1 ve Frýdku-Místku odsoudili k sestupu svého dosud posledního soupeře. Nyní mohou poslat o patru níž Vítkovice. Ligová tajenka se rozluští v pátek od 17 hodin.

"Bylo to od začátku nervózní utkání, více se bojovalo, než hrál fotbal. My jsme bohužel neproměnili penaltu, v tom momentu mi moc dobře nebylo. Jsem ale hrozně moc rád, že jsme to nakonec zvládli a zápas vyhráli," hodnotil poslední vyhraný souboj s Frýdkem-Místkem kouč ústeckého souboru Aleš Křeček.

"Máme jasný cíl, zachránit tuhle soutěž. Máme to teď ve svých rukách a zatím se nám náš plán daří. Zbývá poslední zápas s Vítkovicemi, je to rozhodující utkání celé sezóny. Už jsem to říkal před Frýdkem, kde jsem věštil, že ze zápasů s Frýdkem a Vítkovicemi uděláme šest bodů. Frýdek jsme splnili, zbývají Vítkovice. Parta je tady super, taháme všichni za jeden provaz. Máme lepší tým než Vítkovice. Věřím, že ještě můžeme bojovat o nějaké pěkné umístění, neskončit jen na 14. místě, ale o něco výše," přidává své postřehy ústecký Michal Leibl.

MFK Vítkovice

Vítkovice působí ve Fortuna národní lize druhou sezónou v řadě, opět bojují o záchranu. Vloni sestupu unikli v posledním kole, o to samé se budou pokoušet i letos. Vítkovice mají na svém kontě 30 bodů, ani to jim ale nestačí na záchranu. Zatím jsou v tabulce na 15. místě. Podzimní duel skončil 0:0, takže Vítkovice udrží při záchraně jedině výhra, Arma i Vítkovice by pak měly stejný počet bodů, ale hosté lepší vzájemný zápas. Svěřenci Aleše Křečka se ale budou snažit o to, aby se tomu tak nestalo.

Vítkovice naposledy doma porazily Sokolov 4:2 a díky této výhře ještě drží naději na záchranu, a proto se v pátek bude v Ústí ještě hrát o všechno. Utkání bude pískat hlavní sudí Zelinka, na lajnách mu budou pomáhat pánové Blažej s Hockem.

„Přál bych si, aby to byl krásný fotbal pro lidi, abychom z toho společně měli hezký zážitek. To, že na záchranu nebude stačit třicet bodů, jsem určitě nečekal, o to víc teď můžou mrzet zbytečně a hloupě poztrácené body v průběhu sezony i samotného jara. Třeba ve Frýdku jsme měli vyhrát, totéž Táborsko, o čemž se ani bavit nechci. Těch zápasů bylo víc a ono se to nasčítalo, takže je to teď horší, že musíme vyhrát, remíza nám stačit nebude,“ říká na webu Vítkovic kouč Ludevít Grmela.

Utkání bude přenášet také internetový portál ČT Sport, večer pak pojede zápas v televizi ze záznamu.

Pohled na soupisku Vítkovic: v brance má ligové zkušenosti z Baníku Ostrava František Chmiel. Mezi opory Vítkovic patří Vladimír Mišinský, ze Znojma fanoušci znají Tomáše Oklešťka, zkušenosti má i David Pašek či Dan Ožvolda. Filip Twardzik pak prošel mládeží Celticu Glasgow.

Poslední vzájemný zápas:
1. kolo, 28.7.2017:
MFK Vítkovice – FK Ústí n. L. 0:0

Rozhodčí: P. Mrázek – Horák, Pochylý. ŽK: Peterka – Matěj, Prajza, Mikula, Honiš. Diváci: 472.

Vítkovice: Květon – Cverna, Mikula, Honiš, Prajza – Fiala (62. Szotkowski), Matěj, Ožvolda (75. Bzirský), Mišinský, Kučera – T. Mrázek.

Ústí n. L.: Kotěra – L. Vaněk, Pimpara, Leibl, M. Zeman – P. Pilík, Richter (77. Jindráček), Peterka, Procházka (88. Šnirc), Miskovič – Matějka (65. Kacafírek).

Autor: map