Arma proti Táborsku vedla, nakonec bere porážku

TÁBORSKO - V 8. kole Fortuna národní ligy zajížděla Arma k zápasu do Tábora, kde se střetla s tamním týmem FC MAS Táborsko. Jednal se o důležitý souboj, protože oba soupeři byli v tabulce v bezprostřední blízkosti.

Arma proti Táborsku nastoupila bez zraněného Pimpary, nehráli ani Šnirc či naposledy vyloučený Vaněk. Svěřenci trenéra Jiřího Skály už potřebovali bodovat a proti Táborsku rozhodně šanci na bodový zisk měli. Dlouho to vypadalo, že by Arma mohla i vyhrát poprvé v letošním ročníku na hřišti soupeře.

Z počátku utkání se hrál opatrný fotbal, mírně aktivnější byli ale hráči Army. V 19. minutě se řítil do první vážnější šance zápasu domácí Štohanzl, ale Gilián mu v pravý moment míč ukopl. Hned o minutu později pak nebezpečný lob vyslal na branku Mysliveček, a tak to na tribunách jen zahučelo.

Postupem času začal hrozit i ústecký tým. Ve 28. minutě si Arma vypracovala šanci, která rozhodně měla gólové parametry. To se Daniel Richter dostal za domácí obranu a pod tlakem obránců poslal míč jen o kousek vedle branky.

Diváci se nakonec přece jen dočkali branky ještě před poločasem. A prosadila se Arma. V 36. minutě se k míči ve vápně dostal Michal Leibl a svou střelu nasměroval přesně pod břevno. Gólman v barvách Táborska Toma neměl nárok - 0:1.

O poločase to tak vypadalo, že se Armě na jihu Čech zadaří. Nepouštěla domácí do šancí a naopak sama dokázala gólově udeřit.

Po přestávce ale hráči Táborska ožili. Domácí Musiol dostal dobrý pas a z jasné pozice poslal míč nad břevno. V 59. minutě pak Musiol dostal míč do branky, ale pro útočný faul nebyla branka domácím uznána. Postupem času ale začalo být Táborsko čím dál více aktivní. A v 68. minutě se Táborsko dočkalo srovnání po zásahu Františka Myslivečka. Ten zužitkoval cetr z levé strany a zamířil přesně k tyči - 1:1.

Hned vzápětí se dostal do závaru Štohanzl a ještě hlavičkou zakončoval Musiol. Záhy v 72. minutě se Táborsko dostalo do vedení. Domácí zužitkovali svůj nápor, když Mršič nacentroval na aktivního Zbyňka Musiola a ten se prosadil hlavičkou - 2:1.

V 77. minutě bylo pro Armu ještě hůře, protože během dvou minut dostal dvě žluté karty Patrik Gilián a Ústečtí museli dohrát zápas o deseti. Pak už to měla Arma těžké a to ještě v poslední minutě neproměnil svou šanci domácí Nešický.

FC MAS Táborsko - FK Ústí nad Labem 2:1 (0:1)

Branky:
68. Mysliveček, 72. Musiol – 36. Leibl
ŽK: Klusák, Štohanzl, Nešický (TAB) – Gilián, J. Peterka  (UNL)
ČK: Gilián (UNL)
Diváci: 683
Rozhodčí: Julínek – Podaný, Pečenka

Sestavy:
Táborsko:
Toma – Hell, Navrátil, Klusák, Mysliveček (90+2. Blecha) – Kučera, Nešický, Štohanzl, Prošek, Mršić – Musiol.

Arma: Kotěra – Gilián, M. Richter, M. Zeman, Leibl – J. Peterka, D. Richter (74. Kacafírek), P. Pilík, Miskovič – Jindráček, Matějka.

Autor: Martin Pešout