Arma remizovala s mistrem

V dalším přípravném utkání si Arma připsala cennou remízu s českým mistrem z Plzně. Arma vedla 1:3 a 3:4, o vyrovnání se však postaral Krmenčík. V poslední minutě se ještě trefil Zukič, ale rozhodčí odmával ofsajd.

Plzeňští fotbalisté do utkání nenasadili šestici hráčů, kteří reprezentovali výběry České republiky a Slovenska - Limberského, Koláře, Hubníka, Hrošovského, Ďuriše a Kozáčika. Zbytek hráčů už však k dispozici byl a diváci v Luční ulici tak mohla vidět jména jako Kovařík, Rajtoral, Petržela, Baránek, Bakoš, Hejda, Kopic, Vůch nebo Hořava a další. Zvláštní příchuť mělo utkání pro našeho trenéra Jiřího Skálu, a to vzhledem k jeho plzeňské minulosti.
Utkání proti úřadujícímu mistrovi nezačalo pro Armu příliš dobře. První střela Vůcha ještě mířila nad bránu, ale v 8. minutě si na centr Kučery naskočil Bakoš a i když si Zacharda šáhl na míč, v jeho cestě do brány nezabránil - 1:0. Další souboj Zachardy a Bakoše už dopadl lépe pro ústeckého brankáře, slovenský útočník se dostal do šance po přihrávce Kopice, ale ústecký brankář vyrazil míč na roh. Arma po vstřelené brance nesložila zbraně a předváděla svižný fotbal plný rychlých protiútoků, zatím však bez střeleckého vyjádření. To se změnilo ve 33. minutě. Na Kateřiňákův roh nedosáhl brankář Bolek a na Michala Zemana na zadní tyči číhala sladká odměna v podobě dorážky do odkryté brány - 1:1. Arma byla vstřelenou brankou povzbuzena a brzy přidala také druhý zásah. Opět to bylo po rohovém kopu. Miskovič ho zahrál na přední tyč na Poučka, který míč usměrnil do brány - 1:2. Lukáš Pouček byl při chuti a o pár minut pozdějise po přihrávce Moulise tlačil do zakončení, ale byl odzbrojený důrazným zákrokem domácího obránce. V závěru poločasu sbírala šance zejména Arma. Po práci Moulise na levé straně doletěl centr Zemana na vzdálenější tyč na hlavu Leibla, jehož zakončení ze strany zlikvidoval Bolek. I tak Arma před poločasovou přestávkou ještě zvýšila své vedení. Vaněk krásným pasem našel za obranou Miskoviče, který uběhl pár metrů s míčem a prostřelil Bolka - 1:3.
Plzeň poslala do druhé půle značně obměněnou jedenáctku, na hřiště se dostal například Kovařík, Petržela, Hořava či Rajtoral. Ústečané do druhé půle vyměnili pouze stopera. Za Vaňka naskočil Zukič. Armě mohla českého mistra zaskočit po pár minutách hry ve druhé půli. Miskovič byl faulovaný kousek před vápnem a míč si k exekuci přímého kopu postavili Kateřiňák a Moulis. Druhý jmenovaný vystřelil pěkně, ale o centimetry nad Bolkovu bránu. Na druhé straně pálil křižně Kovařík, ale rovněž ho dělily centimetry. V 60. minutě sáhl k razantnímu prostřídání také ústecké trenér Skála, na hřišti z původní sestavy zůstali pouze brankář Zacharda, stoper Peterka a záložník Kateřiňák. V 72. minutě dokázali Viktoriáni snížit stav utkání. Po rohovém kopu se prosadil Krmenčík - 2:3. Netrvalo to příliš dlouho a bylo vyrovnáno, i když je potřeba si přiznat, že velkou vinu nad obdrženou brankou nese trojice rozhodčích. Po zřejmě špatně posouzeném faulu obdržel míč do zhruba dvoumetrového ofsajdu Krmenčík, který vnikl do vápna a byl faulovaný Peterkou. Pískala se penalta. Míč si postavil Hořava, jeho pokus vyrazil Zacharda, ale pouze k Hořavovým kopačkám - 3:3. Arma nesložila zbraně a nesnažila se bránit remízu, což se jí vyplatilo. Myslivečkův přímý kop doletěl až na hlavu Jana Peterky, který strhnul vedení opět na stranu Army - 3:4. Diváci se museli bavit a byli to plzeňští fotbalisté, kteří museli útočit. V 82. minutě rozehrál Kovařík nakrátko na Rajtorala, jehož pokus z hranice vápna líznul břevno. Plzeň se dočkala vyrovnání v 86. minutě. Dlouhý míč za obranu si zpracoval Kovařík, naservíroval ho pod sebe na Krmenčíka, který střelou do odkryté brány znovu vyrovnal - 4:4. Oba celky chtěly zvítězit. Aleš Matějů se opět zleva dostal do zakončení, ale Zacharda jeho pokus lapil do náručí. Jako vítěz nakonec mohla (a měla) ze hřiště odejít Arma. Další Myslivečkův povedený centr poslal do sítě Adnan Zukič, ale k překvapení všech byl odmávaný ofsajd a v zápětí ukončeno utkání.
Arma sahala po vítězství nad nejlepším celkem uplynulého ročníku nejvyšší soutěže, ale i remíza je skvělým úspěchem a povzbuzením do další práce. Další přípravné utkání hraje Arma v sobotu na německé půdě proti Bischofswerdě (výkop ve 13:00).

FC Viktoria Plzeň - FK Ústí nad Labem 4:4 (1:3)
Branky: 72. a 86. Krmenčík, 8. Bakoš, 75. Hořava - 33. Zeman, 37. Pouček, 45. Miskovič, 80. Peterka
Sestava Plzně: Bolek - Řezník (46. Rajtoral), Hejda, Piroch (46. Baránek), Matějů - Kučera (46. Hromada), Chrien (46. Hořava) - Kopic (46. Petržela), Suchan, Vůch (46. Kovařík) - Bakoš (46. Krmenčík)
Sestava Ústí: Zacharda - Zeman (60. Barnat), Peterka, Vaněk (46. Zukič), Šnirc (60. Pícha) - Kateřiňák, Miskovič (60. Mysliveček) - Moulis (60. Heřman), Jindráček (60. Výborný), Leibl (60. Procházka) - Pouček (60. Kozma)