Arma remízovala s Třincem 1:1

V rámci 22. kola Fotbalové národní ligy dorazil do Ústí nad Labem Třinec. Oba týmy se rozdělily body po remíze 1:1.
Do první šance se dostal už ve 4. minutě Zeman, který ale hlavičkoval vedle. Na další šanci se čekalo do 28. minuty, kdy se po rohovém kopu prosadil Čelůstka, hlavičkoval ale jen do připraveného Zachardy. O dvě minuty později už ale stejný hráč skóroval, když umístil do branky centr Šumbery. 39. minuta přinesla šance na obou stranách. Nejprve nastřelili hosté břevno, o chvíli později domácí dokonce vstřelili gól. Obě situace ale zastavil ofsajd a veškeré vzrušení tak bylo zbytečné.

Arma se od začátku druhého poločasu tlačila do zakončení. Hned po příchodu z kabin hlavičkoval Moulis, trefil ale jen hostujícího brankáře. Stejný hráč měl šanci v 59. minutě, ale jeho pokus vyrazil brankář na roh. V 63. minutě sklepl Peterka do ideální střelecké pozice Moulisovi, ten ale trestuhodně přestřelil.

V 77. minutě šel zcela sám na branku Stříž, Zacharda ho ale skvěle vychytal. O minutu později se Arma konečně dočkala první domácí jarní branky. V předbrankovém prostoru dostal nalito Martin Jindráček a trefil přesně. Diváci pak hnali Armu za obratem skóre, ale další příležitosti už se nedočkali. Arma tak remízovala s Třincem 1:1.

FK Ústí nad Labem - FK Fotbal Třinec 1:1 (0:1)
Branky: Jindráček - Čelůstka

FK Ústí nad Labem: Zacharda – M. Zeman, L. Vaněk, Pimpara, Šnirc (84. Pícha) – J. Peterka (C), Martykán (65. P. Výborný) – Moulis, Kateřiňák, Leibl (65. Pouček) – Jindráček.

FK Fotbal Třinec: Paleček – Benetka, M. Čelůstka, Reintam, Janoščín – Joukl, Krišto (C), Motyčka (78. Ižvolt), Stříž – Dedič, Šumbera (84. Hošek).

Ohlasy po zápase:
Jiří Skála (FK Ústí nad Labem): "Věděli jsme, že musíme vyhrát a chtěli jsme uspět. V týdnu jsme se na utkání hodně připravovali, například jsme zapojili i video. Naše plány nám zhatil první inkasovaný gól a najednou nám bylo jasné, že bude těžké dotáhnout utkání alespoň do vyrovnaného stavu. Věděli jsme, že bude Třinec hrát trochu jiný fotbal. Hrál na pět obránců a pro nás bylo těžké se před bránu dostat. U nás zůstává stejný problém, a to je neproměňování šancí. Myslím si, že jsme si ve druhé půli vytvořili větší tlak, který vyústil ve vyrovnávací gól. V některých situacích nás zachránil Zdeněk Zacharda. Převládá určité zklamání, ale na druhou stranu je vidět, že v klucích vnitřní síla je. Druhý poločas odmakali a zaslouženě vyrovnali."

Více fotografií ze zápasu najdete na této adrese.