Arma rozstřílela juniorku Teplic 5:1

ÚSTÍ N.L. -  K dalšímu přípravnému zápasu dorazila na UMT v Ústí nad Labem juniorka Teplic. A s mladíky z Teplic si Arma poradila pohodlně 5:1.
Arma si chtěla vylepšit dojem po posledním přípravném zápase, ve kterém nestačila na pražskou Duklu po výsledku 1:4. Nyní si pozvala do Ústí soupeře lehčího, když dorazila juniorka Teplic. Výběr Teplic U21 Arma porazila 5:1.

Úvod zápasu byl poměrně vlažný. Ústeckým chvíli trval rozjezd, a tak zahrozili i tepličtí junioři a hrál se poměrně vyrovnaný fotbal. Paradoxně se už ale ve 2. minutě Arma prosadila, když si Teplice vsítily vlastní gól. Arma se ale z vedení neradovala dlouho, protože v 10. minutě srovnal hostující Šimeček.

Arma se pak rozehrála a začala být aktivnější. Vedení na stranu Army následně přisoudil Martin Jindráček - 2:1.

"V první půli jsme se rozjížděli hodně pomalu. Trvalo nám, než jsme se rozjeli. V podstatě celý první poločas. Druhá půle byla už podle našich představ. Vstřelili jsme tam čtyři branky. A soupeře jsme jednoznačně přehráli," přispěchal s hodnocením ústeckou kouč Křeček.

Druhý poločas byl skutečně zajímavější. Arma se dostala do tempa a vytvořila si znatelnou převahu. Druhý poločas zkrátka jednoznačně opanovala. Hýřila aktivitou a teplické mladíky přehrála. Vše dokumentují další tři góly v teplické síti: prosadili se Pavel Pilík (ten už potřetí v posledních třech zápasech), dále pak Michal Zeman a Youba Dramé. Arma tak vyhrála po zásluze 5:1.

Po zápase pak také hovořil trenér Army Aleš Křeček, který také prozradil, jak na tom ústecký kádr je. Jasnou jedničkou v brance bude Petr Vašek, druhým gólmanem bude Jakub Kotěra a Marián Tvrdoň zamíří na hostování do třetiligových Brozan. Lehce zraněný Kingue by v Ústí mohl zůstat a je možné, že ještě nějaká posila může dorazit. Do 8. února pak zůstává na zkoušce Ladislav Vopat z Dukly.

FK Ústí nad Labem - FK Teplice U21 5:1

Branky: vlastní gól Teplic, Jindráček, Pilík, Zeman, Dramé - Šimeček

Sestava 1.pol: Vašek - Pimpara, Peterka, Šnirc, Zeman, Ťok, Martykán, Jindráček, Procházka, Jakubov, Vopat.

Ohlasy trenérů:

Aleš Křeček (FK Ústí nad Labem):
"V první půli jsme se rozjížděli hodně pomalu. Trvalo nám, než jsme se rozjeli. V podstatě celý první poločas. Druhá půle byla už podle našich představ. Vstřelili jsme tam čtyři branky. A soupeře jsme jednoznačně přehráli. Bylo to lepší než proti Dukle. Ta byla v předešlém přípravném utkání rozhodně tězším soupeřem. Pražané byli vyspělejší, kombinační a nedokázali jsme se s nimi vypořádat. Po zápase s Duklou jsme si některé věci vyříkali a věnujeme se věcem organizačním, taktickým. Jak to vzadu dobře odbránit a tak dále."

Stanislav Hejkal (FK Teplice U21): "Byl vidět rozdíl mezi juniorkou a dospělým fotbalem. Momentálně pracujeme s dvanácti hráči, tři máme s teplickým áčkem na soustředění na Kypru. Takže je to o složení kádru."

Přečtěte si také:

Brankáře Vaška jsme brali jako jedničku, nastiňuje trenér Aleš Křeček