Arma s prvoligovými Teplicemi remizovala 3:3!

ÚSTÍ N.L. - V druhém přípravném utkání přivítala Arma na umělé trávě fotbalisty Teplic. A s prvoligovým soupeřem si nevedla vůbec špatně, když s ním uhrála zajímavou remízu 3:3.
Oba týmy jsou v plné přípravě a polykají tréninkové dávky od svých trenérů. Arma v prvním přípravném zápase porazila třetiligové Dobrovice 3:1 a nyní do Ústí přijel soupeř velmi zvučný a prvoligový - FK Teplice. Oba soupeři dali prostor téměř všem svým hráčům a odlišné jedenáctky nastoupily do prvního a druhého poločasu.

Po svižném začátku kopaly Teplice už ve 2. minutě rohový kop, ale hráči Army se ubránili. Poprvé v brance dostal příležitost také nový gólman Vašek. Ve čtvrté minutě poprvé pálili na hostujícího gólmana Diviše fotbalisté Ústí. Arma se soupeře nezalekla a od začátku utkání se snažila hrát aktivně.

Avšak branky začali dávat hosté. Už ve 13. minutě se prosadil po centru Jana Kroba hostující Marek Červenka - 0:1. A aby toho nebylo málo, hned záhy v 16. minutě zvýšil na rozdíl dvou gólů David Vaněček, který upláchl do samostatného úniku - 0:2. S Armou mohlo být ještě hůře kdyby nedlouho poté nemířil znovu Vaněček nad bránu. Ústí se postupem času znovu dostávalo do hry, většinou ale kombinovalo po soupeřovo vápno.

Do poločasové přestávky se ale Arma přece jen dokázala prosadit. Srovnala obraz hry a do černého v 31. minutě mířil Martin Jindráček - 1:2. Arma nehrála špatně, a tak bylo jasné, že na diváky bude čekat ještě zajímavý druhý poločas.

Hned po přestávce se po rohovém kopu prosadil Petr Výborný - 2:2. A o čtyři minuty později dokonce poslal Armu do vedení testovaný Youba Dramé - 3:2. Teď bylo jasné, že by si hráči Ústí mohli připsat cenný skalp prvoligového celku. V 73. minutě ústecký gólman vytáhl nebezpečnou hlavičku Petra Kodeše. Pak se hra hodně kouskovala a přerušovala. V závěru utkání přece jen Teplice přitlačily a dostaly Armu pod tlak po sérii rohových kopů. V 89. minutě se sice Arma ubránila osmému rohovému kopu Teplic, ale situace pokračovala a v posledním momentu 90. minuty stanovil konečné skóre vyrovnáním hostující Daniel Soungole - 3:3.

FK Ústí nad Labem - FK Teplice 3:3 (1:2)
Branky: 31. Jindráček, 48. Výborný, 52. Dramé - 13. Červenka, 16. Vaněček, 90. Soungole.

Sestavy:

FK Ústí nad Labem:

1. poločas: Vašek - Vaněk, Kingue, Šnirc, Gilián, Jindráček, Peterka, Ťok, Miskovič, Procházka, Essomba.
2. poločas: Kotěra - Kingue, Pimpara, Šnirc, M. Richter, Martykán, D. Richter, Pilík, Výborny, Matějka, Dramé.

FK Teplice:

1. poločas:
Diviš - Čmovš, Ljevakovič, Král - Vondrášek, Soungole, T. Kučera, Krob - Rezek - Červenka, Vaněček.
2. poločas:
Grigar - Vondrášek, Kodeš, Urma - Hyčka, Soungole, Gebert, A. Kučera - Šup, Vošahlík.

Ohlas trenéra Aleše Křečka (FK Ústí nad Labem):
"Zápas skončil 3:3, ten výsledek sice není to nejpodstatnější, ale přesto mě mrzí, že jsme ten zápas nedotáhli do vítězného konce, protože dostat branku v poslední minutě po celkem slušné práci všech těch hráčů je takové znevážení přístupu. Jinak si ale myslím, že tenhle přátelák nebo přípravný zápas splnil to, co jsme chtěli. Ti hráči, které jsme chtěli vyzkoušet, se buď přiblížili nebo vzdálili tomu, aby tady mohli zůstat a to, co jsme chtěli, abychom hráli, pracovali, napadali vysoko a pracovali, tak to všechno tam bylo. Teď je ta kondiční příprava poměrně náročná a je to i na hřišti v některých věcech poznat, protože to není úplně ideální, ale to je v této fázi přípravy úplně normální. Když to shrnu, ten zápas splnil to, co jsme chtěli, ale mrzí mě, že jsme nevyhráli."