Arma se vrací bez bodu

Ústečtí fotbalisté se z hlavního města vrací sice bez bodu, ale na lavičce náhradníků seděli naši dorostenci Kryštof Kubný, Kamil Hošek a Petr Kunc! Poslední zmiňovaný zasáhl do hry na postu pravého obránce, když střídal Ivana Šnirce a nebyl jen do počtu, naopak byl vidět a nahrával i na střelu, která neskončila gólem jen díky skvěle chytajícímu domácímu gólmanovi!
Ve 12. kole Fortuna národní ligy jsme zavítali do hlavního města, kde naším soupeřem byla FK Viktoria Žižkov. Ústí trápila velká marodka, a tak do Prahy neodcestovali Peterka, Vaněk, Seidl a Procházka. Na lavičce tak i díky své výborné práci v mládežnických kategorifích seděli naši mladíci, a to konkrétně Hošek, Kunc a Kubný!
Do utkání vstoupila Arma aktivně a zejména z křídelních prostorů byla velmi nebezpečná. Žižkov poté vyrovnal hru a začal být nebezpečnější. V 11. minutě Viktorka poprvé zahrozila. Dlouhý nákop sklepl Dočekal přímo proti noze nabíhajícímu Engelmannovi, jemuž střela ovšem nesedla a skončila vysoko nad Tvrdoňovou brankou. O dvě minuty později se hráči pražského Žižkova už radovali. Krystan po vybojování míče vysunul Vojtěcha Engelmanna, pro kterého už bylo snadné překonat Tvrdoně - 1:0. Jiří Kateřiňák mohl ve 29. minutě vyrovnat. Standardní situace z rohu velkého vápna byla na vyrovnání téměř ideální. Kateřiňák kroutil míč co to šlo, ale jeho střela skončila těsně vedle pravé tyče. Ve 39. minutě mohl Žižkov navýšit své vedení. Aktivně hrající Engelmann vystřelil z hranice velkého vápna těsně nad ústeckou branku. Fotbalové krásy v prvním poločase k vidění příliš nebylo, a tak se do kabin odcházelo za stavu 1:0 pro Viktorii Žižkov.
Druhý poločas začal velkými šancemi Žižkova. Ve 48. minutě se před brankou objevil zcela volný Urbanec, ale Tvrdoň ho brilantně vychytal. V 50. minutě Marián Tvrdoň vychytal Vojtěcha Engelmanna, který svoji střelu nasměroval přímo do našeho brankáře. Další velká šance pražanů se naskytla v 59. minutě. Volek svým centrem našel Dočekala, který se dostal před Zukiče a svojí střelou provětral ústeckého brankáře. 63. minuta mohla přinést branku Viktorky z rohového kopu, avšak domácí Pimpara nedosáhl jen těsně na míč. V 74. minutě proběhlo střídání Army, kdy z trávníku odešel Ivan Šnirc a na hřiště nastoupil mladý talent ústeckých Petr Kunc! 75. minuta mohla přinést vyrovnávající branku. Pavel Moulis po kombinaci na pravé straně vyslal parádní střelu, kterou ale skvělým zákrokem zlikvidoval domácí gólman. Strážce domácí svatyně čaroval dál, když v 77. minutě vyslal Jindráček centr do pokutového území, kde šestnáctiletý mladík Petr Kunc sklepl míč Poučkovi, který vystřelil projektil na branku, ten ale chytil nohou domácí brankář. V 83. minutě Tvrdoň chytil střelu sprintujícího Engelmanna. 89. minuta přinesla branku domácích, kdy si fotbalisté ze Žižkova rozebrali ústeckou obranu a do odkryté branky usměrnil balón David Sixta. Zápas se už jen dohrával a skončil tak stavem FK Viktoria Žižkov - FK Ústí nad Labem 2:0.

Vyzdvihnout bychom chtěli především výkon Petra Kunce, který se své šance zahrát si druhou nejvyšší soutěž zhostil na jedničku. Teprve 16. letý mladík ukázal, že ústečtí odchovanci mají v A-týmu budoucnost a my věříme, že se takto bude dařit co nejvíce ústeckým klukům!