Arma se vrací Z Ostravy bez bodu

V prvním utkání jarní části sezóny zajížděla Arma na hřiště favorizovaného Baníku Ostrava, odkud si odvezla porážku 3:0.
První branku utkání vstřelil Baník. V 16. minutě se po standardní situaci prosadil Dyjan Carlos de Azevedo. Ve 29. minutě zaznamenali diváci neočekávanou událost, to když se spustilo zavlažování trávníku. Ve 35. minutě přišla šance na vyrovnání, po kopu vrátili hráči Ústí míč zpět do ohně, kde si ho našel Michal Zeman, který trefil břevno. Další šanci měl o minutu později Jiří Pimpara, jehož hlavičku po standardní situaci vyrazil brankář Vašek. V nabitém období mezi 35. a 40. minutou přišla ještě šance pro domácí, ve které se objevil Petr Breda, jehož pokus vyrazil Tvrdoň. Ve 41. minutě připravil aktivní Helešic šanci pro Stáňu, který byl tísněný ústeckým obráncem a díky tomu překopl branku. Těsně před poločasovou přestávkou se do šance dostal Peterka, který hlavičkoval nad.

Na začátku druhého poločasu nastoupil za domácí Tomáš Mičola. V 52. minutě přišla šance z volného přímého kopu, Moulis ale zamířil těsně mimo. O čtyři minuty později se dostal do šance nový muž na trávníku Tomáš Mičola, který dostal ideální přihrávku za obranu a svou akci dotáhl do úspěšného konce. V 72. minutě měl šanci střelec prvního gólu de Azevedo, který ale přestřelil. Definitivní pojistku na vítězství Baníku dal v 82. minutě svým druhým gólem v zápase Tomáš Mičola, který dorážel střelu jednoho ze svých spoluhráčů. Ústečtí fotbalisté tak zahájili jaro porážkou v Ostravě 0:3.

FC Baník Ostrava - FK Ústí nad Labem 3:0 (1:0)
Branky: Mičola 2, de Azevedo
Diváci: 6878

Sestava Ostravy: Vašek – Breda, Zápotočný (C), Pokorný, Helešic – Mondek (46. Mičola), Hlinka, Hrubý – Sus (64. Granečný), de Azevedo (78. Urgela), Stáňa.

Sestava Ústí: Tvrdoň – M. Zeman, Pimpara, L. Vaněk, Šnirc – Moulis, J. Peterka (C), Leibl (83. Pícha), Martykán (61. Miskovič) – Pouček (75. P. Výborný), Jindráček.

Pozápasový rozhovor s Jiřím Pimparou najdete zde