Arma se vrací z Vlašimi bez bodu

V 10. kole Fortuna národní ligy cestovali fotbalisté Ústí nad Labem na hřiště Vlašimi. Armě se nepovedl první poločas, po kterém prohrávala 2:0. Ve druhé půli snížil Patrik Gilian, více už ale Arma nestihla a vrací se tak domů bez bodu.
Ani ve Vlašimi se nezadařilo, stále tak platí, že Arma dosud na venkovních hřišti letos nevyhrála. Po zranění se alespoň na trávník vrátil obránce Pimpara.

Domácí Vlašim zaznamenala aktivní vstup do utkání. Už v 6. minutě se do velké šance dostal domácí Filip Hašek, který se dokázal prokombinovat až do vápna, ale pak netrefil branku. Hned o minutu později se ke střele dostal vlašimský Pavel Vyhnal a gólman Kotěra musel vyrážet míč na roh. V úvodní desetiminutovce tak diváci počítali zajímavé akce spíše domácím.

V dalších minutách se hra srovnala a diváci sledovali boj na obou stranách po vápno. Ještě před úvodní půlhodinou se ale s branky radovala domácí Vlašim. To když v 28. minutě domácí Pavel Vyhnal zakroutil míč z trestného kopu přímo do branky - 1:0.

Záhy navíc ústecký Petr Výborný inkasoval od sudího žlutou kartu. Ve 36. minutě přišla další pohroma pro Armu, když znovu domácí Pavel Vyhnal se dostal do akce a dokonce mířil sám na branku. Kotěra jej zastavil nedovoleně a sudí nařídil penaltu. Tu pak sám faulovaný Pavel Vyhnal proměnil - 2:0. Gólman Kotěra ještě za předchozí faul uviděl také žlutý kartónek.

Ústečtí bojovali, ale do vyložených šancí se nedostávali, a tak se šlo o poločase do kabin za stavu 2:0 pro domácí Vlašim.

Arma o poločase prostřídala sestavu. Výborného nahradil Procházka, současně Richter šel z placu a nahradil jej Miskovič. Záhy se Ústeckým podařilo stav snížit. V 50. minutě si naskočil na perfektní centr Patrik Gilián a hlavou uklidil míč do sítě - 2:1.

Arma se dále pokoušela o vyrovnání, ale musela si dávat pozor i na stále aktivního Vyhnala. V 67. minutě jeho střelu zablokovala ústeckou obranu na roh a nedlouho poté se dostal do šance domácí Jeslínek. Pak v závěru v 84. minutě dobře střílel Pimpara a přinutil domácího gólmana k velkému zákroku. O minutu později těsně vedle střílel ústecký Procházka. Naopak následně Kotěra musel vyrážet střelu domácího Vodháněla. Při závěrečném tlaku už Arma vyrovnat nestihla, a tak ve Vlašimi prohrála 1:2.

FC Sellier & Bellot Vlašim - FK Ústí nad Labem 2:1 (2:0)
Branky: 28. Vyhnal, 36. Vyhnal – 50. Gilián
ŽK: Hašek, Skopec (VLA) - Šnirc, Výborný, Kotěra (UNL)

Rozhodčí: Ginzel – Vodrážka, Hock
Diváci: 645

FC Sellier & Bellot Vlašim: Nguyen – Piško, Wiesner, J. Štochl, Tusjak – Vodháněl, Janda (78. Mil. Kadlec), Hašek (69. Mara), Skopec – Fotr (66. Jeslínek), Vyhnal.

FK Ústí nad Labem: Kotěra – L. Vaněk, Pimpara, Gilián, M. Richter – D. Richter (46. Miskovič), J. Peterka, Šnirc (76. Leibl), Matějka – P. Výborný (46. D. Procházka), M. Zeman.

Autor: Martin Pešout