Arma si pochutnala na Znojmu, nasázela mu čtyři góly

Ústí n.L. - Arma konečně zabrala a na domácím trávníku rozdrtila Znojmo. Jihomoravanům svěřenci trenéra Jiřího Skály nasázeli rovnou čtyři góly a připsali si jasné vítězství 4:0. Dvěma góly se uvedl Daniel Richter, branky přidali i další domácí fotbalisté, jmenovitě Michal Zeman s Lukášem Matějkou.

Arma oproti poslednímu domácímu zápasu s Opavou úřadovala hned od začátku a od úvodu utkání se hnala do útoku. Brzká aktivita přinesla záhy ovoce. Už v desáté minutě rozvlnil síť za znojemským brankářem navrátilec do sestavy po zranění Daniel Richter. Ten uklidil míč do branky po přesném centru z pravé strany - 1:0.

Ústecký tým povzbuzen o brzký gól byl nadále aktivní a záhy mohl přidat další zásah. V 16. minutě po centru z pravé strany pálil těsně vedle Michal Zeman. Hosté se poprvé projevili až po dvaceti minutách hry, když vybojovali svůj první rohový kop.

Arma hru poměrně kontrolovala a užívala si těsného vedení. Po půl hodině hry zajímavě střílel kapitán Peterka, ale míč nasměroval nad branku. Ve 41. minutě mohlo ale Znojmo přece jen vyrovnat, když po přihrávce hostujícího Javůrka pálil Teplý a do zákroku musel jít ústecký gólman Kotěra. Možná rozhodující okamžik zápasu přišel v nastavení prvního poločasu, když po rohovém kopu uklidil míč do sítě hlavou obránce Michal Zeman - 2:0.

Armě přišel vstřelený gól do šatny náramně vhod.

Po přestávce chtěli Jihomoravané změnit tempo hry a uživit svou sestavu střídáním - Urbančoka nahradil na trávníku Šamánek.

Úvod druhé půle byl poměrně vlažný a vyrovnaný, ale pak opět přišel čas Army. Na rozdíl tří branek zvýšil Daniel Richter, který zužitkoval parádní pas od Pilíka na hranici vápna. Posila z Teplic pak zkušeně zamířila k tyči a gólman Veselý byl bez šance - 3:0. Richter si tím okamžikem připsal druhý gólový zásah v zápase.

O osudu utkání už bylo prakticky rozhodnuto a Arma už nepotřebovala tvořit hru. Ke slovu se tak dostali Znojemští, kteří si později vypracovali několik šancí. Střelu Šamánka vyrazil Kotěra, ústecký gólman zasahoval i ve skrumáži ve vápně po střele Štrombacha.

V samém závěru utkání se naopak opět prosadila ústecká Arma. V 90. minutě využil nedorozumění mezi znojemským stoperem a obráncem Lukáš Matějka, který osamocen zblízka přidal čtvrtý gól - 4:0.

Arma zabrala po posledních dvou porážkách a připsala si cenné tři body. Brankář Kotěra si pak připsal druhé čisté konto v sezóně.

FK Ústí nad Labem - 1. SC Znojmo 4:0 (2:0)

Branky: 10. Richter, 45+1. M. Zeman, 60. Richter, 90. Matějka
ŽK: Kacafírek, Peterka (UNL) – Cihlář, Šamánek, Mešaninov (ZNO)
Rozhodčí: Machálek – Pfeifer, Petřík
Diváci: 1 035

FK Ústí nad Labem: Kotěra – L. Vaněk, Pimpara (63. Jindráček), Leibl (83. D. Procházka), Šnirc – M. Zeman, J. Peterka, Miskovič (C), Richter (86. Matějka) – Kacafírek, P. Pilík.

1. SC Znojmo FK: Veselý – Svozil, Cihlář (C), Hladík, Machuča – Helísek, Lacko, Javůrek (68. Štrombach), Teplý (54. Růsek) – Urbančok (46. Šamánek), Mešaninov.

Ohlasy trenérů:

Jiří Skála (Ústí n.L.): "Hráči si za výkon v zápase takový výsledek zasloužili. Pro Znojmo je konečný stav možná až krutý. Znojmo patří k týmům z horní poloviny tabulky a i tentokrát nehrálo špatně. Pro ně to byl trochu zápas, jaký jsme zažili doma s Opavou. Jsme tentokrát rádi za výhru."

Jiří Balcárek (Znojmo): Hráče jsem upozorňoval, že soupeř bude hrát agresivně a prvních dvanáct, patnáct minut to na nás spustí. To se také potvrdilo. Na nás stačila agresivita domácích, nakopávané míče a především důraz ve standardních situacích. Za stavu 0:1 jsme měli dvě, tři dobré šance, které bychom měli dávat. Pak přišla standardní situace domácích, kdy jsme dostali gól do šatny. Mrzí mě u některých hráčů přístup k fotbalu, neuvědomují si, že fotbal je i boj.

Autor: Martin Pešout

Podívejte se na fotogalerii ze zápasu Army proti Znojmu: