Arma si poradila po přestřelce s Neugersdorfem 6:4

ÚSTÍ N.L. - Již ve třetím přípravném utkání Arma v sobotu 20. ledna přivítala na domácím hřišti německý tým Oberlausitz Neugersdorf. Německého protivníka porazila divokým výsledkem 6:4. Za Armu se trefili dvakrát novic Alexander Jakubov, dále Tomáš Ťok, Daniel Procházka, Daniel Richter a nováček Aleš Hanzlík.

V sobotním dopoledni poměřila Arma síly s německým soupeřem ze 4. regionální ligy - FC Oberlausitz Neugersdorf, jenž má na soupisce mnohým fanouškům dobře známá jména.

Na příznivce ústeckého fotbalu, které neodradila ranní hustá mlha, čekaly gólové hody.

Na soupisce byste tentokrát marně hledali slovenského obránce Ivana Šnirce, který je na testech v Mladé Boleslavi, v jejímž dresu včera absolvoval přípravné utkání proti Drážďanům. Jeho místo v utkání zaujal obránce Aleš Hanzlík, který se naposledy objevoval v sestavě třetiligového Písku, v minulých sezónách oblékal také dres FC MAS Táborsko a Českých Budějovic. Také fanoušci mohli poprvé v akci spatřit novou útočnou posilu Alexandera Jakubova a v brance se po poločasech opět vystřídali gólmani Kotěra s Tvrdoněm.

FC Oberlausitz Neugersdorf, jehož barevná kombinace je také modrobílá, dnes vyběhl na hřiště v černorůžových dresech, naši hráči odehráli zápas v modrobílých pruhovaných dresech. První poločas se veškeré zajímavé dění odehrálo spíše mezi oběma pokutovými územími a ve středu hřiště, ale žádnou vyloženou gólovou šanci jsme neviděli. Dlouho to tak vypadalo, že první dějství skončí bezgólovou remízou. Ve 38. minutě se ale síť německého soupeře rozvlnila poprvé, když míč za brankovou čáru uklidil testovaný hráč Tomáš Ťok - 1:0. Bohužel o tři minuty později Neugersdorf ze standardní situace vyrovnal, následovala série několika rohových kopů proti brance brankáře Kotěry, ale stav se do poločasu již nezměnil.

Do druhé půle Arma vyběhla s obměnou sestavou, na hřišti zůstali jen Ťok, Hanzlík a Jakubov. A hned po úvodním oťukávání se míče zmocnil Alexander Jakubov a ve 47. minutě strhl vedení na naši stranu. O minutu později zvyšoval náskok Daniel Procházka –  3:1. Chlapci v modrobílém si vytvářeli šance a byla znát jejich převaha, bojovnost se začala vyplácet i v koncovce, když se v 54. minutě prosadil Daniel Richter - 4:1. A také v 61. minutě podruhé Alexander Jakubov - 5:1. Více gólů už přidat nestihl, jelikož se do hry místo něj dostal také Lukáš Matějka a střelce první branky Ťoka v průběhu druhé půle nahradil Pavel Pilík. V 76. minutě se k míči na volný přímý kop postavil novic v ústeckém dresu Aleš Hanzlík a krásnou střelou uklidil míč do branky – 6:1.

Fanoušci Army si mohli mnout ruce, skóre na světelné tabuli vypadalo více než pozitivně a šest vstřelených branek svědčí o velké chuti hráčů Army. Bohužel následovala smolná čtvrthodinka, kdy se dostali k míči také hosté a začali upravovat skóre. V 77. minutě, 82. a v 90. minutě třemi slepenými góly německý soupeř snížil na konečných 6:4

FK Ústí nad Labem - FC Oberlaustiz Neugersdorf 6:4 (1:1)
Branky:
 38. Ťok, 47. Jakubov, 48. Procházka, 54. D. Richter, 61. Jakubov, 76. Hanzlík -  41. Bolar, 77. Marek, 82. Blaser, 90. Vidal.

Sestavy:

FK Ústí nad Labem:

1. poločas: Kotěra, Vaněk, Kingue, Zeman, Hanzlík, Miskovič, Peterka, Martykán, Ťok, Jindráček, Jakubov.

2. poločas: Tvrdoň, M. Richter, Pimpara, Hanzlík, Dramé, Ťok (63. Pilík), D. Richter, Výborný, Procházka, Gilian, Jakubov (63. Matějka).

FC Oberlausitz Neugersdorf

Frydrych - Fagan, Matula, Rosa, Komnos, Petrick, Štohanzl, Löwe, Bolar, Vachoušek, Marek

Střídali: Pokorný, Blaser, Vidal, Becker, Diuntiu, Fiebig, Haist

Ohlasy trenérů:

Aleš Křeček (trenér FK Ústí nad Labem):
"Deset branek v zápase se možná líbí divákům, ale určitě ne mně. Když jsme vstřelili gól na 6:1, tak už jsme to měli v klidu dohrát. Pak jsme dostali v závěru tři branky, navíc opět v poslední 90. minutě jsme inkasovali. S tím nejsem spokojen. Možná je to trochu ztrátou koncentrace. Ve druhém poločase jsme měli jasnou převahu a možná si mančaft myslel, že už se nemůže nic stát. A když chybí pokora, tak soupeř to umí potrestat. A potrestal nás i Neugersdorf. Chceme hrát vzadu bezpečně, a proto nemůžeme dostat čtyři branky. To je chyba."

Jiří Liška (asistent trenéra Oberlausitz Neugersdorf): "Po prvním poločase jsme měli minimálně vést 3:1. Do druhé půle jsme hodně prostřídali sestavu a měli jsme problémy zachytit tempo Ústí. Soupeř hrál v bloku a snažil se o rychlé brejky. S tím jsme měli problém. Pak Ústí polevilo a my jsme se chytli, dokázali jsme vstřelit pro změnu tři góly my a ztrátu snížit na konečný výsledek 4:6. Pro diváky to muselo být zajímavé utkání. A po kondiční stránce to bylo taky dobré."

Gól Daniela Procházky v přípravném utkání proti Neugersdorfu:

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Dostat čtyři branky je příliš, apeloval trenér Aleš Křeček