Arma si poradila také s juniorkou Sparty

Také třetí přípravný duel svěřenců trenéra Jiřího Skály se nesl ve znamení výhry. Arma si po bezbrankovém poločase nakonec poradila s juniorkou pražské Sparty 3:0. Poprvé po svém návratu se trefil Pavel Moulis.

V prvním poločase si Arma držela výraznou herní převahu, kterou však nedokázala gólově vyjádřit. V 9. minutě zahrával přímý kop Kateřiňák a brankář juniorů Sparty se musel hodně natahovat, aby míč vyrazil. Následná dorážka Jindráčka mířila nad bránu, ale stejně by byl odmávaný ofsajd. O dvě minuty později nahrával pod sebe Zeman na Jindráčka, který ze své kopačky vypustil jeho tradiční jedovku, kterou však brankář vyrazil na roh. Z následné akce zakončoval po centru Kateřiňáka Zeman, ale nad bránu. V 17. minutě se do vápna pěkně prodral Lukáš Pouček, jenž střílenou přihrávkou našel Heřmana, který však míč nedokázal zkrotit a bránu netrefil. Gól nepřišel ani po průniku Píchy, který přihrál Procházkovi, ale následné střele chyběla přesnost. Přibližně po půlhodině hry se dvakrát do zakončení dostal Mysliveček, ale jeho volej ani střela z kroku se mezi tři tyče nevešla. Své štěstí zkusil také Michal Zeman, kterému šel míč krásně proti noze, ale brankář Sparty předvedl povedený výkon.
Do druhého poločasu zasáhli kromě ostatních hráčů také všichni tři končící dorostenci - brankář Satek a Barnat s Mayerhoferem. Poprvé gólově zapršelo v 52. minutě a postaral se o to navrátilec Pavel Moulis. Ten nejprve potáhl míč ze strany a předal ho na levou stranu, odkud mu přišel gólový centr na hlavu - 0:1. V tu chvíli se nad Strahovem začala stahovat mračna, která se brzy proměnila ve vydatný déšť. A mračna se stahovala také nad Sparťanskými mladíky, kteří do konce utkání ještě dvakrát inkasovali a to zásluhou Zoubka a Kozmy. Prosadit se mohl také Petr Výborný, jehož střelu ze vnitřku vápna vyrazil brankář na roh. Také třetí přípravné utkání skončilo výhrou Ústí nad Labem, na Strahově si Arma poradila s juniorkou Sparty 3:0.
Příští přípravné utkání čeká naše hráče ve středu, kdy zajíždíme na půdu úřadujícího mistra soutěže Viktorie Plzeň. Utkání má výkop v 15:00 v Luční ulici v Plzni!

AC Sparta Praha U21 - FK Ústí nad Labem 0:3 (0:0)
Branky: 52. Moulis, 70. Zoubek, 90. Kozma
Sestava Ústí v 1. poločase: Zacharda - Zeman, Zukič, Peterka, Pícha - Kateřiňák, Mysliveček - Pouček, Jindráček, Procházka - Heřman
Sestava Ústí ve 2. poločase: Satek - Barnat, Skuhravý, Vaněk, Šnirc - Mayerhofer, Miskovič - Moulis, Výborný, Zoubek - Kozma