Arma si připsala skalp Teplic!

DUBÍ - Ve středu 27. června sehrála Arma v areálu v Dubí přípravný duel s prvoligovými Teplicemi. A naši hráči si nakonec připsali cenný skalp účastníka nejvyšší soutěže, když Teplice porazili 2:1!
Ústí i Teplice vstoupily do zápasu v kombinovaných sestavách, navíc po poločase oba celky vyměnily prakticky celé jedenáctky. Teplicím navíc vůbec nenastoupila čtveřice zraněných opor (Vaněček, Jeřábek, Hošek, Hyčka). I trenér Army Aleš Křeček dal od úvodních minut příležitost mladým hráčům, testovaným borcům a také dvojici fotbalistů z dorostu (Chodora, Hudec).

Nakonec se hrálo velmi pohledné a hlavně bojovné utkání. Arma se zvučného soupeře nezalekla a v první půli měla chvílemi herně navrch. Už v 15. minutě po faulu Admira Ljevakoviče kopali Ústečtí penaltu. Míč si k pokutovému kopu postavil Youba Dramé, jenže jeho ránu vystihl gólman Teplic Jakub Diviš, a tak se skóre neměnilo.

Následně začali hrát aktivně i domácí Teplice a dostaly se k sérii rohových kopů. Nákopy Kroba od rohového praporku ale většinou končily na hlavě bránícího Oliviera Kingue. Až v 29. minutě o sobě opět dala vědět Arma, když Adam Nágl pálil nad bránu. V závěru poločasu odstoupil ze hry teplický obránce Patrik Dressler, který se zranil, když dostal kopačkou od protihráče do hlavy.

Arma následně zažila perfektní vstup do druhé půle, když v 53. minutě po několika dorážkách v malém vápně otevřel skóre Michal Leibl - 0:1. V tu dobu oba celky prostřídaly už prakticky celé jedenáctky a hra se hodně kouskovala. Přesto Arma celkem v klidu držela těsný náskok. A bylo ještě lépe, když v 69. minutě poslal míč do sítě s dotykem tyče útočník Lukáš Matějka, který se vrátil z hostování v Domažlicích - 0:2.

Vzápětí byl ale v ústeckém vápně faulován domácí Yhojan Diaz a sudí odpískal penaltu také ve prospěch Teplic. Gólman Ústí Marián Tvrdoň ale dokázal vyrazit penaltu Marka Červenky a stále tak držel čisté konto! O to přišel až v 85. minutě, když zblízka po skrumáži poslal míč do sítě Tomáš Vondrášek - 1:2.

Arma si už ale závěr zápasu pohlídala a porazila Teplice 2:1!

FK Teplice - FK Ústí nad Labem 1:2 (0:0)
Branky: 85. Vondrášek – 53. Leibl, 69. Matějka
Neproměněná penalta: 71. Červenka (TEP), brankář Tvrdoň zneškodnil – 15. Drame (UNL), brankář Diviš zneškodnil
Diváci: 200

FK Teplice:
1. poločas: Diviš – Dressler (45. Vondrášek), Ljevakovič, Čmovš, Krob – Kodeš, Soungole – Rezek, Žitný, Luts – Hora.
2. poločas: Diviš – Vondrášek, Kodeš, Král Šimeček – Soungole, Trubač – Kodad, Šup, Diaz – Červenka.

FK Ústí nad Labem:
1. poločas: Lindr – Bílek, Brak, Kinque, Dvořák – Dramé, Michalec, Richter, Nágl, Procházka – Jindráček.
2. poločas: Tvrdoň – Strada, Brak (80. Hudec), Pimpara, Leibl – Krátký, Hruštinec, Nágl (61. Miskovič), Výborný, Dvořák (72. Chodora) – Matějka.

Ohlasy trenérů:

Aleš Křeček (FK Ústí nad Labem): "Takový výsledek a výkon proti prvoligovému soupeři vždy potěší. Zápas jsme zvládli herně i výsledkově. První poločas byl vyrovnaný. Změnili jsme rozestavení a dobře organizovali hru. Po přestávce jsme vyměnili většinu sestavy a ještě jsme dostřídávali v průběhu druhé půle. Zahráli si také dva dorostenci, kteří přes svůj mladý věk si vedou velmi dobře. Ve druhém poločase byly už nějaké momenty chaotické. Jsem ale rád, že jsme ve druhém poločase vstřelili dvě branky."

Daniel Šmejkal (FK Teplice): "Výsledkově nemůžeme být spokojeni. Bylo to typické derby plné osobních soubojů a úsilí z obou stran. V této fázi přípravy to bylo pro nás ideální utkání."

Autor: Martin Pešout