Arma si věděla rady s Kladnem a postupuje do třetího kola MOL Cupu

Kladno – Ústečtí fotbalisté ve druhém kole MOL Cupu zavítali na stadion Františka Kloze, kde se utkali se SK Kladno. Skóre otevřeli jako první hráči Army, domácím se ale podařilo zanedlouho vyrovnat. V 71. minutě přišlo vyloučení Aleše Nesládka, rozhodující trefu obstaral proti oslabeným Středočechům Radek Dvořák.

Autor: Zdeněk Kamínek ml.

2. kolo MOL Cupu, 4. 9. 2018, 17:00 h

SK Kladno – FK Ústí nad Labem 1:2 (1:1)
Branky: 18. Holub – 6. Šup, 78. Dvořák.
ŽK:
71. Čížek, 73. Kalina, 78. Tesař, 79. Suchý (všichni KLA).

ČK: 71. Nesládek (KLA).
Rozhodčí: Rejžek – Kubr, Leška.
Diváci:
284.

Sestavy (nejsou podle rozestavení):
SK Kladno:
Tesař – Suchý, Pechr, Holub, Šíma, Kalina, Borák (73. Bartoš), Hanzlík, V. Procházka, Čížek, Tóth (63. Nesládek). Trenéři: Jan Pejša, Tomáš Procházka.
FK Ústí nad Labem:
Tvrdoň – M. Bílek, Pimpara, Drame (63. D. Procházka), J. Peterka, P. Výborný (63. Miskovič), Strada, R. Dvořák, Šup, Matějka (70. Richter), Nágl. Trenéři: Aleš Křeček, Juraj Šimurka, Petr Vrabec.

Na první branky nemusely necelé tři stovky diváků dlouho čekat. V šesté minutě se prosadil Dominik Šup, na jehož ránu si stihl Jaroslav Tesař sáhnout. Za dvanáct minut se k radosti domácích fanoušků konalo vyrovnání, když ze závaru v předbrankovém prostoru po rohovém kopu překonal Mariána Tvrdoně hlavičkou o tyč Antonín Holub.

V minutě třicáté se mohl Dominik Šup stát slavným, napodruhé ale na kladenského brankáře nevyzrál. V závěru úvodního dějství si brankovou příležitost vytvořili také domácí, skvělým zákrokem se proti jedovce Davida Čížka prezentoval pro změnu gólman Ústí nad Labem.

Gólové akce mohlo obecenstvo sledovat i po přestávce, nejprve si opět David Čížek střelou k tyči vylámal zuby na hostujícím hájci svatyně, poté na opačné straně přestřelil Radek Dvořák. V 63. minutě oba trenéři poprvé vystřídali, svůj žolík určitě nevytáhli domácí. V 71. minutě totiž po krátkém pobytu na hřišti uviděl střídající Aleš Nesládek za přišlápnutí Mariána Tvrdoně červenou kartu a Arma měla možnost početní převahy.

O sedm minut později nalezl volný prostor Radek Dvořák, jenž napravil předchozí spálenou šanci a rozhodl o postupu severočeského celku. V nastavení druhé půle se Kladno uchýlilo i k power-play, kdy brankář Jaroslav Tesař přispěchal na pomoc s rohovým kopem do útočného pokutového území. Ústí nad Labem si vedení vzít nenechalo a postupuje do třetího kola pohárové soutěže.

PARTNEŘI:

Copyright © 2019 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.
Povolena je citace zpráv zveřejněných na tomto webu s uvedením zdroje www.fkusti.cz

Powered by GOLDMIND Marketing and Digital