Arma uspěla proti Olympii, vyhrála 3:1!

ÚSTÍ N.L. - Fotbalisté Ústí nad Labem si připsali první letošní výhru z venkovního hřiště. Vyloupili pražský Strahov, když předčili Olympii 3:1. Pod novým koučem Alešem Křečkem tak Arma získala ze dvou zápasů už čtyři body.
Arma přitom nezačala vůbec dobře, když už od sedmé minuty prohrávala. To se domácí Ruml dostal k ústecké brance a předložil přesný pas na Georgise Katidise, který nezaváhal a poslal míč do sítě - 0:1.

Ústečtí tak museli hned od začátku zápasu dotahovat náskok soupeře. Nedlouho po vstřelené brance se znovu před Kotěru tlačil Katidis, ale tentokrát se už k míči nedostal. V 19. minutě Olympia vážněji podruhé zahrozila. Zblízka pálil po kombinaci domácích Vopat a ústecký gólman Kotěra se musel činit.

Arma se do hry dostávala postupem času a snažila se najít odpověď na počáteční aktivitu Pražanů. K trestnému kopu se dostal ústecký Pavel Pilík, ale větší ohrožení branky soupeře přišlo v 29. minutě. To se do akce dostával Leibl a vybíhající gólman Fendrych ho poslal k zemi. Vypadalo to na penaltový zákrok, sudí ale přikázal Ústeckým kopat rohový kop.

Svěřenci Aleše Křečka se pak dostávali častěji na míč a kombinovali. Na vážné gólové akce si ale museli počkat. Ve 41. minutě unikal po lajně Jindráček a pak z úhlu se snažil vybídnout do zakončení své spoluhráče, ti se ale před brankou k míči nedostali.

O dvě minuty později pak po přihrávce Jindráčka střílel ve vápně Michal Zeman a z jasné šance branku přestřelil.

Po vyrovnaném prvním poločase tak Olympia vedla 1:0.

V 53. minutě mohl vyrovnat Michal Zeman, ale ve vápně poslal svou hlavičku jen doprostřed branky. Po sérii střídání na obou stranách následně Arma sice držela míč, ale v útoku toho moc vymyslet nedokázala.

Pak ovšem přišla rozhodující dvouminutovka zápasu. V 68. minutě napřáhl ze střední vzdálenosti střídající Daniel Procházka a jeho rána zaplachtila k tyči - 1:1.

Hned o dvě minuty později dokázala Arma otočit vývoj skóre na svou stranu. Ústeckým se povedl brejk, dlouhou přihrávkou našel Leibl Martina Jindráčka a ten z úhlu dostal míč do sítě - 1:2.

Ústí zasadilo Olympii dva rychlé údery a domácí se z toho už nedokázali oklepat do konce zápasu. Naopak Pražané kupili další chyby. Z otočky třeba pálil Leibl a gólman domácích se musel činit. Sedm minut před koncem mohl přidat další zásah Daniel Richter, po přihrávce Procházky však bránu přestřelili.

V 90. minutě pak přišla definitivní pojistka ústecké výhry. Ústí totiž v samém závěru ještě kopalo penaltu. A v nastaveném čase pokutový kop Martin Jindráček proměnil a v zápase se střelecky prosadil už podruhé - 1:3.

FK Olympia Praha - FK Ústí nad Labem 1:3 (1:0)
Branky: 7. Katidis – 68. D. Procházka, 70. Jindráček, 90+2. Jindráček (pen.)
ŽK: Rothe, Duben, Liener, Katidis - Vaněk, Zeman, Leibl
Rozhodčí: Lerch – Myška, Černý

Sestavy:

FK Olympia Praha:
Frydrych – Liener, Verner, Jukl (83. Novák), Vopat (71. Maršálek) – Duben, Žežulka, Katidis, Ruml – Hejný (55. Bareš), Rothe.

FK Ústí nad Labem: Kotěra – L. Vaněk, Pimpara, Leibl (79. Matějka), P. Pilík (57. D. Procházka) – J. Peterka, Miskovič (57. D. Richter), M. Zeman, M. Richter – Šnirc, Jindráček.