Arma v Brně přišla o vedení, v závěru vydřela cennou remízu

Brno – Utkání 4. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR mezi Zbrojovkou a Armou nabídlo téměř tří a půl tisícovce diváků zajímavou podívanou. Do vedení šli jako první hráči Ústí nad Labem ve čtvrté minutě, avšak o dvě minuty později bylo srovnáno. V 81. minutě Brno dokonalo obrat, tým Aleše Křečka ale nesložil zbraně a loupil v jihomoravské metropoli jeden bod.

Autoři: fczbrno.cz, Zdeněk Kamínek ml.

4. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR, 9. 8. 2019, 19:00 hod.
Srbská, Brno
FC Zbrojovka Brno – FK Ústí nad Labem
2:2 (1:1)

Branky: 6. Růsek, 81. Magera – 4. Drame, 87. Strada z penalty.
ŽK: 29. Eismann, 67. Magera, 70. Kotula - 36. Drame, 39. Matějka, 74. Písačka.
ČK: 85. Kotula – 88. Písačka.
Rozhodčí:
Dubravský – Lakomý, Mikeska.

Delegát: Schröter.
Technický delegát: Andrejs.
Diváci: 3 492.

Sestavy:
FC Zbrojovka Brno:
Floder – Kotula, Pavlík (41. Jakub Šural), Kryštůfek, Eismann – Bariš, Krška (78. A. Fousek) – Bartolomeu (62. O. Vintr), Růsek, Šumbera – Magera (C). Trenéři: Pavel Šustr, Petr Maléř, Richard Dostálek.

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Brak, Pimpara, Krátký, M. Bílek (83. Richter) – Drame (46. M. Valenta), J. Peterka (C), Miskovič, Písačka – Strada, Matějka (75. Bassey). Trenéři: Aleš Křeček, Petr Vrabec, Juraj Šimurka.

Ačkoliv Zbrojovka v minulém kole na hřišti Sokolova poprvé zvítězila, ani tentokrát nezůstala její sestava beze změn. V základní sestavě se objevil odchovanec David Krška, který se do týmu přesunul v týdnu z nedaleké Líšně, a také Robert Bartolomeu, jenž rozhodl vítěznou trefou právě duel v Sokolově.

Úvod utkání ale vyšel lépe hostům, kteří hned zkraje udeřili. V rychlém útoku se míč dostal k Youbovi Dramemu a ten už ve čtvrté minutě otevřel skóre pátečního duelu – 0:1. Domácí však se svou odpovědí neotáleli dlouho. Novic Krška vyslal vpřed Antonína Růska, jehož v první jasné ložence brankář Ústí nad Labem vychytal, ale proti dorážce rychlonohého brněnského záložníka už byl krátký - 1:1. Chvíli nato mohl v rychlém úvodu strhnout vedení na stranu Brna Bariš, ale s jeho ránou si Tvrdoň poradil.

Plejáda šancí však pokračovala. Po rohovém kopu pálil Magera a Tvrdoň opět zasáhl. Ve 24. minutě pak byl blízko rozdílové branky Bartolomeu, ale šikovnou teč srazil pozorný obránce. Na konci poločasu se dostali domácí do ještě jedné šance, když Magera našel Kršku, avšak jeho první trefě od návratu do Zbrojovky zabránil obětavý Brak.

Druhá půle nabídl opět hned na svém začátku velkou šanci, a to pro hosty. V domácím vápně vznikl obrovský závar, v němž se srazilo několik hráčů včetně Flodera, který tak byl ze hry na případný zákrok. Ošemetnou situaci nakonec uhasil Kryštůfek, který míč odkopl do bezpečí. Poté diváci na Srbské sledovali pasáž bez šancí.

Další možnost přiřknout vedení domácím barvám měl po hodině hry agilní Šumbera, jeho křižná rána však těsně minula pravou tyč. O čtyři minuty později musel domácí Kotula před vápnem hasit brejk soupeře, a tak se Severočechům naskytla možnost přímého kopu. Z něj nebezpečně pálil Strada, nicméně Floder předvedl důležitý zákrok a to stejné zopakoval i následně proti Valentovi.

Když už to vypadalo, že se v Brně nic dít nebude, přišla nesmírně zajímavá poslední desetiminutovka. V jejím úvodu strhl vedení na stranu Zbrojovky kapitán Lukáš Magera, který po Šumberově centru hlavou překonal Tvrdoně a rozbouřil Srbskou - 2:1. Netrvalo to však dlouho a nadšení vystřídaly chvíle smutku.

Nejprve střídající Fousek s Vintrem nevyužili velkou šanci, aby za další dvě minuty fauloval ve vápně Kotula, uviděl červenou kartu a hosté dostali možnost penalty. Tu proměnil Marek Strada a vyrovnal na 2:2. Minutu nato uviděl červenou kartu také hostující Písačka, další šance už nepřišly, a tak se si oba celky podělily po bodu.

Ohlasy trenérů:
Pavel Šustr (FC Zbrojovka Brno):
 Rychle jsme inkasovali první gól, zbytečně nám propadl míč. Naštěstí jsme dokázali rychle vyrovnat a měli další šance. V určitých úsecích jsme se dokázali dostat do kombinace, chyběly nám ale náběhy do vápna a hladovost při centrech. Hned ze začátku druhé půle měl soupeř přibližně šest rohů, byli jsme zbytečně nejistí. Nakonec jsme se z toho dokázali dostat, ale když už si vytvoříme šance a deset minut před koncem získáme vedení, necháme se nepochopitelně přehrát. Po chybě v defenzívě jsme inkasovali a nakonec nám soupeř mohl vzít i bod. A my, místo abychom v závěru zahráli míč do vápna a vytvořili si tlak, kopeme míč úplně jinam. Hráčům nemůžu vytknout, že by nejezdili a nepracovali, ale chybí nám pořád klid a možná větší hladovost.

Aleš Křeček (FK Ústí nad Labem): „Výsledek 2:2 odpovídá. Rychle jsme se dostali do vedení a zažili dobrý vstup. Bohužel jsme hodně brzy inkasovali a soupeř nás kolem 25. minuty začal přehrávat. Nemohli jsme se dostat do větší šance, Zbrojovka měla mírnou převahu, ale nemůžeme říct, že by to bylo to na jednu bránu. My měli dobrý vstup i do druhé půle, byli jsme lepší a měli více šancí. Strhnout tříbodový zisk na svou stranu jsme mohli v 91. minutě, ale Matěj Valenta stoprocentní šanci neproměnil. Bod se soupeřem, který se netají ambicí postoupit do ligy, s pokorou bereme.“

Copyright © 2019 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.